Véleményem a 2018-as 13 hüvelykes Touch Bar-os MacBook Pro-ról

Szerintem semmi röhejes nem volt benne.
Az Apple-lel régóta vannak problémák, amik egy részét fel is sorolta.

Az milyen, hogy az iPad Pro 10,5" a mostani frissített MB Pro-nál erősebb? Szánalmas.
Az iMacek meg ritkábban jönnek szóba, de én már azon is csodálkoztam, hogy a Pro iMacbe nem HDD-t pakolt alapból az Apple. A szemem nem rebbent volna. Viszont a pofám helyettük sült volna le. :wink:

Ha régi eszközöd van akkor valóban kell venned kell hozzá egy megfelelő kábelt, hogy használd. Nem kell átalakító, az USB-C gyakorlatilag mindennel kompatibilis, még a HDMI-vel is. A régi külső hdd-ket is tudod hasznlni, van olyan kábel aminek egyik vége C, a másik micro. És ezzel gyakorlatilag az összes külső eszközödet lefedted, igen az SD kártyás kamerádat is, mert abban is lesz micro. Új eszköznél meg nyugodtan tudsz válogatni, hogy milyen csatlakozója legyen.

1 kedvelés

Leginkább az Intelre nézve az…

2 kedvelés

DE! Az Olympus om-d e-m1 mark ii-n usb-c port van, ami simán összeköthető a Mac, töltő kábelével.

ez egy picsogas. 2016-ban mikor vettem usbcs prot mar akkor is az volt, most meg meginkabb az. az artol fuggetlen ha hozzaerto vagy akkor illene felismerni hogy ennek MIK az okai: a kezdeti nehezsegek utan az usbc sokkal idotallobb lesz foleg ha az igazabol TB3, de mivel keves van belole ezert nyilvan nem usbcvel fogjak adni az Xet.

2 kedvelés

Egészen komolyan sikerült azt leírni, hogy elég a 8GB RAM, mert gyors az SSD? Remélem ez vicc! Semmilyen lapozás nem lesz olyan gyors, mintha lenne elég memória. Persze, SSD-re - pláne disk vezérlő nélkül - gyorsabban lehet írni, mint egy 5400-on pörgő korongra, de azért ezzel ne próbáljuk már menteni ezt a rossz viccet, hogy 8GB elég. Mire? Böngészni meg levelezni?

1 kedvelés

Azért nem csoda, hogy a retek RJ45 lemaradt, az önmagában akkora, mint a becsukott gép. Már az 2013-as masinámba sem fért bele. A vele egyidős és nagyjából azonos tulajdonságokkal bíró HP EliteBook 840-emben ott van, de ott is csak egy idétlen lenyíló füllel tudták megoldani, mert egy normális méretű csatlakozó nem fért el. Ugyhogy ja, már négy évvel ezelőtt is vennem kellett egy Thunderbolt-Ethernet átalakítót. Mondjuk én hiszti helyett megvettem és használom amikor kell. Elég ritkán.

Mert mondjuk egy rakás fos a wifin keresztüli szinkron, mert van olyan hogy látja az eszközt utána meg csak pörög a labda, hogy kapcsolódás mint a csirke a grillsütőben, mert minden nagyobb frissítést gépen rakok fel mivel az OTA egy csomó szart hagy csak maga után utána meg lehet újra húzni. Nyilván ez nem mindig történik meg de ha igen akkor jön a szívás, és én inkább nem szívok.

Nem picsogás rakjon bele usb-c csatit nyilván az a jövő de akkor könyörgöm alap dolgokat ne vegyen ki és lassan minden gyártó átáll a telefonoknál is az usb-c csatira akkor Ők a saját eszközeiket mi a rákért nem hozzák szinkronba? Rakjon bele usbc usbc töltőt és max egy átalakítót 1 dollárért azt gondolom, hogy az árképzésbe bele kellene férjen, ahogy belefért a lighting jack átalakító is. Kijött ugye az új macbook ami egy billentyűzettel ellátott ipad pro érintőkijelző nélkül es belerak egy kurva csatlakozót! Ha a cégemnél korlátozott a hálózat és nem tudok wifin csatlakozni akkor veszek még 5 kábelt hogy tudjak normálisan dolgozni? Akkor legalább csináljon hivatalos  dokkolót egy valag pénzért de így szánalmas.

Persze, ez jogos, csak sajnos szerintem megkerülhetetlen az rj45, és ha mr pro. Ez az egyetlen olyan átalakító, aminek úgy gondolom része kéne lennie ennél a gépnél a doboz tartalmának. Én iPaden dolgozok, de ott van a táskámban a lightning-usb3 és az usb-ethernet pont ezért, mert van olyan telephely ahol nincs wifi, a vpn-ünk meg egy kalap💩

iPaden is 2 azaz 5, Macbooknál 1…
https://www.gearbest.com/usb-c-to-rj45-_gear/?vip=4436688&gclid=EAIaIQobChMI5aD9ical3AIVDrftCh0E6gSHEAAYAyAAEgI1OvD_BwE

az OTA és az iTunes esetén is ugyanaz a folyamat végeredménye, nem hagy ott az OTA semmit.

2 kedvelés

Ezt már kb 10-szer megbeszéltük, de vannak olyanok akiknek ezt nem lehet megmagyarázni…

1 kedvelés

Nekem iPhone 7-em van, s ugyanazokat a hibákat produkálja a telefonom, mint Magyarosi Csabának, plusz másokat is (gyári stock app.), amióta az iOS 11 van! S nem, nem a telefonommal van baj, mert már cserélték, ráadásul nem tudom hány op.rendszert adtak ki a 11-esnél, de egyiknél se tűntek el a hibák.
Egy rakás :poop: lett az Apple az elmúlt 5-6 évben korábbi önmagukhoz képest, talán annyi szóljon mentségükre, hogy legalább készítettek egy emoji ikont saját maguk jellemzésére.

jelezted ezeket a hibákat az Apple felé, hogy javíthassák? mert bármi videós videója alapján nem fogják tudni javítani. ellenben ha veszel fel nekik hibajegyet, akkor annak van nyoma a rendszerükben, és foglalkoznak is vele. https://szifon.com/2015/01/18/gyakori-kerdesek-hogyan-kuldheto-visszajelzes-az-apple-nek/

engem az zavar, h most ultratrendy fikazni az apple-t a fanboyok kozt is (az alap androidosokon tul) de no offense! :rofl:

1 kedvelés

Köszi, hogy ezt leírtad, pont erre a kérdésre kerestem választ, mert gyanús volt a felvetés!

1 kedvelés

Mi az, hogy bármi videós videója alapján???
Nézd már meg a nézettségét…
Amúgy attól, hogy Te az életben nem fogod beismerni, hogy az Apple egy pocsékabb dolgokat csinál, sajnos ez még igaz.
Ja és most is egy iPhone -on pötyögök, ami már annyi tol melegszik és merül 10 % ot, hogy elolvasom a cikketeket…

Mi az, hogy bármi videós videója alapján??? Nézd már meg a nézettségét…

te komolyan azt hiszed, hogy az Apple bármi hazai videós videói alapján fog majd bármit is javítgatni, mikor megvan rá a megfelelő felület, ahol ezeket jelezni lehet?

Amúgy attól, hogy Te az életben nem fogod beismerni, hogy az Apple egy pocsékabb dolgokat csinál, sajnos ez még igaz.

én semmit nem írtam ezzel kapcsolatban. azt írtam le, hogy hol és hogyan lehet jelezni a hibákat az Apple felé.

Nem, nem gondolom, h egy nagy vlogger videója alapján tenne bármit az Apple, de elég lesajnáló volt a hangnemed…
Amúgy meg évek óta olvasom a szifon.com -ot és Te még soha nem adtál igazat a kommentelőknek az Apple el szemben. Szerinted, mindig a user a hülye és sz Apple mindig mindent jól csinál.
Ezért írtam
Nem személyeskedni akartam