Teszteltük az AirTaget: lopás, kutya követés, elhagyott kulcsok, elveszett távirányítók

Igen ezek negatívumok sajnos, sztem idővel ki lesz terjesztve és úgy jó lesz.

OFF : Na igen, csak DE egy valamire való autó tolvaj már évek óta zavaróval megy a közelébe is, ergo ha nem tud egy olyan központra csatlakozni ami akkor is jelez a tulajnak ha nincsen kapcsolat az autóval, semmit nem ér a GSM a riasztóban jóformán.

1 kedvelés

Akkor ha jól értelmeztem a cikket és amit itt azóta olvastam:
Ha nincsen bekapcsolt Bt a közeli apple vason nem látom szegény elveszett cuccomat és ugye tudjuk az emberi hülyeség határtalan, sokan nem hiszik el, hogy szinte semmit nem vesz el a napi használati időből a bekapcsolt Bt, ezért kikapcsolják. (aki ezen megsértődik mélyedjen el kicsit magában)

Csak Apple vasakon látszik és jelez, azaz ha androidos vas van mellette akkor azt lehet követni?

Így van. De azért van bőven Apple termék.

OFF: én tavaly vettem új autót, mondjuk jóval olcsóbbat mint te és kötötten rá gap biztosítást. Ez 3 évig számlaértéken térít totálkár vagy lopás esetén. Vagy ha használtat vettél akkor az ára alapján az nagyon prémium darab lehet, ami azért az Airtag-nél komolyabb védelmet érdemel.

1 kedvelés

Újat vettem. Majd rálesek erre a biztosításra.

Nem témába vág, de az a kutya botrányosan gyönyörű.
És az a heterokrómia… :grinning:

1 kedvelés

Én titkon egy beépített akksiban reménykedtem, amivel majd az eszközt a watch töltőmmel is táplálhatom. Ez mekkora lett volna…

Na ja, csak mennyien szidták volna megint a céget, hogy így akarja őket watch-ra kényszeríteni.

Eleg megvenni a 15ezres töltőt😂

Vagy:

@ef-dani : Na mert azért nem lázadnának akik a töltő hiánya miatt is? :roll_eyes:
@Nem_Tom : Nem lehet vezeték nélkül tölteni azzal sem.
Csak a szabvány QR töltővel felelne meg a felhasználóknak és akkor is lázadnának ha egy évnél kevesebbet tudna akkuval, ha nehéz, ha piros vagy kék vagy bármilyen színű, ha szögletes, ha kerek, ha lapos vagy gömb alakú, stb :crazy_face:

Tudom, hogy nem lehet vezeték nélkül tölteni csak vezetékkel. Azért írtam mert sokan azt is az Apple szemére vetették, hogy olyan megoldást választott, hogy tölteni sem lehet (azaz nem használható többször) és én is meg voltam győződve, hogy ilyen méretű cserélhető és tölthető elem nincs is. Aztán találtam és belinkeltem.

Az ilyen “fizikailag” kompatibilis akkukkal erdemes vigyazni, az eltero feszultseg konnyen az eszkoz halalat okozhatja.

Igazad lehet, nem biztos, hogy érdemes kockáztatni egy az elem árának 10-20-szorosára rugó árú terméket. De mondjuk az Apple csinálhatna bele való Apple újra tölthető elemet. (lásd pl. IKEA)

A “lasd pl IKEA” reszt nem ertem. Mihez gyart micsodat az IKEA? A 2032 egy szabvanyos meret, a CR/BR/LIR szinten szabvanyos jelolesek, amelyek pontosan megmondjak mi kell az adott termekbe. A LIR nem helyettesiti a CR-t. AA elem helyere sem rakhatsz tetszoleges AA meretu akkucellat (tehat nem csak az ismert, AA helyettesito NiMH akkucellak leteznek akkora meretben, hanem mas is). Az eszkozok igencsak meglepodnenek amikor meglatjak az 1.5V elem helyett a 3.6-4.2V kozotti akkut.

Nem konkrét elemtipusra gondoltam, az IKEA egy analógia akart lenni. A környezetbarát imázs és az eldobható elem ellentmondását próbálták feloldani a sajátmárkás tölthető elemek forgalmazásával.

Ebben az eszkozben pont azert van elem, hogy ne kelljen 2-3 havonta toltogetni. Ekkora meretben vegtelen nagy kapacitasa van egy elemnek egy akkuhoz kepest.

1 kedvelés

Pont ezt akartam írni. Akksival a töredéke lenne az üzemidő.
A régi Magic mousenál is durva volt, hogyha egy sima kínai AA elemet tettem bele, azzal eldöcögött 2-3 hónapot, az Apple külömn megvehető akksijával meg kb. inkább 2 hetet.

Igen ilyen az amikor a PR ütközik az elektrokémiával :slight_smile: