Tim Cook a levelét megírta – azaz mi a baj az Apple-lel? (vélemény)

Ez érdekes. Az én Mate 20 Pro-m tökéletesen felismeri az ujjlenyomatom, még úgy is, hogy egy közepesen vastag fólia van rajta. De igen, az arc felismerése brutális, ezzel egyetértek.

Értékelem a szarkazmusodat, bár kicsit erőltetett.
Ettől függetlenül, igazam van. Számomra és a tárgy szempontjából is, csak ez a lényeg. :wink:

Az enyém van hogy igen, van hogy nem. Mióta frissítették a rendszert pár napja, azóta egyértelműen jobb lett, de így is sokszor előfordul, hogy nem ismeri fel.

Kérdés; Te milyen fóliát használsz hozzá? Mert nekem eddig még mindegyik lejött róla a hajlított kijelző miatt, sőt, igazából meg se tapadtak a kijelzőjén normálisan, ezért nem is használok most rá semmit. Szerintem amúgy ez a hajlított kijelző elhibázott dolog lett. Különösen, hogy jelentőséggel sem bír, mint mondjuk a Galaxy-k esetében.

Akkor annyira jött ez be neked, mint hogy fej vagy írás, rajtad kívűl még sok millióan mondták ugyanezt, sőt Jobs-ról is sokan azt tartották, hogy szar vezető… majd az utókor eldönti :slight_smile:

Egyébként érdekes milyen gyorsan leírják egyesek TC-t mint vezetőt, végül is az elmúlt nyolc évben folyamatosan zuhant az Apple értéke… ja nem. Nyilván itt mindenki szuper képességű vezető és jós is persze, aki 10 évre előre lát, és aki soha nem hozott még rossz döntést. Jó nektek.

1 kedvelés

Egy részével egyetértek azzal amit mondasz, de azért az szerintem mindenféle cégvezetői képesítés nélkül belátható, hogy összességében mióta TC van a legmagasabb székben, Steve-hez képest sokkal de sokkal több baki volt a cég életében, mint anno.

Nézd, nem volt nehéz feltételezni, hogy nem lesz túl jó, mivel nulla reál végzettsége és képzettsége van. Jobs se volt jó vezető, viszont baromi jó ötletei voltak és persze a személyisége elég megnyerő és erőteljes volt, ez pedig jócskán kompenzálta más hiányosságait. “TC”-nek viszont szerintem nincs ami kompenzálna. Van viszont Jobs-hoz hasonlatos arroganciája, ami szintén nem teszi szimpatikussá.

Hét lesz az a nyolc szerintem, de végül is tök mindegy. Apple lényegében két évente rukkol elő valami újjal, addig csak az előzőekből él, tehát a hét is felezhető nagyjából.
Apple eddig még legalábbis mindig akkor romlott le, amikor Jobs-t kitették. Mikor visszavették, újra jólmenő céget csinált belőle. Én csak levontam a következtetést a most történtekből. Kicsit lassabban ment végbe mint a legutóbb, de ma már - nyilván Te is belátod -, hogy más időket élünk.
Egyébként olyan helyet túrt ki mára magának az Apple a piacon, hogy valszeg ezúttal egy szar vezetéssel sem fog a csőd szélére kerülni, legalábbis szerintem ettől nem kell tartani. A bevételei, felhasználói köre viszont az eddigiekhez képest jócskán csökkenhet szerintem. De persze nem akarok jósolgatni. :slight_smile:

Nagy ötletei Jobsnak nem voltak. Az ötleteket mindig hozta valaki. Ezek az emberek többségében a mai napig kulcspozíciót töltenek be a cégnél.

Edit: Mellékesen Cook mérnök, Jobs nem volt az soha. A reál végzettségről, mintha bármit is jelentene az életben, csak ennyit…

Plusz Steve ugyanúgy az iPhone 4 -ig ott volt, meg tovább is adott instrukciókat, amikor évente frissítette a termékét az Apple, tehát nem Tim találta ezt ki, hogy évente milyen frissítések legyenek. Amit az Apple most is folytat és mutogatunk Tim-re.

Akkor azt mondod nem mérnökként végzett hanem bölcsész, vagy hogy kell ezt érteni?

Akkor összefoglalhatom?
Tehát az Apple már nem menő, leromlott és már végbe is ment a változás… értem :slight_smile:

Akkor most mégse fog a csőd szélére kerülni, csak leromlik… és elhagyják a felhasználói, vagy pontosan mi is a jóslat? :smiley:

Szerintem jobban járnánk, ha konkrétumokról beszélnénk, pl meddig fog zuhanni a részvény, hány százalákét veszti el a vásárlóinak, meddig zuhan az elégedtségi indexük stb… mert ilyeneket bárki tud mondani, hogy leáldozott nekik, kb 10 éve ezzel van tele minden Apple hír, minden applegate cikk stb. Ehhez nem kell nagy jós tehetség.

