Telekom eSIM és MultiSIM – teszt, leírás, vélemény!

Köszönöm a segítséget.

1 kedvelés

sziasztok! egy gyors kérdés. Ha az e-sim a fökártya és az a mobil adatforgalomban is a fökártya akkor megy a szemelyes hotspot vagy nem? hogyan lehetseges aktivalni ezt az esimnel?

Mindenfele aktivalas/stb nelkul mukodik. Mit tapasztalsz, mi nem megy? Milyen iOS verziod van? 13 eseten biztosan mukodik.

  1. rendesen megy esimröl? en egyszer probaltam, de akkor valamiert nem akarta adni a hotspottot azt irta beszeljek az mobilszolgaltatoval. (de ott probaltam szoval az nem jatszik)

Par hetente hasznalom, eddig mindig mukodott.

Értem köszi

Sziasztok,
Erre a kérdésre van esetleg válasz? nekem hasonló problémám lenne. Vennék egy XR-t, ami Voda függő, de Telekomos eSIM-mel szeretném használni. Ez lehetséges?

nem. függetlennek kell lennie hozzá.

Nem is értem miért árulnak függő telefont még a vodkánál??? Elvben a törvény azt írja elő, hogy ha Te bemész és függetleníteni akarod a telefont akkor meg kell csinálják a hűségidő ide- hűség idő oda.
Persze ha bele nem vették a szerződésbe, hogy vállalod míg le nem jár, igaz mivel ők nem szolgáltatnak eSIM-et hát lehetővé kellene tegyék, hogy tudd használni. Meg kellene nézni mit is mond erre az aktuális jogszabály amit az EU bevezetett tavaly .

@gunar ha a törvény nem arra kötelezi a szolgáltatókat, hogy eleve függetlenen áruljanak bármit is, hanem a függetlenítésre kell lehetőséget adni, akkor mégis miért kellene függetlenül árulniuk? az, hogy a Telekom inkább eleve úgy döntött, hogy egyáltalán nem vacakol már ezzel az újabb készülékek esetén, az csak egy plusz pont, de semmiben sem befolyásolja azt, hogy a többi szolgáltatónál mi erre az irányelv.

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek! Kicsit azért utána kaparászok még, mert nem ennyire fekete fehér a történet. Egyébként, amit a kérdésnél nem említettem az az, hogy nem elég, hogy voda függő, még a fizikai sim imei száma blacklistes is! Viszont a virtual sim nem és elvileg függő sem! Viszont ez azért vet fel több kérdést is, mert csak egy modem chip van a készülékben (bár ehhez ti jobban értetek, mint én, ez a cikkből is kiderül, sajnos nekem már régóta nincs időm ilyen részletesen foglakozni ezekkel). A másik érdekes dolog, hogy a csóka , aki eladja, a mai napig azzal telefonál gond nélkül.
Mindegy ennek történetnek a végére járok, méghozzá nagyon egyszerűen! Csinálok egy tesztet, úgy hogy kérek egy multisimet a telekomtól, ahol a második sim az esim. Aztán majd meglátjuk. Már körbe telefonáltam mindenki, telekomot, apple-t, már csak a voda állásfoglalása kell. Egyébként a hívások eddigi konklúziója számomra az, hogy semelyik sem tud pontos infót adni, hogy ezzel mi a helyzet. Eddig mind a kettő mást-mást mondott. A nagy T azt mondta, hogy nem biztos, hogy működni fog, mert valószínűleg a vodára van firmware-ezve a modem chip, itt megjegyzem ehhez sem értek ilyen mélyen, de ezt még el tudom képzelni, de az is lehet, hogy egyszerűen csak üzlet van benne, hogy inkább vegyek tőlük telefont! Az apple támogatást, meg inkább hagyjuk, hogy mit mondtak, mert ott eddig majdnem sosem tudtak nekem segíteni! Egyszerűen nem is értem minek vannak!
Na mindegy, ha meg lesz a multisim-esim kombó és kipróbáltam a telefont, majd megírom nektek itt.
Mégegyszer köszi!

Ilyen sikersztoriként azért leírom ide, hogy nálunk mi történt:

Feleség kapott karira egy 11 Pro Max-ot. Van egy Telenoros privát száma, illetve egy Telekomos céges száma. Mivel korábban két telefonnal rohangált, értelemszerűen mindkettő nano SIM-en volt, ám a céges kártyára előrelátóan és okosan kért egy eSIM-es konfigurációs papírt is (QR kód meg minden). Tehát ugyanahhoz a Telekomos telefonszámhoz volt egy fizikai SIM és egy eSIM-es konfig papír is.

Tegnap este mikor beállítottuk a telefonját, akkor értelemszerűen a Telenoros SIM ment a fizikai SIM helyére, a Telekomos eSIM-et meg beállítottuk. Láss csodát, elsőre megkajálta. Igaz, egy telefon újraindítás kellett neki, mert először nem akart fellépni a Telekom hálózatára, de utána igen. (Később persze rájöttem, hogy a fizikai SIM-es Telekomos telefon még be volt kapcsolva és gondolom azért nem tudott fellépni, a 11 újraindítása után viszont a régi SIM-es telefont már lelökte a hálózatról (azon megjelent a nincs szolgáltatás felirat).

Szóval a Telekom egész ügyesen megoldotta.

A nagy T azt mondta, hogy nem biztos, hogy működni fog, mert valószínűleg a vodára van firmware-ezve a modem chip

marhaságot mondott az illető, ilyen nincs az iPhone-ok esetén. ez nem Android. de mindettől függetlenül, ha pláne tiltólistán van az elsődleges IMEI-száma, akkor egyszerűen NE VEDD MEG ezt a készüléket!

de ahogyan már fentebb leírtam, nem fog menni a Telekom eSIM, ha a készülék Vodafone-függő! ezt világosan leírja az Apple a HT209044-es támogatási dokumentumában:

Két különböző mobilszolgáltató akkor vehető igénybe, ha az iPhone-on fel van oldva a hálózati korlátozás. Ennek hiányában mindkét csomagnak ugyanattól a szolgáltatótól kell származnia.

Na igen szvsz annyira nem lehet olcsó egy vas, hogy később szívjon vele az ember!

Köszi a választ. Látod ezért mondtam én, hogy hülye vagyok ehhez és pikk-pakk megvezet a szolgáltató is és az eladó is, ha nem figyelek. Elengedem…
Azt azért szögezzük le, hogy mind a szolgáltatónak, mind az Apple telefonos supportnak van hova fejlődniük. A technikai információik ritka módon hiányosak!
Nagyon köszönöm a segítségeteket!

1 kedvelés

Nincs mit :slight_smile: Ezért vagyunk mi és ez a közösség! :slight_smile: