Teszteltük az Apple Watch LTE-t – akkumulátor, alkalmazások, zene

Nekem soha nem volt olyan, hogy volt ertesites a telefonon, de errol nem kaptam ertesitest az orara (es az ora fel volt oldva* ). Amennyiben ilyet tapasztalsz, remelem jelezted az Apple fele. Az email programokkal csak ovatosan egyebkent! Ahhoz, hogy kapj push ertesitest, meg kell osztanod a jelszavadat az email szoftveredet fejelszto emberekkel, olyan modon, hogy ok vissza tudjak fejteni. Ugyanis valakinek folyamatosan polloznia kell az email szervert, hogy kideruljon, kaptal-e uj uzenetet. Ezt pl. a beepitett Mail app megteszi magatol.

Van valami behatarolhato dolog, hogy milyen ertesitesek nem jonnek meg? Tehat pl hivas eseten, honnan tudod, hogy kerestek? A telefonon ott van a nem fogadott hivasrol a notifikacio, az ora viszont nem jelezte a hivast? Ez a hivas tenyleg GSM hivas volt? Ilyenkor az ora mobilhalozaton logott (ha az ora mobilhalozaton van, akkor a hivas jelzest nem a telefon tovabbitja, hanem kozvetlenul SIM kartyan erkezik a hivas). Esetleg az ora ekkor WiFi-n volt? Ugyonezen a halozaton logott az orad is (ugyanis, ha mas halozaton van, akkor nem kapsz jelzest).

Jo lenne ezt osszeszedni, hogy reportolni lehessen. Nekem szerencsere/sajnos nem jott elo ilyesmi, igy en jelezni sem tudom, hogy ki tudjak javitani. Ahogyan en nem tapasztaltam hasonlot, ugyonigy elofordul, hogy ok sem, lehet, hogy nem is tudnak rola. (szoftverfejlesztesbol elek, rengeteg olyan hiba van, amelyrol en nem is tudok, hogy letezik es amig nem szol senki, vagy nem jelzi senki addig kijavitani sem tudom)

(*) az orad nem szokott lezarni a csuklodon? Nem lehet, hogy ezert nem jon meg a notify, mert lezart? A wrist detection be van kapcsolva?

mindenesetre ez elég jó dolog… ha csak egy pillanatra rohan el az ember otthonról, nem kell akárhova cipelni a telefont is… (pl közért csak leszaladni, bringázni egy picit…) szerintem mostantól sokaknak meg fog nőni az akksi kihasználtsága :).

Én igaz még nincsen LTE-s órám, de amit nem tartok igazán jónak így előzetesen, az a roaming hiánya és az, hogy miért csak kizárólag multiSIM-mel lehet használni. Javítsatok ki ha tévedek, de szvsz egy másik előfizuval is mehetne ha azon van minden ami kell neki a működéshez és akkor önállóan is tudna működni talán, mint a gagyi kínai SIM-es órák. Persze ezt mint egy plusz lehetőséget vetettem fel.

Ha nem MultiSIM lenne benne, akkor nem tudna ugyonazon a telefonszamon csorognie. Mobilhalozaton, plane mobilinterneten pedig nem lehetne tokeletesen attolni a hangot ugy, hogy a masik ne vegye eszre (totalisan random csomagmegerkezes eseten plane), hogy internetes kommunikacio zajlik mogotte. Egyebkent mi a baj a MultiSIM szolgaltatassal? En evek ota hasznalok tobb SIM-et a T-tol, mostmar MultiSIM-et (1 van az oraban, 1 a routerben), korabban pedig DuoNET SIM-et (ez ertelemszeruen a routerben volt).

