Új funkciókat és alkalmazásokat kap a CarPlay az iOS 13-ban

Ez igazából nagyon pénztárca függő! Körül kell nézni, hogy ennek milyen alternatívái vannak. Lehet, hogy vannak már ennél olcsóbban is CarPlayes fejegységek. Ezt az androidos cuccot nem ismerem, ráadásul ahhoz valamilyen plusz kiegészítőt kell venni ha jól tudom. De ebben jobban tud szerintem segíteni az itt fentebb hozzászóló gunar kolléga. Egyébként én ezt meg sem vettem volna, mert ennek a bolti ára asszem még most is 140000 körül van. Szerencsére én találtam ezt használtan 50000-ért, igaz külhonban, de így megérte. A canbus modul, amit még hozzá vettem, az meg a Speedsignal nevű német cég terméke. Nekem ez az egy volt, ami működik a kormánytávval. Ezeket viszont meg kell nagyon nézni, mert nekem az angol Connect2-s modul nem működött rendesen.

1 kedvelés

Köszi, ezekre akkor odafigyelek.

Rosszul értelmezted amit írtam, nem a CarPlay-hez ad többet hanem egy jóval drágább viszont márkás cucchoz képest nyújt többet. Aki meg zene fan az amugy is tesz utána bármilyen fejegységet használ egy erősítőt, stb ergo akkor már szinte mindegy milyen végfok ic van benne, mert az ki is van kerülve, nem az szól. Na meg jobb hangszórókat a gyáriak helyére és sorolhatnám még mikre költenek, hogy utána a tuc-tuc szólhasson hallásrontó és természetesen idegrendszert is károsító hangerővel, ahol a minőség már szinte nem is élvezhető, persze ha zajos az akkor is gond.

nézz körül az auto multimédia oldalakon, az egyiket kötőjellel írják a másikat egybe és az nem .hu hanem .info ott találsz specifikusan 159-be valót is, telefonon is adnak tájékoztatást elég rendesen, de mint írtam vannak még páran itthon akik szintén már elég jó cuccokkal foglalkoznak, olyanokkal amikben ők is bíznak, mert ugye a gari az kötelezi őket dolgokra, a fent említett 15 napos webshop törvényben is van buktájukha sokan visszaviszik mert tré a cucc. Úgy senkinek sem érné meg árusítani ezeket ha belegondolunk. Plane hogy nem ugy adják el, mint sokan a neten, a hirdetővel vhol találkozik a vevő, pl egy kúton, vagy x helyen és megnézi s kifizeti azután meg majd lesz valami, hanem boltba mész és ott megtekintheted, ki is próbálhatod akár és semmire nem kötelez. Persze az Aliexpress-en több is van mint náluk és olcsóbbak is, meg ugye az ebay és az amazon is ott mint lehetőség, sokan vesznek is onnan és sokaknak jók is, de sokaknak rossz is és utána megy a szívás, bár eddig amiket vettem főleg amazon-ról, nekem még nem volt vele gondom, de ez legyen mindenkinek a saját felelőssége. Azért is ajánlottam a hazai forrásokat, mert több a biztosíték a minőségibb termékre és ami jelentős különbség, hogy kipróbálható, megtekinthető, kézzelfogható, fizetés előtt.

1 kedvelés

Jogos, nem multitouch kell, hanem hogy kapacitív legyen, ne rezisztív

Ja hogy csak a ficsőrlista a hosszabb. Ok.

Biztos, hogy nem szükséges, mert nekem az autó gyári kijelzője nem multituch-os és azon használom a CarPlay-t.
Viszont, ha már mindenhol máshol hozzászoktál a multituch-hoz, akkor baromi idegesítő, hogy pl. nem tudsz értelmesen zoomolni a naviban.
Szóval, ha tehetitek válasszatok multituch-osat. Főként, ha új autó vásárláson gondolkodtok, de arra vigyázzatok, hogy ezt nem szokták az autók prosijában közölni, csak annyit, hogy van-e CarPlay támogatás vagy sem

Azért nekem volt androidos fejegység is a kocsiban, CarPlay adapterrel,
Jó nagy fos volt az egész.
Gyari HK prémium audio van a kocsiba, a hangminőség kuka lett, ki hangosítás néha jó néha nem, a CarPlay adapter 30p navi után állandóan kilepegetett.
Sírva menekültem vissza a brand Radio hoz,
Hirtelen minden megjavult, hang, CarPlay, kihang,
A dimmerhez meg gyártottam egy alkony kapcsolót és a rádiónál az kapcsolja a dimmert és máris ha besotetedik, akar nappal is egy alagútban, rögtön kapcsol a cucc.
Mivel a CAN bus, általában a helyzetjelzőt hozza ki, ami ugye már szinte állandóan be van kapcsolva.

Számomra papíron marha sokat tud egy androidos rádió, de sajna szinte semmi se működik tökéletesen. Úgyhogy szinten maradt egy pio CarPlay. :slight_smile:

Na pont az ilyen dolgok miatt ajánlottam feljebb a hazai eladókat, mert ott tudod akár beszerelés előtt is vmennyire kipróbálni és van 15 nap a tesztre, mivel ugye webshopok mind és a törvény kötelezi őket is.
Na meg már adott típusokkal van tapasztalatuk is és inkább elmondják a buktatókat mielőtt vásárolsz, hogy később ne legyen gubanc, mert azzal ők is szívnak. Ilyen droidosokból meg annyiféle van, hogy persze sok a gagyi is, ami elveszi a kedvét az embereknek tőlük, de azért fejlődnek és nem mind csak ócskaságot árul.
Én ha vmit pl kinézek ilyen árut akkor az xda-developers oldalán rá szoktam keresni, vagy nagyobb droidos oldalakon, ahol ilyenekkel is foglalkoznak, mert ott az igazi véleményeket lehet elolvasni róluk.

Sajna a hangminoseg függ a fejtol. Nekem maradt a gyári erősítő hang kombo és egy kínai optikai átalakító keveri fel az analogrol üvegre.
Sajna ég és föld lett a Hang minőség úgy hogy csak a fej cserélődött a kínai és a brand rádió előnyére. Úgy hogy nincs a végfok használva. Ua a kínai média konverter maradt benne…

Én is elolvastam hozza egy csomó cuccot, elvileg jónak kellett volna lennie, sok memória 4gb, sok belső tar 32gb, 1000magos proci… :frowning:
De ha valaki használ ilyesmit, a CarPlay adaptert szívesen eladom baráti árban…

Akkor csak a végfok ami miatt nem volt jó a hangja? Az nálam is külön egység az autoban, így az nem problémás. A CarPlay-t meg mire is használnám, ha a navi droidon fut, mert ugye azon képlékeny az igo igazán és minden mást is tud alapból egy jó kütyü, ezért fölösleges lenne belevonni a telót.

Nem tudom, de pont azt mondtam, hogy külön erősítő spk van a kocsiban, ami csak a vonali bemeneteket használja, mégis óriási különbség volt a két rádió hangja között.
A droidoson nem voltak magasak, melyek se nagyon, hangerő se nagyon, és csak a két fej lett cserélve, semmi más a rendszerben.
Na mindegy. Kicsit talán könyebb a carplayben keresni a Kontaktokat.
Ugyanazt a hívás listát, kedvenceket látod, valamint az összes navit szinte már amit a telefonon,
Google Mars,Apple Maps,sygic,Waze… és nem kell netet csinálni a fejegység ék, mert megy a telefonról.
Van ilyen adapterem, ha érdekes lehet mégis. :wink: