Továbbra is zárolgatja a pénzeket az Apple, mínuszba került bankszámlák és 1,5 órás hívások a céggel – néhány tipp, hogyan kerüld el!

nem az Apple Pay-hez van köze, az csak az Index téves cikkéből terjedt el. egy csomó olyan ember kártyáját is terhelés/zárolás érte, akik eleve nem is használják és sosem használták az Apple Pay-t.

itt sem állította az Apple, hogy az Apple Pay lenne a hiba oka, és nem is lehet az, amikor olyanok is érintettek, akik sosem használták az Apple Pay-t az érintett kártyájukkal.

az alsó tényleges APPLE.COM/BILL-nél látszik, hogy ez nem Apple Pay volt.

Szerintem nem írtam, hogy ez Apple Pay probléma volna :nerd_face:

nem úgy értve, hogy ezt állítottad volna. de persze amúgy a portfolio is ezzel indít, hogy az Apple Pay hajtotta végre a tranzakciókat, pedig ugye nem.

1 kedvelés

És te ezt elhiszed? Az OTP mindig hazudik. Nekem pl azt írták, hogy vegyem fel a kapcsolatot az Apple ügyfélszolgálattal. Azzal, amelyik pénteken egész nap azt szajkózta, hogy zárva vannak, csak 8-17-ig vannak nyitva. A hitvány, gyáva ügyfélszolgálatosok nem merték felvenni a telefont.
Sunyi, tolvaj cég az Apple. Persze, csak velünk magyarokkal, mert mi “legelőre megyűnk, nem hátra”. A birkaság most visszaütött. Máshol már égne az Apple képviselet.

1 kedvelés

Jelentem, éjjel 2:00-kor visszautalták a levont összeget.

tudom… (egyebkent 2970-et fizetek havonta)
en erstehez megyek majd be, h miert nem kaptam rola semmi ertesitest (elvileg mindenrol kapok)!!!

:clown_face::pleading_face::running_man:t4::raising_hand_man:

Én még nem tudom megnézni, mert az Erste-nél ma 18:00-ig rendszerfejlesztés van… :sweat_smile:

1 kedvelés

A tárhely fizetésének OTP tranzakció típusa : Kártyás művelet (ez egy feltöltős webkártya)
Amit most csinálta az Apple annak a tranzakciós típusa : Utalás. (ez meg az Apple Pay)
A közlemény típusa ennél : 2024.06.26 5604107907 APPLE COM/HU 25,220EUR -volt.
Ami végül ugyan az mint a tárhely fizetésem közlemény típusa, csak ott 3,2 EUR van írva.
Végül is tök mindegy minek nevezzük, utalás, levonás, zárolás, a lényeg hogy ennyivel rövidítették meg a bankszámlát.

Meg van, sajnos az Apple beállította saját magának!! Köszönöm a tippet !!!
Most már csak a virtuális kártya van megadva a tárhely fizetése miatt !!

Egyebkent, osszeszedhetnenk, hogy melyik banknal, mibol latja az ember, hogy valami Apple Pay eseten lett kifizetve. Most igy hirtelen megneztem, de egyedul a magyar OTP Bank-nal levo kolteseimnel latszik, hogy mi az, ami Apple Pay-vel lett kifizetve. Itt azt vettem eszre, hogy a kozlemeny vegehez, egy csomo “space” utan csapja oda az OTP, hogy “- APPLE”. Ez latszik a letoltott XLS-ben, es latszik az uj mobilbanki appban is, de csak ha megnezi az ember a tranzakcio reszleteit, es legorget legalulra, mert felulre, ez az info nem kerul ki.

Pl. itt egy Apple Pay tranzakcio:

Ez pedig, egy nem Apple Pay:

1 kedvelés

WISE-nál is látszik hogy /bill

persze, égne a képviselet, te meg ezt hiszed el??? :smiley: Ébresztő, azt hiszed máshol lerombolták volna a userek a boltokat? Nem tudiom miért hiszi mindenki, hogy más országokban minden olyan fasza. Mindenhol megvannak a problémák.

Amúgy index, portfolio, mindenhol Apple Pay hibát cikkeznek, miközben nem arról van szó. Csak fontosabb nekik a szenzáció, mint a tényszerűség. Legalább újabb Apple téma amiről lehet felfújt cikkeket írni, naponta, lesz kattintás, lesz like, lesz forgalom, reklámmegtekintés, hurrááááááá :smiley:

bizony, az írás/olvasástudatlanoknak még egy hatalmas harapott almalogót is automatice odatesz az OTP, amiből látszik. Ami Apple Pay ott a szolgáltató neve van (pl. a fagyizó), ami nem, hanem saját Apple, ott pedig az almalogó.

Ha úgy vesszük a baj ott kezdődik (vagy inkább ott végződik), hogy hazánkban nincs Apple képviselet :star_struck:
(A képviselt hiánya mutatja meg, hogy a magyar piac mennyire nem jelentős a cég számára, szóval ha ez a hiba csak Kaliforniában lenne tuti nem így történnének a dolgok)

Csak egy hírt linkeltem be, utalást sem tettem arra vonatkozólag, hogy én mit hiszek vagy sem ebből.
Megértem felindultságodat.
Az Apple megbukott:

  • Nem kommunikál sem a nyilvánosság, sem az érintett ügyfelek felé
  • Nincs ilyen esetszámra fenntartott bejelentési csatornájuk és előkészített forgatókönyvük sem (pedig kitől várjuk el, ha nem egy ekkora cégtől)

A láncolat többi szereplője se szerepel túl jól (hárítás, egymásra mutogatás és a cselekvés látszatának keltése):

  • A bankok (tovább)hárítanak (pl az OTP elküld (részben a saját ügyfélszolgálata védelmében) az Apple ügyfélszolgálatára amiről pontosan tudja, hogy elérhetetlen)
  • A Bankszövetség nyilvánosan próbálkozik kommunikálni (a háttérben ki tudja)
  • Az MNB megpróbálkozik azzal
  • A Kormány érzi a tömegek felháborodását, realizálja a politikai cselekvés (látszatának) szükségességét
  • bla bla (a fentiek a teljesség és pontosság igénye nélkül)

De nézzünk távolabb, ez az eset megmutatta:

  • a rendszer sérülékenységét
  • a láncolat tisztázatlan (de minimum nem működő) végfelhasználót védő mechanizmusát (az MNB szerint a bankoknak kellene az anyagi “tűzfal” szerepét is betöltenie, neki kellene időlegesen visszatéríteni a legsebezhetőbbnek (az ügyfélnek) a jogtalanul levont pénzt)

Utóhatás, ha szerencsénk van:

  • A szereplők levonják a jövőre nézve a következtetéseket és kialakítják/letisztítják az ilyen esetekre a forgatókönyveket
  • néhány látszat bünti is befigyelhet
1 kedvelés

Üdv
Én eladtam a telot, töröltünk minden fizetési opciót a fiókból és így is kaptam 800 ft-os terhelést. Röhejes. És ez a nagy biztonságos telo meg OS.

ennek semmi köze nem volt a telefonod vagy az iOS biztonságához: ez egy számlázási probléma.

1 kedvelés

Szerintem elkezdték a visszatérítést, pedig nem kértem, mert csak 399 Ft-t vontak le előbb mint kellet volna.

Úgy korrekt ha ezt is leírom:

1 kedvelés