Semmi bajom vele, eltekintve pár dologtól amit még mindig nem sikerült rendesen megoldani alatta.
Azt tudom hogy ha nem multiSIM akkor más a száma stb, csak mint lehetőséget dobtam fel, hogy miért is nem engedi az apple annak aki netán akarná úgy használni és az LTE hálózatot ugy is használhatná mint a wifi-t az LTE nélküliek (azonos wifi-n tud fogadni hívást ami jön a telóra) . Ha engedné az apple akkor akik nem T-sek is vehetnének ilyen órát és használhatnák mint telefon ha nincsen ott az iphone-juk, persze egyelőre T-s eSIM-mel

Mivel kell iphone az órához alapból, és azzal a számmal van összekötve ami a telefonba van, így elég furcsa megoldás lenne, hogy amikor a telefon közelében van addig a azokat a hívásokat kapod meg, mikor meg elmész a telefontól meg az órában lévö számra érkezöket. Persze tudom hívásátirányitás meg minden. Nem sok értelme lenne ennek, meg hát csak egy kiegészitöröl beszélünk, nem egy önállóan müködö készülékröl. Amúgy Telenornál meg Vodafonenál is elérhetö más országokban, öket kell inkáb megkérdezni miért nincs otthon is. Itt már nem az Applenek kell ezt megoldania.

Próbálok minden dologra válaszolni. Szovl irtad hogy neked soha nem volt ilyen. Amirol eddig irtam az nilvan az LTE-s tesztre vonatkozik, tehat nyilvan ha az ora bluetoothon kapcsolodik akkor nem volt olyan hogy ne erkezzen meg az ertesites. Most azonban a teszt ugy zajlik hogy az LTE-s oran ki van kapcsolva a bluetooth es a wifi is igy kenytelen a mobilhalozaton lenni es a problemak erre vonatkoznak.

A wrist detection be van kapcsolva termeszetesen de erzekeli is a csuklon hordast mert a hivasok minden alkalommal be is jonnek, tehat az ora log az LTE-halozaton csak a push-okkal van gond. Amit irtal hogy honnan latszik ha volt nem fogadott hivas? Onnan hogy a teszt alatt nyilvan nem veszem fel amit egy masik szamrol indotok hivast (ergo azt akarom szemleltetni mintha nem hallanek egy hivast) es utana jon a feketeleves. Hogy igaz hogy az oraban levo SIM cseng de amikor nem fogadott hivasod van az a telefonodra erkezik egy push uzenetben (illetve jelez az ertesites) hogy volt egy nem fogadott hivasod es azt a telefonnak tovabbitani kene az orara (minden esetben es nem csak neha). Ezert irtam hogy ez pont egy olyan jelzes mintha emailed jon (egyebkent szamtalan email progi tamogatja a pusht) beleertve ha pl hasznalod a pushover.net-et akkor meg plane kapnod kell ertesitest mindenrol. Es valojaban a telefonra meg is erkezik mindegyik ertesites a baj azzal van, hogy

AZ ORARA NEM ERKEZIK MEG MINDEN es ha igen akkor is szamtalanszor kesnek a push-ok. Ezert gondolom hogy az ora pingeli az Appple push szervereit (szinkronizacios szever) ami ugyebar ossze van kotve a telefonoddal es az oraddal is. Na mar most ennek ugy kene mukodni (mint a Samunál pl) hogy azonnal megerkezik mind a telefonra mind pedig az orara is a push. Ez ami nem teljesen megy.

Ennek két oka lehet szerintem. Vagy a telekom szolgaltatas sza…kodik (tehat nem mindig eri el a MultiSIM kartya az appla szerveret es ezert nem jon az ertesites minden alkalommal), vagy az apple technikaval lehetnek gondok es emiatt a hiba vagy nem tudom.
Az biztos hogy a tesztek alatt a Samu-nal akkor voltak ilyen hibak amikor allt a Samu szinkronizacio szervere es az ora nem tudott oda kapcsolodni. A Galaxy Watchon amikor az ora a mobilhalozaton log akkor nemcsak az latszik hogy neten van az ora (apple watch eseten piros zold pottyok), hanem az is latszik hogy elerheto-e a szerver. Az apple eseten ez nem latszik csak az hogy az ora bekapcsolta a multisim kartyat. Innentol hogy mi okozza a hibakat nem lehet kideriteni.

Én egy jó ideje használom (tesztelem), természetesen nem Telekomnál, de nekem ilyen problémám még nem volt, úgyhogy el tudom képzelni, hogy a Telemomnál van a hiba.

