Telekom eSIM és MultiSIM – teszt, leírás, vélemény!

az ügyfélszolgálatosok sok esetben a legutoljára tudnak meg bármit is. épp az ilyen félreértések kiszűrése miatt igyekszünk minden lehetséges kérdésre választ adni a cikkeinkben.

Ok vágom, azért ha lenne most kézben egy hozott watch LTE akkor simán bemennék a T-be és hivatkozva arra beszélgetésre, kérnék beállítást tőlük rá. Kíváncsi lennék mi sülne ki belöle, pláne hogy ott van a hangfelvétel és félretájékoztattak ha nem tudják megoldani.

tökmindegy, jelenleg nem tudnák megcsinálni, leírtuk a cikkben, hogy miért. totál felesleges ezen pörögni, ameddig nincs meg hozzá a szolgáltatói push, addig nem fog menni.

Értem én és nem pörgök, csak arra lennék kíváncsi mit is mondanának ha akkor mikor kiderül, mégsem megy a dolog az ő hibájukból és feltenném a kérdést, hogy mit tudnak ebben az esetben kárpótlást adni hogy rendeltem németből egy LTE-s órát csak ezért és most nem tudom használni x ideig. Ezt még itthon is bünteti az illetékes hatóság. Tudom ezzel azt szívatnám meg főleg akivel beszéltem.

Lényegtelen, ha vered az asztalt akkor sem fog működni, bárki bármit mond. :slight_smile:

Értem én! Csak a barátom hasonló dologért kapott a vodánál x kárpótlást, vevő megtévesztése v vmi hasonló címen régebben, csak mert félretájékoztatták. Lehet hamarabb lenne mód a push-ra pár ilyen után.
Vagy amit még el tudok képzelni, hogy nem igazán szeretnék a kinről hozottakon aktiválni, mert talán úton az ő szállítmányuk, stb.

le van írva a cikkben, hogy nincs meg hozzá a szolgáltatói push szolgáltatás egyelőre. felesleges elméleteket gyártani, egyszerűen ez van mögötte.

:grinning: jó rendben!

Kíváncsiságból megnéztem, hogy a német Telekomnál (ahol van LTE-s watch) hogyan aktiválják a watchon az eSIMet. Úgy mint nálunk QR kóddal, de a kódot a watchoz kapcsolt iPhone Watch alkalmazásán belül kell beolvasni. Tehát az Apple ezt megoldotta: https://www.telekom.de/hilfe/geraete-zubehoer/handy-smartphone-tablet/apple/apple-watch/esim-profil-einrichten-apple-watch-nicht-von-telekom

1 kedvelés

Mivel nem értek németül, nekem ez nulla. :slight_smile: De megnézzük akkor.

Az a baj egyetlen YouTube videót sem találtam erre vonatkozóan, és a kolléga megnézte nekem, és neki nem tudott QR kódot beolvasni. Nyilván most tüzetesebben utána nézünk, és ha hibáztunk írunk erről egy cikket.

Igen ez annyira kézenfekvő volt, hogy senki nem gondolt rá! Gondolom a series4 watch appban van erre lehetőség, mert a régebbihez nem aktív v nem is látszik, mert minek is. Persze megint csak találomra íro, de ez a logikus.

Kézenfekvő volt, és gondoltuk is rá, de lehet a kolléga nem volt elég körültekintő, nekem meg személy szerint nincs ilyen LTE-s órám.

Hát nekem is ez a bajom hogy addig nem igazán akarok rendelni/hozatni míg nem biztos, hogy az üfsz. jól tájékoztatott és valóban lehet aktiválni. Viszont mint tudjuk, ha ez így a német T-nél így le van írva, akkor annak mennie kell, mert ott jobban működnek ország szinten a jogi procedúrák az ilyen tévedések elkerülése miatt. Na meg hogyan másképp aktiválnák amit ők eladnak és már árulták a series3 LTE-t is ha jól tudom.

A Series 3 az elmúlt tesztek alapján nem működött, de most ebből is be fogok szerezni egyet és én magam tesztelem le, mert komolyan, máshogy már nem lehet úgy látszik.

A 3-asból? Minek 4-est és kész, vagy gondolod aki nem akar annyit költeni rá az vesz használtan 3-ast és akkor tudja meg innen hogy lehet-e itthon használni rendesen?
Arra leszek kíváncsi, ha végre a T. elkezdi forgalmazni akkor az ára milyen lesz, mert a németeknél kb 20e-rel drágább mint itthon a sima.

azt fontos lenne megérteni, hogy az, hogy egy másik ország azonos nevű szolgáltatójánál valami működik, nem jelenti azt, hogy itthon a leányvállalatnál is ugyanúgy működni fog. attól, hogy anyavállalat és leányvállalat, és nevükben is azonosak, attól még a saját kiszolgálórendszereik különbözőek.

olyan meg nincs, hogy “Series 4 Watch app”, mert ahol most van LTE-s, ott volt már a Series 3-mal is.

Nem működik sajnos. Nálunk az Apple szoftveresen letiltja az aktiválást. Ez azt jelenti, hogy ha még menne is QR kóddal, akkor sem jutunk el odáig. Német régióra átállítva sem. :frowning: Itt az Apple-nél van a labda, illetve hogy a Telekommal mikor jutnak egyezségre, mikor tesztelik le a működést.

Tisztában vagyok ezekkel, az appnál csak egybe vettem, mert nem akartam taglalni sorokon keresztül, ha másik órát párosítok, akkor előhet funkció amit pl series 0,1,2-nél nem ad, így 1xűsítettem. Azt meg hogy a németeknél megy itthon nem hát igen a hálózatuk a mienknek nyomába sem ér, viszont több dologban máshol járnak pont az igények miatt.

Fú de rohadtul vigyáznak a piacukra !
Ezek után az is lehet, hogy ha bevezetik akkor roamingolni is tud majd az óra, csak szoftveresen kell engedélyezni az almánál. Elvben adott hozzá minden, mert az Xs is roamingol akkor is ha esimmel megy, az óra miért ne tudhatná!?
Amugy a kiírt oldalra ellátogattál? Csak mert ott írnak vmi roaming lehetőségről, ha jól értem