Teszteltük a HomePod Dolby Atmos funkcióját – képes-e a mozi élményre egy HomePod pár?

Youtube? :slight_smile:

Ha a film közben a menü gombra nyomok az Apple TV távirányítóján akkor ott ott van a dolby atmos mindegy, hogy a HomePod vagy a házimozi van kiválasztva. Vagy milyen plakátra gondolsz? Melyik fórumon olvastál erről a hibáról? Illetve 2 HomePod-od van?
A 4K felbontást a tv-n letudod ellenörizni, de az atmost HomePod-dal sajnos nem tudod le ellenőrizni mert sehol nem mutatja ki a tv se, ellentétben egy házimozi kijelzi, hogy a filmet atmos-ba játsza le.

Én szerintem arra gondol hogy a Netflix kis ikonja átvált 5.1 HD-ra, de a TV-n indítja el a Netflix-et akkor Atmos-t lát. Én direkt az AppleTV±szal játszottam le tartalmaz hogy ne zavarjon be külső app.

Még egy aprósság, ha valakinek nem müködne.
“Nem játszható le hang a Dolby Atmos segítségével, ha az Azonnali lejátszás ki van kapcsolva a Beállításokban. Ennek ellenőrzéséhez lépjen a Beállítások > Alkalmazások > iTunes-filmek és tv-műsorok > Azonnali lejátszás lapra.”

Hello, nem a TV indítom el a Netflixet hanem az Apple TV-n és ott vált át az Atmos felirat minden film esetében 5.1-re ha a HomePodot használom hang kimentnek.

Hello igen igazad van de az AppleTV+ nem a pillanatnyi technikai és lejátszási állapot mutatja hanem egy csak képet a legmagasabb elérhető formátumokról (Plakát) , minden más Stream App (pl. Disney +, Netflix, Hulu ) a lejátszási paramétereket mutatja nem a már említett képet (Én plakátnak hívom azt az oldalt ahol a film rövidesen tartalma és a paraméterek találhatóak) Valamint ha valaki esetleg TIDAL HIFI App-ot hallgat akkor az ott megjelenő Dolby Atmos formátumú zenék sem jáchatóak le csak normál sztereóban ezt egyébként ki is írja, Az Apple TV-n futó Netflixen pedig minden film mellől eltűnik az Atoms felirat abban a pillanatban hogy Hompoda kacsolok . Atoms rendszert az Apple TV a frissítés után kb 2 napig ment HomePod-al és ez összehasonlíthatatlan azzal ami most van. Ez csak stereo! Készítettem egy videót amin látszik, hogy a pl a Mandalorian film Dolby Vision és 5.1 alapból HomePod ra állítva és amit a TV hangkimentére kapcsolok megjelenik az Atmos felirat ez oda-vissza ugyanúgy van. (a TV vacak hangszóróján jobb a hangzás Atmos-ba mint a Homepod-n a mostani Stereo butításban) Ezeket a beállásokat alapból elvégeztem, (2 HomePod-om van).

Nekem a Netflix még egy HomePod-al is Dolby Atmost ír ki, valószínüleg mert az Apple TV tudja és abban sugároz kifele, de este ha hazaérek visszarakom a 2 HomePod-ot sztereóba és letesztelem mind Disney±al és Netflix-szel is, lejátszás közben nekem csak a képfelbontást írja ki. A Tidal-hoz a 20 eurós Tidal Hifi előfizetés kell mert a 10 eurós Premium csak sztereóban fogja lejátszani, ez le van írva a Tidal oldalán is és működik is, erről találsz rengeteg videót is a neten ( pár embernél volt már gond, de egy Tidal app törlés es újrainstallálás megoldotta mindenkinél) Megírnád légyszíves melyik fórumon olvastad, hogy az Apple tud a hibáról és már orvosolja, mert a Netflix appnak volt problémája, de már frissitették, egyébként müködik minden appal. Nekem nem jött be a HomePod mint Dolby Atmos házimozi, de viszont működik.

1 kedvelés

De Te is kb azt tapasztaltad mint én nem? Tehát jójó tök jó hangja van, de nem célirányos annyira. Jöttek néha oldalról hangok, de azért ne essünk túlzásba.

