Teszteltük az Apple Watch LTE-t – akkumulátor, alkalmazások, zene

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/04/11/teszteltuk-az-apple-watch-lte-t-akkumulator-alkalmazasok-zene/

Pár napja elérhetővé vált a Telekomnál az LTE hálózat az Apple Watch esetén, így végre már telefon nélkül leugorhatunk a Balaton partjára, “vadvízi” evezhetünk a Dunán, vagy éppenséggel dolgozhatunk, kommunikálhatunk olyan helyen telefon nélkül is, ahol eddig nem volt rá lehetőségünk. A kérdés persze, hogy mennyit bír az Apple Watch az LTE hálózat használatával, mivel…

Usa-bol vasarolt orat hozzarendelhetek magyar tel.szamhoz a telekomnal? Vagy itthon kell megvennem az orat, ha szeretnem az LTE-t is hasznalni?

Az USA ora nem ismeri az europai frekvenciakat. Csak a telekom oldalan leirt tipusokkal tudod hasznalni(Europai, Oceaniai es Kinai beszerzes).

Az említett push értesítések alá mik is tartoznak? Pl én használok több VOIP app-ot (signal, whatsapp, threema,stb) a vibert nem említettem mert annak van órára is app-ja, bár eddig nem sokat ért, lehet ezután sem.

Tavaly vettem ilyen órát de annyira rosszak a német tarifák és kondíciók hogy idén az ötösből már csak a simát vettem. Remélem Magyarország normálisabb tarifa lesz értelmes áron.

A Push ertesitesek 90%-at a telefon forwardolja. Tehat, az ugyonugy mukodik, ahogy korabban. Viszont lenne a fejlesztoknek lehetosege arra is, hogy teljesen offlien telefon eseten is megjojjenek az ertesitesek. Ez implementalva van az iMessage-nel az Apple sajat szoftvereben, de pl. a Facebook mar nem implementalta a Messenger ora appban. Igy ha lemerul a telefonod vagy kikapcsoltad, a Facebook Messenger app mukodik az oran, megjonnek az uzenetek (es valaszolni is tudsz ra), de ertesitest nem kapsz rola ha irtak. A viber appja ennel is rosszabb, ha a telefon nem erheto el, akkor egytalan nem mukodik, meg az uzenetek sem jonnek meg (az meg rosszabbul van megirva).

Nincs semmilyen kulon tarifa. MultiSIM szolgaltatast hasznal, igy csak egy MultiSIM kell hozza, ezen felul semmilyen mas dija nincs. Jelenlegi allas szerint a dijcsomagodtol fuggoen vagy 1000 forint koruli osszegbe vagy semmibe nem kerul.

Akkor ha a teló neten és az óra máshol a kezemen pl vízpart, akkor elvileg meg kell kapjam őket, jól értelek? A válasz az marad csak azonos hálózaton működőnek, vagy az is funkcionálhat normálisan?
Ergo vehető úgy, hogy az LTE-s óra bárhol azonosnak látszó hálózatúként viselkedik?

Ha a telefon aktiv (ugy emlekszem, hogy az Apple azt irja, hogy WiFin s kell lennie), akkor meg fogod kapni. Mindjart megnezem ki van akkor, ha nincs WiFin a telefon.

Én az előbb néztem, hogy órám (nem LTE-s) wifi-n és ha nincsen a teló csak 4G-n akkor hiába van kontakt iMessage ügyben a többi push nem jön és üzenet sem más appokból az órára.
Ha ez az LTE-sen megváltozik már tuti számomra a darab.

Az iMessage minden esetben megjön kikapcsolt telefonál is, és push értesítést is kapsz. Itt a 3rd party appokról van szó.

Azt tudom hogy a sajátjait az apple intézte. A többi kérdés, hogy pl döglök vhol a parton és az óra van csak nálam, akkor megkapom-e ha valaki signalon v viberen v whatsappon üzen?

Azt tapasztalom, hogy egy szobaban vagyok a telefonnal, amin kikapcsoltam a Bluetooth kapcsolatot. A WiFi mind az oran, mind a telefonon be van ugyan kapcsolva, de az Access Pointon lekapcsoltam a WiFi-t. Ebben az esetben az oran lathatoan aktiv volt a mobil adatkapcsolat. A Facebook Messenger es a Viber notifikaciok is megerkeztek. Tehat ugy nez ki, hogy ehhez nem szukseges mar, hogy a telefon is WiFi halozaton legyen (az Apple doksija azt irja, hogy azon kellene lennie).

Tehat szerintem, amennyiben a telefonnak van barmilyen kapcsolodasi lehetosege, hogy elerje az Apple szervereit, akkor az ora megkapja a notifikacioakt ha o is eleri a szervereket.

