Teszteltük a HomePod Dolby Atmos funkcióját – képes-e a mozi élményre egy HomePod pár?

Köszi, hogy megnézted de a fentiek szerint csak a felirat marad a hang amit hallasz az max 5.1 vagy leginkább stereo sőt egy idő után az atoms felirat is eltűnik az infóból a Netflix esetében nálam, tehát a out of box megoldás hogy az Audio format menüpontban ott kell maradjon az az Auto mellet az Atmos Available ha a HomePod van kiválasztva, az Apple support amint írtam eszkalálta és telefonon tényleg ismerték, hogy ez bizony csak 5.1 vagy sztereo hangzás és nem aktiválódik semmilyen körülmények között az Atmos csak a TV-n keresztül (telefonon a technikus valamivel certifcate hibára gyanakodott ) Amint kapok írásos választ is azonnal közzéteszem.

Hozzátenném beszélem az angolt :blush: és alapból minden filmet angolul nézek más fel sem merül ha Atmost akarok hallani. Köszi az eddigieket és hogy utánajártál részedről, nagyon be vagyok sózva mert a két már említett HomePod működött és leírhatatlan térhangzást produkáltak ahhoz hasonlót kell képzelni mint amit az AirPods Pro produkál de az egész helységbe ezt nagyon komolyan állítom mert saját fülemmel hallottam. még 1x köszi :slightly_smiling_face:

Sajnálom, hogy nálad nem megy. Nekem Dolby Atmost ír mindenhol és úgy is játsza le, mint mondtam direkt összehasonlításom van mert van egy 5.1.2 házimozi itthon ami tényleg Atmos. :slightly_smiling_face: Amúgy, hogy állapította meg az úriember, hogy az nem atmos és csak 5.1, telefonon keresztül??

Küldtem nekik több video felvételt a menükről, nyilván nem hang alapján azt én állapítottam meg, itt van egy pár kép azon menüpontról ami szerintük is okozza a hibát.

Csak egy laikus felvetés mivel nincsen ilyen eszközöm, csak olvasgatom amiket írtok róla.
De, ha saját maga állítja be a hangzást a környezetét is figyelembe véve, akkor nem lehet hogy függ az Atmos lehetősége a helyiségtől és amennyiben azt érzékeli, hogy az nem adja vissza valamiért ami az Atmoshoz elvárás a hivatalos paraméterek szerint akkor nem adja azt és nem is írja ki? Azaz lehet ő dönti el tud-e Atmos-t vagy sem, az érzékelt hangzás alapján?

Nem attól függ. Maximum nem olyan a hanghatás.

Ez teljesen rendben van így, mivel a HomePod-on nem tudod a Dolby Atmost deaktiválni ez az opció csak HDMI kimenetnél van, lehet egy késöbbi szoftverfrissítésnél elérhető lesz. Jelenleg az Atmos automatikus, ha elérhető. A supportosok se tudnak mindig mindent :slightly_smiling_face: Amúgy, ha leakarod tesztelni akkor a legjobb a Dolby Summit alkalmazás. Még egy kérdés, hol vannak elhelyezve a HomePod-ok? Faltól kb hány centiméterre? Amúgy inkább a stream applikációk hibái lesznek ezek mert a Movies-ba az összes Atmos-os filmnél működik rendesen és ott is kijelzi, ha Atmos-ba játssza le, film közben az info menü alatt. A Netflix meg a Disney+ nekem amúgy se számít mert én németül nézek filmeket.

1 kedvelés

Kedves Cikkszerző, szívesen biztosítunk Sonos terméket tesztre - küldtem erről e-mailt a hello@szifon.hu e-mailcímre, sajnos visszadobta a rendszer. Ha kapok másik kontaktot, fel tudjuk venni egymással a kapcsolatot a részletek egyeztetéséhez. :slight_smile: Üdv, Sonos kommunikáció

2 kedvelés

Szia, felveszem veled a kapcsolatot, valszeg azert dobta vissza mert Szifon.com vagyunk :wink:

Gergő

1 kedvelés

A napokban kijött a 14.2.1 a HomePod és HomePod mini-re.

Tapasztalsz bármi változást?

Még csak most frissítettem le.

Amúgy csak egy kisebb update volt, teljesítmény és stabilitás javítás, de nálam eddig is rendben működött.

1 kedvelés

Megjött a 14.3-as frissítés a HomePod-okhoz, csak teljesítmény javítás, de nem árt frissíteni.

Sziasztok!

Beszállnék a probléma vitakörbe…

Nekem is meglett a második HomePod-om, és össze is kapcsoltam őket stereo módban, ahogy azt felajánlotta az elején. A szett többi része: AppleTV4K és egy Philips 4K HDR Dolby Vision-t támogató TV. Mindenki 14.3 verziós.
Tapasztalat: Az AppleTV+ alkalmazásból indított Greyhound csatahajó filmben használja a HomePod-okat , Atmos-nem Atmos, nem valami különleges, de még nem tudom eldönteni, hogy stereo, 5.1 vagy Atmos…ha csak ennyi akkor nem estem hasra, nincs hűha élmény.
Ami a nagyobb probléma: az Apple TV-re telepített Netflix és Youtube alkalmazásokkal csak mono-ban szól, aza csak az egyik HomePod dolgozik!. Ha a HDMI-n keresztül összekötött TV a hangszóró kimenet, akkor megvan a stereo és jól is szól. De a HomePod-okra váltva csak az egyik (jobb oldali) csatorna szól.

Szóval a napokban akkurátusan végigmegyek a beállításokon, ha kell reset-elek és megpróbálom én is előcsalogatni a szellemet a palackból.

Van valakinek tanácsa, milyen filmeken próbáljam (AppleTV+, Netflix van).

Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek!

Üdv,
Gábor

Első körben töltsd le a Dolby Summit alkalmazást Apple Tv-re. Azzal úgymond le tudod tesztelni. A másik, hogy a Home alkalmazásban letudod ellenőrizni, hogy jól van-e lerakva a két HomePod, mármint, hogy a jobb oldal a jobb oldal a bal meg tényleg a bal. A Home alkalmazásban hosszan nyomsz a HomePod ikonra aztán a fogaskerék majd Audiobeállítások.

1 kedvelés

Hát na, második nekifutásra minden flottul ment. Mindent újraindítottam, és láss csodát működik… a Dolby Summit megmutatta hogy mit lehet várni a cucctól. Sajnos a lakás elrendezése nem ad teret a hangnak (sarokban van a TV), de nagyságrenddel jobb a hangzás két HomePoddal mint eggyel!
A Netflix, youtube is mostmár stereo, valami kavarodás lehetett csak. Érdekes és logikus, ha be van kapcsolva az (apple)TV akkor siri ott játssza le a kért zenét, ha ki van kapcsolva az ATV, akkor csak a homepod-ok élednek.
A két hangfal közül valahogy lett ez vezér, azon lakik Siri és válaszol, a másik csendben van.

És tudtátok? Már lehet magyar rádiókat is indítani: Rédió van Budapeszt
Powered by Tune In

Jó volt, jobb lett a HomePod!

Üdv,
G

1 kedvelés

Szuper :+1: Amúgy kell neki 1-2 nap mire “rendbe” rakja magát teljesen.

Ronthatja a hangzást, ha a HomePod-ok nem a TV mellett vannak a nézővel szemben, hanem mögötte, a kanapé két szélén?