WWDC20: az Apple bemutatta az iOS 14-et – widgetek a főképernyőn, App Library és még sok más

Látják egymást, de nem fog szinkronizálni az órával. Fel kell tenni az órára is a hetest. Nekem mind a kettő patentül megy (14, 7), alig van benne hiba. Kb annyira jó lett szerintem mint anno a 12 elsőre.

A safari tökéletesen fordit, csak a microsoft translate beépülő programot kell feltenni… Persze lehet más is van, de én ezt használom és számomra hibátlan.

Mit nem szinkronizál? Csak mert közben feltoltam a 14-et és eddig minden átjött aminek kellett az órára, persze ez eddig nem sok, kb 2-3 óra tapasztalat. Gyorsan teszteltem pár dolgot amiket napi szinten fontos használnom, azok elsőre dolgoznak. Majd kiderül milyen is valójában, pár nap múlva. Addig notin velem a mentésem és ha kell visszacsúszik a 13.6.

Közben véletlenül sikerült ráakadni a bővebb kifejtésére: https ://developer.apple.com/homekit/whats-new/
Tehát annyira nem is új a dolog, mint amennyire csendesen tettek utalást egy szerintem nem is olyan jelentéktelen változásra. Itt ugye nem csak egy mezei nyitásról, hanem közös platformról van szó.

Akkor ez azt jelenti, hogy végre nem csak az a pár darab túlárazott trendi égő lesz használható a HomeKit- el? Mert az nagyon jó lenne.

Nagyon úgy fest. Szerintem rájöttek, hogy vagy lépnek, vagy teljesen kimaradnak a buliból.
Okos eszközöket már nem nagy kaland gyártani, az alkatrészek lassan filléresek. Ez az Amazon vagy a Google eszközein látszik is, az Apple eszközein nem. Ráadásul előbbi kettő rugalmas is.
Az új protokoll céldátuma late 2020. Kiváncsi leszek.

Nekem nem szinkronizálta a tevékenység app a köröket. Újra indítottam az órát és onnantól már nem is látta a telót többet. Szóval muszáj volt felraknom a hetest. Szerencsére semmi gond vele, a watchOS is jó lett elsőre.

Szerintem nem lesz abból még idén semmi, de még jövőre se. :frowning: Tavaly december 18-án jelentették még csak be, úgyhogy elég gyerek cipőben jár még, amúgy az információs oldalon se történt még semmi, úgyanúgy áll mint kezdetkor. Már röviden volt itt téma ez az egyik hozzászólásnál. Szerintem adatvédelmi és biztonsági okokból lesznek még problémák a cégek közt. Minimum 2-3 év mire ebböl valami lesz, de hátha meglepnek és hamarabb. Amúgy azért úgy mond csendesen tettek erre utalást mert karácsony elött még a csapból is ez folyt, úgy hogy nem volt ezen már mit bejelenteni.

Azt azért illene megoldani, hogy az IOS14 működjön régebbi órával is, pl S2-vel, ami nem kapja már meg a frissítést, mert különben az óra mehet a kukába.

Más kérdés: 14-en használja valaki az Erste Mobile Bank-ot? Működik rendesen?
Csak mert tavaly belefutottam ebbe a problémába és amíg ki nem jött az Erste app frissítése, nem tudtam használni a mobil bankot. Akkor nem volt nagy probléma, de most már az appal működik az MFA.

Működik az újabb IOS verzió a régebbi Watch OS verzióval. Nem kell ezt megoldani…

iX-re feltettem tegnap, eddig nem tapasztaltam semmi olyan problémát ami zavaró lenne hétköznapi használat során.
A hátoldali koppintást próbáljátok ki (ha még nem tettétek) kisegítő lehetőségek/érintés/ 2, vagy 3 koppintásra lehet beállítani néhány dolgot.

Műxik rendesen nálam. Xs-series4 LTE. Csak azért nem raktam még fel az órára is az újat, mert az LTE-t még nem tudtam kipróbálni, a céges csoporttal vannak gondok és arra várok, hogy ez megoldódjon. Talán már júl elején sikerül, a tervezettől 1 hónappal később, becseszett a vírus nekik.

Amúgy az összes hőbörgő, akinek valamilye nem megy (alkalmazás, óra sync) tisztában vannak, hogy ez a DEVELOPER beta. Arra van, hogy mire szeptemberben megjelenés lesz, addigra az alkalmazásfejlesztők kipróbálhassák, átálljanak az új SDK-ra, Xcode-ra akármire és rendszerhívásokra. Nem napi használatra. De amúgy ez le is van írva abban a szövegben, amin mindenki egy ezred másodperc alatt átrohan az Accept gombbal, csak hogy települjön már.

No offense, csak szerintem sokak fejében itt tévedés van a developer beta kapcsán.

1 kedvelés

Jaaa ezt olvastam, de ez még évek… hosszú hosszú évek…

Teljesen igazad van, mondjuk nekem semmi problémám nincs se a tv/Watch/mac/iOS béta rendszerrel - mondjuk mindegyiket tiszta telepítéskent raktam fel. Egyébként néha van, hogy egy stabil verzióval több probléma van, mint betaval.

Volt itt hőbörgés? Én is csak simán leírtam. Amúgy meg mindenki úgy cseszi szét az óráját, bármijét, ahogy neki tetszik.

Opera Touch desktopon? Vicces :smiley:

Desktopon? Itt iOS-rol beszelgetunk :smiley: