Vélemény: brutálisan drágultak az Apple termékek – mit vásároljunk?

hát de hazai bankokkal egyszerűen még nem érhető el, és pont. hogy ez miért van, arról kérdezd meg a bankodat és az Apple-t, de például üzletpolitikai okok illetve az is közrejátszhat, hogy a bankok nem akarják elfogadni az Apple feltételeit, illetve mert itthon a saját mobilfizetési megoldásokat erőltetik, amiből nekik van hasznuk, és nem az Apple-nek. de vannak olyan, nálunk gazdaságilag és pénzügyileg is “fejlettebb” országok, ahol szintén nem érhető el. de ettől még tud a szolgáltatás magyarul, mert a nyelvi támogatás teljesen más tészta!

az eSIM jelenleg is még csak KÍSÉRLETI állapotban van a Telekomnál, más szolgáltatóknál pedig még eleve nincs is. ezért, mivel eddig nem is volt erre technikai háttér, most pedig még csak kísérleti jellegű, így LTE-s óra sincs, de most, hogy már az egyszeri előfizető is válthat eSIM-re, a mobilnetes Apple Watch is megjelenhet.

ezeknek a szolgáltatásoknak a hiánya nem akadályozza meg a készülék használatát, a VoiceOver nélkül viszont a látássérült vagy vak felhasználók eléggé nehezen vagy egyáltalán nem tudnák használni, így nyilván annak működnie kell, pláne hogy az Apple-nek fontos az esélyegyenlőség is.

Kicsit egymás mellett beszélünk, de más szempontokat veszel figyelembe te és másokat én. Mit látok? Hát azt, hogy - eltekintve az adótartalomtól, miegymástól - ugyanazt az árat fizetvén, mint egy amerikai, nem ugyanazt a szolgáltatást kapom. Egy dologban láttam, eddig, hogy az Apple “elismerte”, hogy gatya régióban élünk, ez az Apple Music előfizetés. És, itt van is magyar tartalom, akár könnyű, akár klasszikus zenét keresel, egy szavam se lehet. De a többiben, amit felsoroltam, semmi előrelépés nincs.

400-ról indult 6 éve a 13”. Ráadásul akkor többet ért a pénzünk is…

Ha ez így lenne ahogy írod, hogy leszarnak minket, akkor pl. nem lenne sem Public transport sem lane guidence az Apple Mapsben.
Ezzel például többet kapunk mint mondjuk az ukránok akiknek van Apple Payük.
Nem fekete vagy fehér ez a történet, hogy hol mi érhető el. Arról szól, hogy mi az amit meg tudnak és mi az ami meg is éri nekik. Ha utóbbira nem ±ba jön ki az excel, akkor nem fogják megcsinálni. Nem szeretszolgálat Az Apple Pay valószínűleg nem az excel miatt nincs, hanem a bankok fekszenek keresztbe. Sirinél valószínűleg a ±t se tudják kihozni. Apple Watchnál hálózati szinten (Telekom) kéne villantani…

Apple Pay bankfüggö. Nem az apple miatt nincs.

Kb 4 millió bankkártya van forgalomban Magyarországon, ez oszlik el az összes bank között -> egyik se rendelkezik akkora ügyfélkörrel, hogy megengedhesse magának az Apple pay bevezetést, és finanszírozza az infrastruktúra upgrade-et…
Nem lesz itt Apple pay :(.

A 4M az valami tizenésves statisztika lehet.
Több mint 9M bakkártya van, ebből majdnem 7M képes a érintéses fizetésre (kompatibilis az Apple Payel).
Több, mint 146.000 üzemelő POS terminál van az országban, amiből több, mint 126.000 képes az érintéses fizetésre (kompatibilis az Apple Payel).
https://www.mnb.hu/letoltes/1-infrastruktura.xls
Az Androidon már működő Simple, Gránitpay, MKBPay, meg nem tudom hirtelen kinek van még, ugyanazt a Mastercard tokent használja ami kell az Apple/Google Payhez.

Gyakorlatilag kész infrastruktúra van az országban. Nem azért nem csinálják meg a bankok, mert nem éri meg, hisz már megcsinálták.

1 kedvelés

Ipad pro-ba szarabb kamera került mint az előzőkbe! Köszi Apple!

UBS bank és a Credit Suisse a két majdnem, ha nem a legnagyobb bank a világon is nemet mondtak az apple pay-re és saját mobilfizetési applikációt hoztak létre Twint néven, biztonsági okokra hivatkozva.

Nagyok, de attól azért elég messze vannak :slight_smile: náluk azért lényegesen nagyobbak belevágtak.
Egyébként is arra hivatkoznak amire akarnak, senki nem vonja érte felelősségre őket. Nem akarták engedni a profitból. Ez mozgatja a cégeket semmi más. Saját appon keresztül biztonságos ugyanaz az eljárás, másén nem? Hagyjuk már…

Persze, logikus, hogy profit és nem biztonsági okok, de ezt nem mondhatják, valamire hivatkozni kell. ( tényleg csak 27. az UBS :slight_smile:)

9,8 milliós magyarország lakossága és 9 millió bankkártya van forgalomban, gratulálok annak kitől ez az infó jön.
Magyaroszágon élők elég nagy része még életében nem használt ATM-et.
A 4 milliós szám, nem hasraütés, nem 10 éves statisztika, hanem a valóság…

Nem a POS terminálokról beszéltem, hanem a bankok belső rendszereiről, de látom nagyon otthon vagy a témában, úgyhogy hagyom is ezt…

Nem zavar az az apróság, hogy belinkeltem az MNB hivatalos statisztikáját?
Te meg tudod valamivel ezt cáfolni?

A bankok belső rendszereiről én is beszéltem a link után, bár való igaz, úgy tűnik addig sem jutottál el…

Én már tavaly váltottam 8 év után iPhone használat után, és nem bántam meg!

1 kedvelés

ahogyan a használt mobil előfizetések száma is sokkal több, mint ahány embernek mobilja van, úgy a bankkártyákra is igaz ez, hiszen egy embernek legtöbbször nem csak egy bankkártyája van. neked hány darab van? ha legalább kettő, vagy több, akkor azonnal elegendő lesz csak 4,5 millió ember a 9 millió kártyához. és van, akinek nem is csak kettő van, hanem még több.

Sajnos mi Magyarok szívjuk meg igazán! Nálunk a legmagasabb az ÁFA, nálunk a jövedelem is ötöde mint egy normál országban. A készülékek funkciónak jó része nem is müködik itt. Ha ezt így összeadjuk az fájdalmas…

1 kedvelés

Nem tudom mit értesz “normál” országnak, de más eu-s országokban sem kp re veszik a telefonokat. Legalábbis angliában nagyon nem. Szépen szolgáltatónál havi törlesztéssel. (10 év tapasztalata). A jövedelem meg olyan dolog, hogy igen több, de a kiadás is. :slight_smile:

Magyar átlagnak drága… keresnek 500 eurot itthol. Németben keresnek 3000 euro körül USA-ban dollárban 3000 felett. Szerintem őket nem veri a földhöz az Iphone ára. Ami nagy kiadás náluk az a lakhatás, cigeretta, étel ital olcsóbb mint nálunk.

Aki ittthon 500 eurót keres, az a németeknél sem keres 3000-t közel sem.