Elfogadom, hogy nálad szar, mert én is olvastam erről a hibáról. Én direkt emiatt is, minden Apple TV 4K beállítást töröltem vissza állítottam az Apple TV-t és a HomePod-ot is reseteltem és minden frissítést újra letöltöttem (Apple TV 4K-n) Mert olvastam erről, hogy valakinek ez megoldja a problémát valakinek meg szar. És nekem a hang mozis élmény volt, nem sztereó, mert a Netflix-en beraktam olyat, ami sztereó (Mad Max Fury Road), amit egyébként Atmos-nak írnak a weben, de olyan fos sztereó hangot hallottam hogy az fájt. Ezért maradt a fent említett Greyhound filmnél. Sajnos a HomePod-ok már nincsenek nálam :frowning:

Igen, főleg, hogy az Atmos házimozi nekem régebb óta meg van, tehát volt egy összehasonlítási alapom és úgy eléggé gyenge volt, persze, ha hagyok időt neki tanulni stb stb. De az én véleményem is az, hogy egy visszaverődött hang közel se olyan mint egy irányzott. Aztán ne is beszéljünk a változó környezeti tényezőkről, ki van a függöny húzva vagy nincs, főleg egy nagyobb ablakfelületnél. Egy ember vagy több ember ül a tv előtt meg lehetne még sorolni.

1 kedvelés

A spatial audio-t is tervezitek tesztelni az airpods pro-val?

Szia, mindent reszeteltem és újra telepítettek (habár a HomePod-ra nem tudtam újra letölteni a 14.2 maradt csak a reszet) már vagy 4 x, (Apple tv 4K, 2 HomePod ) meg a béta 14.3 is feltettem az AppleTVre , próbáltam már USA és EU appleid-vel és főleg egy haverom komplett másik Appletv HomePod komboval, és mindig ugyanaz a végeredmény. Nem Atmos! Nagyon fontos, hogy az elején tényleg működött és leírhatatlan élményt nyújtott a két “vacak” HomePod Atmosban. Sajnos nem találom a bejegyzést de 100% olvastam hogy egy fazon felvette az Apple-el a kapcsolatot és azt mondtak neki hogy a következő frissítés megoldja (nekem akkor ennyi elég volt hogy várják csak azért kezdetén el újból mert a cikk kapcsán hülyének éreztem magam hogy másnak megy nekem meg nem) , de ezen felbuzdulva mivel látom ez itt ez fontos, személyesen írok és telefonon is felveszem a kapcsolatot az Apple-el, addig esetleg tesztelhetjük le ti is a Netflixet és a Disney is ha van rá lehetőségetek. :v:

1 kedvelés

Este letesztelem neked.

Már próbáltuk! :slight_smile: Azóta az HBO GO appja is támogatja 1-1 film pl Joker esetén! :slight_smile:

Tök szuper egyébként hogy többen is teszteljük ezzel nincs is semmi gond, minél több vélemény van erről annál jobb. Mondjuk a kövi frissítéssel akkor újra össze kell raknom nekem is a szettet, hátha végül tényleg neked van igazad, de mondom én hallottam sztereóban és nem ugyanaz volt az élmény. :slight_smile: De köszi azért a hozzászólást, illetve hogy tényleg te is ennyit foglalkozol ezzel!

Ezt egyébként már megnézted?

Igen köszi, de ez egyértelmű ha ezt kikapcsolod akkor nem csak a homepodon nem jönnek a Dolby cuccok hanem a HDMI kimeneten sem. Amint már mondtam a rendszer működött Atomsban Nov elején mikor kijött a 14.2. 2 napig.

Megnézem akkor este, remélem sikerül valahogy visszahozni nálad.

1 kedvelés

Ahogy ígértem felvettem a kapcsolatot az Apple-el és nyitottak erre egy tikcetet illetve elküldtem nekik a videót is amit készítettem, ígérték hogy kivizsgálják. Mindent ami lehetséges beállítás volt és variáció a 2 órás beszélgetés alatt leteszteltünk de nem volt hajlandó Atmosra kapcsolni. Eszkalálták egy mérnöki csapathoz és majd kapok egy visszahívást az esetleges további teszteléssel vagy megoldással kapcsolatban.

Na szóval, leteszteltem és müködik. Netflix, Disney+ és Apple Tv+ is. Netflixen és Disney±on csak angolul elérhető az Atmos, ATV-nél németül is, meg lehet még más nyelven is. De viszont egy valamit észre vettem, ezt próbáld ki. A Beállitások Video és Audionál Standard audio kimenetnek állítsd be a tv hangszóróját. Aztán lépj be a Netflixbe indítsd el a Dolby Atmos filmet majd legyints lefele és az audionál állítsd át a HomePod-ra a hangot és angolra a nyelvet majd nyomd meg a MENU gombot ekkor visszalép a főoldalra és indítsd el újra a filmet, ha most megnézed az infot lefelé legyintéssel akkor már ott kéne lenni a Dolby Atmosnak. Ha a HomePod van beállítva standard hangszórónak akkor valamiért a Netflix szarakodik. Próbáld ki légyszíves aztán várom a feedbacket.