Teszteltük az AirTaget: lopás, kutya követés, elhagyott kulcsok, elveszett távirányítók

Nálam 4 éve a gyári elem van a mojzerban és még mindig megy :slight_smile:

Milyen utkozo PR-rol beszelsz?

Az Apple szeret környezettudatos cégként megjelenni, ennek egyik PR megjelenése, hogy nem szokása eldobható energiatárolót használni.
Tisztában vagyok vele, hogy ennek számos műszaki, üzleti oka van, de sokszor szeretik ezt olyan színben feltűntetni, mintha ezt főként környezeti szempontból tartanák fontosnak. Na most ennek az önként képviselt látszatnak (vagy tényleges elvnek) az eldobhatós gombelem esetében nem akartak/tudtak megfelelni.

ha meg az lett volna, hogy kiszedhetetlen akkut tesznek bele, akkor egyrészt nem tudnád resetelni (külön gomb nélkül), másrészt pedig akkor az lett volna a baj, hogy ha tönkremegy az akkuja, akkor eldobós az eszköz. :wink: én sokkal szimpatikusabbnak tartom ezt, hogy CR2032-es van benne, mint hogy sem a Magic Keyboardom, sem a Magic Mouse 2-m, sem az AirPods, sem az Apple Pencil esetén nem megoldott az akkumulátorok cseréje, de az Apple még az iPadekben sem cserél amúgy akkut.

A listahoz hozzaveheted itthon az Apple Watchot is, mert abban sem lehet hivatalos uton itthon akkut cserelni.

Részemről simán együtt tudok élni ezzel a megoldással, sőt még az is lehet, hogy az eszköz elemes verzióban összességében a legkisebb ökológiai lábnyomot hagyja, de ha így van erről miért nem olvashatunk egy Apple vezetővel készült (PR) riportban.
Az azért elgondolkoztatott, hogy hamarosan lehet ez lesz az Apple egyik legnagyobb darabszámban eladott terméke és ezért nagyon nem mindegy, hogy ennek a “párszázmillió” elemnek mi lesz a sorsa.

A kukába nem dobjuk, mert veszélyeshulladék, amiket külön kell gyűjteni.
Ha a megfelelő kukába dobod, akkor jó arányban újrahasznosítják őket.

Tök más téma csak megütötte a szemem: ezekszerint hiába viszem be az öreg akksis iPad-em a szervízbe nem fognak benne akksit cserélni és elhajtanak?

Sztem ezt a hivatalos szerviz alatt lévő szerviz menüpontban derül ki. Ha van rá ár akkor kicserélik, ha nincs akkor nem.

@Burgatshow @SzifonAdmin nincs iPad esetén akkumulátorcsere. csak sérült készülék cseréje opció van.

2 kedvelés

"Jön akkor az ihlet, hogy a sajáttal párosítjuk, az meg azért nem lesz jó, mert nem látjuk, merre jár a gyerek, valamint jelezni fog az AirTag másoknál, hogy közelükben van egy. "

Miért is nem látom a gyereket? Pont az lenne a poén, hogy iskolába még nem vihet telefont - mert tilos -, hanem egy ilyet beleakasztanék az iskolatáskába. Nem vágom a mondat első felében a logikát. Valaki segítsen pls. értelmezni.
Az nem izgat, hogy csipog-e másnál, hogy van a közelében AirTag…

ha rárakod a gyerek táskájára, aztán elmegy az iskolába, akkor csak abban az esetben látnád a helyzetét, ha más készülékkel összetalálkozik az AirTag. az illetőnek egyébként nem fog jelezni, mert bár az iskola a második otthonunk, ténylegesen haza kéne vigye a gyerekkel együtt az AirTaget ahhoz, hogy jelezzen neki. amennyiben 3 napig nem találkozik a te készülékeddel az AirTaged, akkor egyszer csak jelezni fog, hogy ott van, ami mondjuk egy óra kellős közepén biztosan szülhet konfliktust a tanerővel.

Én még azért beleírtam volna a cikkbe, hogy a Precíziós keresés funkció csak iPhone 11-től felfelé működik :frowning:

Szerintem ez elvileg deal. Gondolom van olyan tanár akinek van, utcán is talán lófrál valaki, meg persze ami még fontos, hogy az oda-vissza úton is jó esély van rá. Őszintén szólva, ha a Margitszigeten működött a dolog, talán a belvárosban se lesz rossz.
Mindenesetre “nem látjuk merre jár a gyerek” valószínűleg nem lenne a mi esetünkben helytálló. Azért jó lenne megtapasztalni, mielőtt kidobom a négyes csomag árát…

vedd meg webshop-ban és alsó hangon lesz tesztre 15 napod, a MM-nál meg 60 nap, van ahol 30 nap, csak meg kell nézni melyik ilyen árulja.

ez igazából egyértelmű, hiszen onnantól van csak UWB, de külön kiemeltük ebben a cikkünkben is, ami pont a precíziós keresésről szól:

1 kedvelés

Megjött…
Most pár napig nem érek rá bővebben tesztelni, de néhány megjegyzés:

  • Jó lenne, ha az órán lévő lokátor is láthatná a tárgyakat
  • Ha az emeleten keresel egy földszinten lévő AT-t, akkor végig kell járjad az összes szobát mire leesik, hogy nem azon a szinten van, nyilván ha nem akarsz felébreszteni mindenkit vagy pedig egy házi buliban vagy (de még próbálgatom majd)
  • van egy olyan tippem, hogy egy idő után a HP minik lefogják adni a drótot, hogy abban a szobában melyik AT-k laknak :slight_smile:

Kereken másfél évet bírt az AirTagben az elem. Azért az szerintem elég jó. :+1:t2:

A Nabitrack is tud ennyit. Persze nem konkurenciája egymásnak, mert más a cél és más az elv is, de akinek komolyabb tracker-re van szüksége, annak egy jó alternatíva lehet.