Melyik kulfoldi szolgaltatoval teszteled?

Svájc, elöször Swisscom volt most már lasssan fél éve Sunrise, de semmi probléma. Szerintem még az elején van és kell egy kis idő mire kiforrja magát rendesen a szolgáltatás.

Ha neked egyszerre jon pl. 5 messenger uzi utana ket perc mulva ujabb 5 akkor az ugyanugy megerkezik rendesen? Mert ez itt nem mindig muxik (egyelore)

Na hát én ennyi üzenetet nem kapok ilyen rövid időn belül. :smiley: Üzenetet is csak smst meg imessage-t. Facebookom nincs úgyhogy nem tudom messengeren, hogy üzemel sajnos.

Es mondjuk a nem fogadott hivasrol minden alkalommal megy ertesites ha a mobilhalozaton lóg az óra?

Mivel az óra rajtam van ha mobilhálózat módban van így eleve minden hívást érzékelek/látok. De amúgy a hívásvárakoztatás is mükődik tökéletesen és látom ha hívnak hívás közben és eldönthetem, hogy váltok-e vagy visszahívom. Ha nincs hívásvárakoztatás bekapcsola sajnos nem tudom megmondani, hogy müködik. De viszont az smst mindig megkaptam, ha pl nem volt térereje az órának és akkor hívtak.

Még egy kiegészítés. A hiba szinte biztos hogy a Telekomnál van mert ha az óra wifin lóg és nem a mobilhálózaton akkor mindig minden értesítés megérkeziik

Sziasztok! Nem tudom, hogy tudtok-e segíteni. Előfizettem egy multisimre a T-nél, hogy én is aktiváljam az órámban. Mivel üzleti előfizetőnek számítok (flotta), így csak az üzletben személyesen tudtam intézni. Maga a művelet megvolt 10 perc alatt. Azonban a T leírása szerinti aktiválás sajnos nem sikerült, olyannyira nem, hogy sehogy. Amikor bemegyek a watch alkalmazásba, és kiválasztom az aktív multisimem, hogy áthelyezzem az órába, az áthelyezés lefut, írja, hogy sikerült is, aktiváljam. Amikor erre rábökök, elkezdi a folyamatot, majd a végén hibát ír, és írj, hogy próbáljam meg újra. Igen ám, azonban nem tudom újra próbálni, mivel már nem tudom újra kiválasztani a multisimet, mert “nem áthelyezhető” státuszba került, és azt írja, hogy egy korábbi áthelyezés folyamatban van, azt meg kell várnom. Konkrétan egy napig vártam, de semmi. Ma voltam megint az üzletben, de ott sem tudtak mit mondani. Ők nem láttak hibát a rendszerben. :frowning: Valakinek volt ilyen hibája? Ha igen, mi lett a megoldás? Én most ott tartok, hogy deaktiváltattam a multisimet, majd kértem újat, és arra gondoltam, hogy gyalulom az órát és mikor újra párosítom a telóval, akkor megpróbálom megint, hátha… De ha ez sem segít, akkor kár volt átjönnöm a T-hez, mivel pont az nem megy, amiért váltottam. :frowning:

Amig aktiv az elofizeteseden a flag, ami alapjan szemelyesen kell eljarnod, nem fog menni az aktivalas.

És akkor mit tudok tenni? Csak mert személyesen sem tudtak mit segíteni! :thinking:
Mi ez a flag amúgy? :roll_eyes:

Csak szemelyesen tudnak segiteni. Az automatika nem fog mukodni addig, amig van valamilyen blokkolo tenyezo, illetve amig meg nem csinaljak, hogy ez ne okozzon problemat. Szemelyesen valoszinuleg nem jo embernel probalkoztal. A kapcsolattartodat kellene ezugyben zaklatni.

1 kedvelés

Az szuper! Mert 3 telefonos ügyintézéből egység tudott segíteni, meg tegnap személyesen sem! Nem tudom, h nekünk ki lehet a kapcsolattartónk (ORFK flotta)!:frowning:

1 kedvelés