Telekom eSIM és MultiSIM – teszt, leírás, vélemény!

Arulnak meg fuggo telefont?

Sajnos igen. Csak a Telekom árulja függetlenül.

O, en azt hittem, hogy ezen mar tullepett a vilag.

1 kedvelés

Üdv ! Iphone7 teló telekom előfizusra szeretnék vásárolni egy Huawei Watch 2 ESIM okosórát, multisim szolgáltatással. Tehát azt szeretném hogy a két eszközöm ( teló+óra ) egyszerre csörögjön ha hívást kapok! Működik ez a megoldás ?? Köszönöm .

Jó kérdés, ha támogatja a Telekom az órát igen. Sajnos mi nekünk nincs ilyen eszközünk, így nem tudjuk megmondani.

A telekom árusítja !

Melyik telekom? mert most néztem itthon és nem adják még, vagy Te mást tudsz?
Ja a hüvelyre gondoltál, akkor persze hiszen az volt nekik az első, azzal folyt a tesztüzem

hívd fel a Telekomot, vagy kérdezd meg egy Huawei-es oldalon, akiknek van is tapasztalatuk vele.

Azt kötve hiszem, hogy hüvelyes oldalon vki iphone-nal használná az órát, bár állítólag a csodák léteznek. :grinning:
Az viszont biztos, amikor volt a kezemben az olcsó kis hüvely óra az 10e-s azzal kipróbáltam hogyan viselkedik az iphone és jelzett olyanokat amiket pl az iwatch nem, de persze az egy “butácska okosóra” volt, így nem is maradt meg.
Ha én hasonlóban gondolkodnék és nem lenne más teszt lehetőségem, akkor webshopból megvenném az adott órát és van 14 nap tesztelésre, ha beválik marad, ha nem akkor a 15. napon simán indoklás nélkül visszaviheti, amennyiben nem kötött rá szerződést.

az tökmindegy, milyen telefonnal használná, a kérdés az volt, hogy egyszerre kicsörögjön az óra és a telefon is. (nyilván az Apple Watch alapból kicsörögne, mert ott a telefon küldi át rá a hívást – már ugye ameddig itthon nincs LTE támogatás hozzá, és így itthon az óra maga még nem tud csatlakozni a mobilhálózatra.)

Na, a telekom álláspontja a köv : Mindkét eszköz egyszerre fog csörögni abban az esetben, ha multisim szolgáltatást rendelek a meglévő fizikai sim-em mellé ! Havi díja : 990Ft. 14 nap tesztelésre…Hát ez megfontolandó ,jó ötlet, Köszönöm !

Persze hogy egyszerre csörög, mert “fizikai” sim kártya lesz benne. Olyan mintha két mobilod lenne. :slight_smile:

Sajnos dominóra nem él a szolgáltatás ! ( Multi Sim ) Egyenlőre !?

Nagy valószinűséggel nem is fog sosem, mert ezt sztem csak előfizuban nyomják és még ott sem funkcionál hibamentesen sajnos.

Mi történik az e-simmel, ha gyári beállításra visszaállítom (Újrarakom) a telefonom? Újból be kell vele olvastatni a QR-kódot?

Nem, a telefon megjegyzi az E-sim-et!

Restore esetén is?

Igen, egy speciális helyen tárolja, ameddig Te magad el nem távolítod a szoftverben.

És ezt hol lehet eltávolitani?

Az eSIM törlése

Az alábbiak szerint végezheti el az eSIM törlését:

  1. Lépjen a Beállítások > Mobilhálózat menüpontba.
  2. Koppintson a törölni kívánt előfizetésre.
  3. Koppintson a Mobil-előfizetés eltávolítása elemre.

Forrás: https://support.apple.com/hu-hu/HT209044