Vélemény: brutálisan drágultak az Apple termékek – mit vásároljunk?

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/10/31/velemeny-brutalisan-dragultak-az-apple-termekek-mit-vasaroljunk/

Az Apple az iPhone X-zel változtatott komolyabban az árazási stratégiáján. Persze az elmúlt években folyamatosan drágultak a termékek, de nem akkora különbséggel, mint 2017 végén. Azóta ezt bevezette szép lassan az egész termékpalettán, így az újabb iPad és Mac termékeket is már drágábban vehetjük meg. Ez nem csak egy szimpla, pár 10 000 Ft-os drágulás,…

1 kedvelés

Az X-szel én is így voltam, de még rászántam magam és elöfizetésem meghosszabitásával olcsóbb is volt. Tegnap nagyon vártam agy új Airt a régi áron, de nagyot csalódtam, így marad a régi. Mondjuk egyet észrevehetünk, most nem kezdte Tim azzal, hogy mennyi iphone-t adtak el. Az apple Watch az egyetlen valamire való frissités idén, de azt meg nem szabad biztositás nélkül megvenni. Sajnos tapasztalat és a kijelzö csere majdnem annyi mint egy új. Bizok benne, hogy történni fog valami a cégnél mert ez az irányelv elég elkeseritö, de hátha az eladási adatok után kicsit észhez térnek.

Az az emoji az első képen üt. :smiley:

iOS 12.1 :smiley:

Kár, hogy “rövid” lett a cikk, még olvastam volna. :smile:
Azért tényleg elég fura/durva, hogy a külföldinek nem szúrja a szemét a drágulás, ez hihetettlen…
Azért ha már egy Apple blog/bolt-nak se tetszik az árazás, ott már vannak bajok. :slight_smile:
Kár, hogy az

Összegzése

iMagazin

ilyen cikket nem hozhat le mert akkor megütnék a bokájukat, pedig az kéne, hogy az összes Apple-vel kapcsolatos weboldal lehozzon egy ilyesmi cikket, fikázva az árazást. :smiley:

1 kedvelés

A külföldinek is szúrja már a szemét, tudom, mert van pár külföldi ismerősőm és apple ökoszisztémámban nyomják és már ők is háborognak. Kb. mint mi egy-két éve. Az USD ugyan úgy erősödött az EUR-hoz képest.
De az tény, hogy mi magyarok szívtuk a legnagyobbat.
Oké ilyen árak lettek, mert rátett a cég egy lapáttal. De akkor legyen benne az árban 3 év garancia, vagy PRO modelleknél alap legyen a termékhez az apple care.
Valamit valamiért. Mert ez így egy lehúzás. Elszálltak a Bull runtól ami az utobbi évek egyik legnagyobb rallyja a tőzsdén. Majd jönni fog egy 4-5 éves medve piac, na majd akkor lesz nagy csodálkozás az “űrhajóban”

A cikk meg jó volt, pacsi

“Tehát ha van elég pénzed, akkor a tiéd lehet a legjobb “Apple életérzés”, ha viszont nincs, akkor pedig próbálj meg lavírozni a régebbi termékek között.”

Vagy, nem kell mindenáron ájfónt venni. Nem a konkurencia mellett akarok most érvelni, szimplán csak annyi, hogy ha nincs rá pénzem de egy nagyon jó készüléket szeretnék, nem feltétlenül kell ragaszkodni az almához. Persze tudom, az ökoszisztéma meg a többi maszlag, ebbe most nem akarok belemenni. Köszi a cikket, anyudnak grat a képekhez! :wink:

jo a cikk! az air meg jo vacak:
ugy dicsoitettek a kijelzot de mire fel???
nem tudja se a D3 skalat SE az 500 nites fenyerot!
lassu a proci is, egy 15W helyett lesz egy felpimpelt 5Wos olyan ami eredetileg a sima macbookban volt, mindezt majd 500ezerert? vicc…
en xrre valtottam de szemelyes okok miatt, amugy nekem is eloszor maradt volna masodik evre egy iphone az X…

kerdes mikor fordul mar meg a novekedesi irany? en tartom amugy azt hogy ez a “mobilos tema” ugy an block egy fuggoseg, erre lettek raultetve az emberek, es latja azt ha szetnez egy metron vagy villamoson. regebben jo autot vettek az emberek ha nem volt tobbre penzuk (jobb/nagyobb lakasra) most mar arra se, vesznek ehelyett egy draga telefont amit nyomkod egesz nap… ezert tudjak emelni az arakat a gyartok, samu, huvely, 1plus mindenki emel flagship kategoriaban - mindenki annyit amennyire erzi hogy meg fizetnek az emberek erte. btw nezetek meg egy kisauto arat, haverral neztuk 5-6M ft egy uj fiesta ami mar nem fapados es nem 1les motor van benne. realis??? szerintem nem…

A cikkel ellentétben szerintem nem az iPhone X-nél kezdődött a tendencia, hanem jóval korábban, az első Touchbaros Macbook Prónál.
Addig a gépig az előtte lévő 3-4 évben, miután normalizálták a retinás felárat, konkrétan a kategóriák nagy részében a Macbookok voltak az árbajnokok. Akárki akármit mondhatott megszokásbol, akkor már a boltban kijött a matek, hogy olcsóbb Macbook, mint egy bármelyik értékelhető konkurens. Aztán jött a Touchbar meg az ámokfutás. Ennek remélem a csúcsa ez a viccnek is rossz Macbook Air 1200 dollárért, mert ha innen van feljebb/lejjebb… :roll_eyes:
iPhoneok ugye adottak, kibaszott drágák…
iPadnél viszont a drágulás ellenére nem érzek gondot. Ott az olcsó iPad, ami minden igényt kielégét otthoni célra és ezerszer alkalmasabb arra a feladatra, mint egy akár kétszer annyiba kerülő laptop. Az iPad Pro pedig brutál jó cucc. És nézzük meg a konkurenciát, a tavalyi iPad által is szénné alázott Samsung csúcs (mert a többi említésre sem méltó) 650-be kerül… és nincs is más. Nyugodtan rátehetik a 800-as cimkét.