Igazán nagy ötletei főleg Jobsnak voltak szerintem. Hiszen ő volt aki az iPhone-t is kitalálta, ami 2007-től szinte folyamatosan az Apple fő bevételét képezi. De ő volt az, aki az Apple nevet és logot is kitalálta, meg az iMac-et, ami akkora siker lett, hogy majdnem a nulláról hozta fel újra a céget, stb… Úgyhogy de, voltak nagy ötletei. Megint más kérdés, hogy a megvalósításukban mások segítségére szorult, de ez természetes dolog az ötlet emberek esetében.

Cook az Auburn University-n szerzett végzettséget üzemszervezésből. Ez kb. menedzsmentet, irányítást jelent, tehát nem a tényleges műszaki termékek készítésével, működésével kapcsolatos valódi mérnöki végzettséget, noha az USA-ban ezeket is mérnöknek nevezik, szerintem tévesen és megtévesztően. Ezen kívül pedig kizárólag business végzettségei vannak, melyek szintén inkább a szervezéssel kapcsolatosak. Tehát maradjunk abban, hogy valós műszaki végzettsége nincs.

Nem igazán foglalkoztat, hogy mi mennyire menő, én ezen a koron már bőven túl vagyok. :smiley: Ha hiszed, ha nem, a változás nem mindig jó. :wink:

Nem tudom, hogy a csőd szélére kerül-e, szerintem egyelőre tuti nem, mert a hozzád hasonlóak mindig meg fogják vásárolni a termékeiket, az USA-ban pedig ha mobiltelefont említesz, azt a “menőző” fiatalok kizárólag az iPhone-nal tudják azonosítani. :smiley: Tehát egyelőre valszeg nem.

Konkrétumokról az Alma esetében a cikk már beszélt, írt. Azon nincs már mit megbeszélni, vagy szépíteni. Rugózni azt persze lehet rajta, meg nyavalyogni, csak hát annak meg nincsen sok értelme. :slight_smile: Lehetséges következményekről, illetve levonható tanulságokról van értelme csak ezzel kapcsolatban dumcsizni. A részvényárfolyamok meg engem pl. nem igazán izgatnak - szerintem jó eséllyel rajtad kívül az olvasókat se nagyon -, hiszen az itt olvasók, fórumozók többsége azt gondolom sem nem befektető, sem nem tőzsdei spekuláns. :wink: Azt viszont érdemes és érdekes is “boncolgatni”, hogy ezek után mi lesz és hogyan lesz.
Ja! Az Apple-nek már többször is voltak hullámvölgyei, történetük során két alkalommal is majdnem be kellett csukniuk. Ebből mindkét alkalommal Jobs húzta ki a céget. (Nyilván, aki a 80-as évek végén, vagy az után született, az nem nagyon emlékezhet erre. :smile:) Tehát a dolog, sajnos, vagy nem sajnos, egyáltalán nem lehetetlen.

Kicsit túltolod ezt a Jobs dolgot.
Az iPhonet nem ő találta ki. Az iMacet nem ő találta ki, és egyébként nem az húzta ki őket a szarból, hanem az iPod, amit szintén nem ő talált ki. Ezeken komplett csapatok dolgoztak, és hozták az ötleteket, megvalósításokat. Az Apple nevet, na azt valószínűleg tényleg ő találta ki, mert amúgy a logót sem.

Eddig ugye reál végzetségről beszéltél (Jobsnak nem volt ilyen). Nevezd az industrial engineert aminek akarod, az reál terület. És továbbra is igaz, hogy az hogy ki milyen területen végez top vezetői szinten teljesen lényegtelen, meg egy-két spéci területet leszámítva egyébként is.

1 kedvelés

Na akkor a második módosítást inkább átteszem ide. :slight_smile:
Érdekes megfigyelni, hogyan változnak a vélemények. Nem is olyan régen, mikor Jobs a felhasználókat hibáztatta, szapulta az i4-ek elmenő térereje kapcsán, meg amikor kijelentette, hogy 4"-os kijelzőnél nem kell nagyobb és nem is lesz, akkor mennyire védték a fanok és folyamatosan arról ment a szöveg, hogy még ha magas lóról beszél is, ő a fő mozgatórugó, az ötlet zseni, nem szabad őt bántani. Most meg, hogy ő már sajnos nincs az élők sorában és romlik szinte minden - egyértelműen kikövetkeztethetően emiatt -, arról megy a diskurzus, hogy valójában nem is talált ki semmit, igazából nem is volt jó semmire, nélküle is jól megy, eddig se kellett volna. De hát mint azt tudjuk; “Milyen nevetséges világ idegenje az, aki az élet dolgai közül bármin is csodálkozik?” /Marcus Aurelius/ :wink:

Nos, az iMac-et is ő találta ki és az iPhone-t is ő találta ki. És igen, ezek húzták ki a céget a kakából 1998-ban, majd 2007-ben. Olvasgassál és tanuljál kicsit:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Apple_Inc.
Ja! és a logot is ő találta ki, sőt, én tovább mennék ezen, szerintem nélküle a cég sem létezne, mert Wozniak lehet, hogy technikai zseni volt, de nem egy “belevágok és megcsinálom” ember. Szóval 1976-ban, ott abban a kis garázsban, ahol megalapították a céget, még ott is ő volt a főzseni.

Reál terület, az ebben az esetben a műszaki terület. Azt gondolom ez megintcsak nem lehet vita tárgya, hiszen az Apple abból él, hogy termékeket állít elő, műszaki termékeket. A menedzsment az nem reál terület egy ilyen cégnél. Azt írtam, hogy Jobsnak sem volt, viszont azt is, hogy neki viszont voltak ötletei és ez erőteljesen kompenzált. TC-nek nincs se ez, se az. Ha véded a mundért, ha nem. :wink:

Nagyon nem ő találta ki egyiket sem. És rohadtul nem az iMac húzta ki őket a szarból. Olvasgass egy kicsit a wikipédiánál tovább, van egy pár könyv… a logót pl. egy Rob Janoff nevű designer találta ki… Kezdem azt hinni, hogy csak szórakozol.

Nem. A reál terület az reál terület. Nincs “ebben az esetben”. Ha valami reál terület az reál terület.

Ezt írtad:

Azon már túljutottunk, hogy ezen kijelentésed hülyeség, de most ellent is mondasz ennek:

Tehát Cook azért szar vezető mert nincs reál végzettsége (ami van), de egyébként sem kell egy ilyen cégnél.
Egyébként ez sem igaz, mert egy menedzsment az pont reál terület…

Szerintem a “menőségen” már mindenki túl van aki nem 18 éves.

Milyenek a hozzám hasonlók, mesélj kérlek. Fingod nincs rólam, hogy mit vásárolok, mennyit és mikor. Hagyjuk ezt a részét. Nem kell az ilyen fajta személyeskedés.

Az összes konkrétum annyi, hogy három hónap alatt zuhant a részvény árfolyam. Láttunk már ilyet? Élt már meg ilyet a cég? Igen, elég csak megnézni a chart-ot. Ebből te már oda lyukadtál ki, hogy a bezzeg te már 10 éve megmondtad. Nekem mindössze csak ezzel van gondom, mert ez kb a feldobtam egy érmét 10 éve és most pont írás lett mint akkor :slight_smile:

Ne magyarázd már meg, hogy a mérnök végzettség az nem reál terület. Értem én, hogy mit akartál ezzel, neked az ő végzettsége az nem ér semmit, de akkor inkább mond ezt, világosabb. Mellesleg ha Jobs TC-t találta a legalkalmasabbnak, hogy elvezesse a cégét, amit imádott, akkor valószínűleg ő is volt az aki a legjobban megfelelt erre.

Egyébként ugyanezek mentek Jobs idején is, csak akkor nem TC-t szidták az emberek, hogy szar vezető, nem ért hozzá, hanem Jobs-t :slight_smile:

1 kedvelés

Az a gond veled, hogy sarkítasz. Ez azért is rossz, mert rossz következtetéseket vonsz le belőle. Reál végzettség egy olyan cégnél, amelyik műszaki cuccokat állít elő, az műszaki, vagy informatikai végzettséget takar. Ennyi. Tehát szakirányú végzettséget, ha hiszed, ha nem.

Nem. Cook azért szar vezető, mert nincs sem szakirányú reál végzettsége, sem ötletei. Ő egy olyan figura, aki ragyogóan levezérli a beszállítást, pl. hogy kevesebb raktár kelljen és gyorsabb legyen, viszont nem ért pl. egy telefon műszaki tartalmához és ezzel kapcsolatban ötletei sincsenek. Nem csoda, sosem volt ez a dolga, amíg Jobs élt. Nem is ezért vették fel.

Rob Janoff egy grafikus, aki megrajzolta amit Jobs kitalált. Kezdem azt hinni, hogy nem tudod mi a különbség aközött, hogy valaki valamit kitalál és hogy valaki valamit megalkot.

És DE az iMac húzta ki őket a szarból 1998-ban, 2007-ben pedig az iPhone! Mindkettőt Jobs találta ki (fel).
Sőt! Jobbat mondok, a grafikus felhasználói felület is az ő nevéhez fűzhető, bár nem ő találta fel, hanem a Xerox Parc mérnőkei, ám ő volt az, aki első ránézésre tudta, hogy ez a jövő és, hogy a jövőben egyszer az összes számitógép valami hasonlóval fog működni.