Ha a telefonnak viszont nincs adatkapcsolata (tehat pl lemerult vagy ki lett kapcsolva), abban az esetben se a Facebook se a Viber notifikaciok nem jottek meg. Technikailag meg tudnanak jonni, hiszen van API erre, csak kicsit jobb kvalitasu fejlesztoket kellene alkalmazni es megcsinalni. Az iMessage notifikaciok megerkeznek, ott az Apple ezt rendesen megcsinalta.

Na igen a viber az előző felállás szerint ahogy írtam fent, nálam is átjön (azért annyira nem is rossz), de a többi sajna nem. Ilyenre nem lehet vmi gyüjtő app-ot írni, hogy ha kap a teló egy push-t v egy bármilyen üzit akkor azt áttolja az órára is mindig ilyen estben? Vhol láttam hasonlót bár az lehet droidos volt már nem emléxem.

Szerencsere nem tudsz hozzaferni mas appok notifikacioihoz fejlesztokent.

A telefon, ha valamelyik notifikaciot at tudja tolni, akkor mindegyiket at tudja tolni. Sem a Viber sem a Facebook Messenger ora appja nem tamogatja a notifikaciok direkt orara valo kuldeset. Tehat az orara tok ugyonazon a csatornan erkeznek meg a notifikaciok, a telefon tovabbitja oket. Tehat, ha az egyik megerkezik, akkor a masik is meg fog erkezni. Nem tud szelektiv lenni.

@cimbi részletes cikkünk van erről, az amerikai modellek nem tudják az összes, itthon használt frekvenciát.

Én mint szinte teljesen laikus ezen a téren, csak ötletelek és ezért próbálkozom ezzel-azzal teszt jelleggel mert használnám ha lehet. De az tény hogy most teszteltem egy voip app-ot a régóta használt Groundwire-t ami kezeli az e-phone-os számomat és az jól van megírva, mert ha hívnak rajta akkor is látom az órán ha csak a neten látják egymást a teló 4G - óra wifi. Ez valóban egy jól megcsinált profi app, sok minden másért is. Ezzel lehetne többkártyássá tenni mint akár kettő bármelyik iphone-t, persze kellene minden SIM-hez egy GSM-VOIP adapter (esetleg igény szerint több SIM-es adapter) meg hát hozzájuk a fix IP-k, ja ez nem ide tartozik, csak megemlítettem.
Az eredetire visszatérve , a gyüjtő app-ra azért gondoltam, mert talán játhatóbb lett volna mint minden fejlesztőnek írni és ők meg tojnak rá. De mint írtad nem lehet rálátni, kár.

Nekem az az érdekes , hogy itt ahol lakom nem működik… , ahogy átmegyek egy 10 kilométert a szomszédos településre ott egyből csatlakozik… ez telekom hálózat hiba lehet ? Egyszerűen nem értem …pont itthon lenne értelme h ha elugrok a boltba vagy sétálni akkor ne kelljen magammal vinni a telót! Más is tapasztalt ilyet ? Köszi

Milyen ora tipusod van (modellszam, a watch app/info reszen rabokve itja ki)? Melyik orszagbol szarmazik? Hagytal neki eleg idot, hogy csatlakozzon?

Szoval ez most igy siralmas az Apple reszerol. Nem arrol van szo hogy egy push egatalan nem erkezik meg hanem arrol van szo hogy van amikor megjon es van amikor nem, teljesen megbizhatatlan ez igy, foleg egy email eseten. Tobb email progit parhuzamosan tesztelve az latszik hogy a push-ok veletlenszeruen vagy megjonnek vagy nem. Ez igy semmire nem jo. Nem tudom minek a hibaja mert elviekben az apple is pont ugy csinalja mint a samu meg a hüvely hogy van egy szinkronizacios szerver es ha a telo a neten lóg akkor az ora pingeli a szinkronizacios szervert es ha jon egy push akkor azt tovabbitja az orara. Legalabb is kene neki. De ez eleg rabszodikusan sz…r, es nem megbizhato ugyhogy eleg elkeserito. Ezt oszinten a samu (amit nagyon sok ideig teszteltem) gond nelkul mukodik es soha egyetlen egy push sem maradt ki amikor az ora a mobilhalozaton lógott. Sajnos az iwatch eseteben nem lehet a külső fejlesztőkre fogni a dolgot, mert pl. a nem felvett hivasrol az ertesites sem jon meg minden esetben igy ha nem hallottad hogy kerestek akkor fogalmad sincs arrol hogy volt egy nem fogadott hivasod. Sajnos rabszodikusan vagy megjon ez az ertesites vagy nem. Es ezt nem kulső progi hanem beépitett funkcio amit az apple csinalt (szarul). A masik a roaming. Tenyleg nem mukodik es eleg beteg magyarazat hogy feature ez, erdekes a Telekom MultiSim-en engedelyezve van a roaming es az ora nem engedi. A samu-nal ez gond nelkul megy. Osszefoglalva nem annyira jol megy ez apple háza táján…