Vélemény: brutálisan drágultak az Apple termékek – mit vásároljunk?

szerintem nem mostanaban fog watchon menni. a hivatalos allaspont szerint havi dijas elofizeteseken megy az esim csak. ilyet watchra minek???
regional meg az appok is atallnak?

Vezetői forrásból tudom, sajnos csak a Series 4-gyel fog menni az eSIM itthon. Series 3-mal nem.

Az EKG bevezetése nem az Apple sara. Azt minden országban külön kell engedélyeztetni az adott ország egészségügyi hatóságával.

ez oke, de attol ugyanugy bem tidom hasznalni, fizetni neg fizettem erte ha veszek egy s4-et.

Tudom, de az Applenek kell kezdeményeznie, ezért nem lesz soha engedélyezve…
Ahogy az apple pay sem, pedig ha ezt bevezetnék egy életre megvennének.

Megváltozott a célközönsége a cégnek. Régen egy érték volt, hogy ugyanazt a telefont nyomkodta egy gyári munkás USA-ban mint egy CEO. Most már más érték van, a pénz.

Fájdalmas a felismerés ha már túl csóró vagy az Apple termékeihez. Ők a pénzt választották. Ha majd nem a drágításból lesz a több pénz, akkor majd nem így csinálják. Amíg viszont ezzel tudnak profitot maximalizálni, addig így is fognak tenni, teljesen jogosan.

Nem értelek titeket. Az iPhone az drágább lett oké. Durva, de a Mac-ek mindig is drágák voltak. 6éve is 4k volt egy AIR. Drága-drága, de kivételesen nem emeltek brutálisan árat! Pedig féltem tőle. Az előzők áraihoz képest azért drágább, mert azok rég nem voltak értelmesen firssítve. 6éve használom az Air-em és még mindig tökéletes! Ezért megéri kifizetni ezt a felárat!

Az az érzésem, hogy ezzel a durva árazással erősödni fog a hackintosh és a linux-os tábor.
Nem ugrás szerűen, hanem szépen, lassacskán, de biztosan, ahogy kiöregszenek a jelenleg használt apple eszközök. Sokak számára lesz megoldás a macOS virtualizációja, ha valamiért arra is szüksége van (néha).

iPhone 3g nél szálltam be az Apple világába,és úgy érzem hogy az 10 volt az utolsó. Bár most még nem indokolt a csere,de már el kezdtem a droid világában keresgélni az utódot. hamarosan kirakodó vásár,apple tv-k,óra,teló. Egyetlen dolgot tartok meg,egy 2011es iMac. szerintem NonSens fél milliót fizetni egy telefonért,szívem meg állna ha a földhöz vágnám.

kivancsi lennek mikor mennyi volt mert a 11-es volt olcsobb a 13-as nem annyira. plusz 1-2 eve akciozgatjak mint “kifuto”. mennyi is volt az annyi mikor ujnak szamitott?

Na, megvan a megoldás az utólagos DOF állításra.
Focos az app neve. Azon túl, hogy önállóan képes erre, felismeri a portré módban fotózott képeket és utólag lehet állítgatni a DOF tartományt.
Tehát nem processzor függő a dolog…

Külön ide a QA-ra írhatnál róla a Hírek, érdekességek alá, néhány screenshottal megspékelve. Megosztanám Facebook-on is! :slight_smile:

Én most a Halide appot tesztelem, amivel már iPhone XR alatt is lehet állatokat más dolgokat fotózni.

Kár, hogy egy kamerás telefonnal nem lehet használni az appot. :frowning_face:

Összegzése

https://imgur.com/a/VBgSLEf

Oké, küldöm hamarosan.

És, egy csomó szolgáltatás nincs is anyanyelven, ami pl. USA-ban van: siri, Apple Pay, nem külföldről, innen-onnan behozott e-simes watch, sokadik körös ország vagy, ezt nézve meg még nagyobb pofátlanság.

1 kedvelés

az Apple Pay működik magyar nyelvvel is, csak hazai kártyát nem tudsz hozzá aktiválni támogatás hiányában, de egyébként magyarul is használható. az Apple Watch esetén meg valószínűleg jövőre lesz itthon is mobilnetes verzió.

az Xr is egykameras… erdekes miben tudhat tobbet… egyszer teszteltem (Xr) eleg szar eredmeny volt, a homlokom oke, a rajta levo haj ami hatrebb esett azt mar hatternek vette es homalyositott… csak kell az a hardveres melysegerzekelo hogy jol mukodjon ez a dolog…

Fabfocus is jó app bokeh effekt krealashoz

a processzora más.

Jadeye, látod, pont ezt mondom. Az, hogy működik az magyarul, de nem magyar kibocsájtású kártyával, az nem szolgáltatás működés. Az fúrásfaragásgányolás. Jövőre majd lesz esimes watch? 1.5 évvel a hármasban való debütálása után? Nevetséges 2018 vége felé! Kész csoda, hogy az Apple Musicra nem kellett tíz évet várni! Az is kész csoda, hogy a VO működik magyarul és nem kell mondjuk finnre állítani a telefont, hogy vakon is lehessen kezelni. Végül is ez egy kis ország, nem vagyunk mi Ukrajna, ahol már - úgy olvastam - van gyárilag Apple Pay.