Ugyanakkor nem tudom Amerikában mi a helyzet a hétköznapi élettel. Gondolom nem csak nekem tűnt fel, hogy hétvégén közel másfélszeresét hagyjuk ott a kasszában bevásárláskor, mint mondjuk két éve és nem veszek többet semmivel. Drágul minden más is.

Teljesen egyetértek a cikkel. Elképesztően nevetséges felárat kérnek el mindenért. Az első szifon óta azt használom, erre vagyok berendezkedve. Sok dolgot eltűrtem a cégnek, mert a legjobban használható telefon nagyon sokáig az aktuális iPhone volt. Van Watch, MacPro, iPad és persze iPhone itthon. Viszont nálam ez volt az utolsó dobása az almának. Beruháztam egy XS Max-ra (ez a név, istenem…) meg egy S4 órára. A Watch-hoz annyit tennék hozza, hogy a használt piaci ára a Series 3-nak 70-80 körül van, tehát sajnos arra is szájhúzósan sokat kell már rafizetni. De az meg belefér, mondjuk, mert amúgy az utóbbi évek legjobb Apple cucca, imádom. Viszont több ilyen értékű telefont nem veszek. Egyszerűen undorítóan gaz amit művelnek. Ha nagyon akarnám, meg tudnám oldani hogy atalljak egy másik gyártó készülékeire. És ez fog történni: ha továbbra is ennyire undorítóan mohók lesznek, el fogok adni mindent a francba és köszönöm, nekem ennyi volt. Veszek inkább valami felsokategorias samsungot vagy az új Huawei-t és kalap. Nyilván nagyon-nagyon-nagyon pici porszem vagyok, de számomra nagy elégtétel lenne megszabadulni a cuccoktol. És ha ezen múlik, meg fogom szeretni az androidot. És szerintem ezzel kurta sok fan vagy user van így.

1 kedvelés

A Watch egyáltalán nem instant get, pedig annak tűnt.
Eszem ágában sincs cserélni S0-ról és azért nem, mert amire használom arra tökéletesen elég az S0 is. Ami miatt beruháztam volna, az az EKG, de ismerve az Apple-t soha az életben nem fogják engedélyezni nálunk ezt a funkciót…
A többivel egyet értek, de amig megveszik a termékeiket ezeken az árakon addig nincs mit tenni…
Jelenleg az iPhone X a legjobb ár értékű telefon szerintem.

Én azt nem értem, hogyan kaphatott orvosi engedélyt / elismervényt a watch ha nem tud vérnyomást mérni?
Egy orvos / rendelő úgy kezdi a kivizsgálást, hogy vérnyomás mérés…
Ha tudná vennék muternak de így tök felesleges…

egyetertek. en is valtanek ha aktiv lenne cellular es ekg rajta a tobbi az s2hoz kepest csak dizajn faktor es erre baromi sok a felar… ekgra kivancsi leszek ha elindul, ez azert nem olyan mint a pulzus hogy lemerem es mondjuk 80folott van nyugalmi allapotban akkor menj dokihoz…

Azért úgy kezdi mert egy szaros 6 ezer forintos vérnyomásmérőt minden orvos megengedhet magának.

EKG menni fog itthon is, nyilván át kell állítani a régiót. LTE menni fog itthon is, nyilván Telekom kell hozzá.

Erre majd térjünk vissza januárban…

Jogos :slight_smile: Amúgy telekomnál pár napon belül elérhetővé válik az LTE Apple Watch-ra. Kell hozzá egy LTE-s óra, ami Series 4. Külföldön tudsz venni, itthon szerintem nem fogja az Apple idén árulni már.

Az ár az egy dolog, de alapvetően igazatok van. Az 1-2 évenkénti készülékcserék korszakának vége. Én beruháztam most egy iPhone Xs Max-ba - tettem ezt azért mert az iPhone 7 Plus-om (amit imádtam) fogta magát és töltés közben megdöglött, de olyan szinten, hogy semmilyen módon nem volt javítható, csak alaplap cserével. És akkor itt adnék hangot a mérhetetlen felháborodásomnak, miszerint ha már elkérnek egy rohadt telefonért több mint 400e Ft-ot, akkor adjanak már rá tisztességes idejű jótállást is. Mert az 1 év ebben a kategóriában egyszerűen nem elfogadható. Mert a szavatosság 2 év, de én mint laikus a 2. évben hogyan bizonyítsam, hogy a hiba, amit a készülék produkál, gyártói probléma??? Szóval undorító a garancia idő az Apple-nél! Ténylegesen törvényben kellene kötelezni őket a 2 év teljeskörű garanciára.

1 kedvelés

Tudom, hogy sajnos ez teged nem boldogit, de a garancia es szavatossag hatarideje az orszagspecifikus jogszabalyi kotelezettseg.

Persze ettol meg lehetne jo fej az Apple es ettol pozitive elterhetne, de nyilvan nem fog. :frowning: