Elérhetővé vált az Apple Music Lossless és a térbeli hangzás a Dolby Atmos-szal

Annyi hogy az 1MORE ANC PRO képes USB-C csatlakozásra, tehát ha USB-C-Lightning átalakítóval összedugja a készülékkel akkor elméletben kihozza a maximumot. :slight_smile: Persze ezt nem teszteltem.

A Spotify - Apple Music váltás még kérdéses, bár több dolog szól még mindig a Spotify mellett (már amennyiben lesz benne lossless). A legfontosabb az, hogy rengeteg audio cuccon van kliens hozzá. Olyanokon is, amiik képesel lossless lejátszásra. Ez az Apple Musicról nem mondható el. Az Apple világon (Iphone, iPad, iMac, stb) kívül semmi mással nem játható le. Az Apple TV-hez már vannak appok más platformra is, de lossless nem igaán működik rajta (pontosabban a HiRes nem megy).
Szerintem nem túl kényelmes mondjuk egy rendes audio rendszert összedrótozni mondjuk egy iPhone-val. Arról nem is beszélve, hogy egy bejövő hívás, vagy üzenet mennyire zavaró. De ugyanilyen kényelmetlen a lejátszás a Mac-ekkel is.
Ha eddig hallgattam valamilyen zenét mondjuk a telefonon Spotify-on, akkor hazaérve egyszerűen átirányitottam a hangrendszerrre, annak a kliense lejátszotta. A telefont legfeljebb vezérlésre használtam. Ugyanezt Apple Music esetén átküldöm AirPlay-on, de továbbra is a telefonon keresztül megy a zene (persze a zavaró zajokkal együtt).
A Tidal-nál ugyanez a helyzet. Az audio cuccnak van Tidal kliense is. Eddig is tudta a 48K-nál magasabb mintavételi frekvenciájú lossless minőséget. Ott sem a telefonon keresztül megy a zene.
És a legnagyobb gond az, hogy bár az Apple TV-n elvileg van Spotify és Tidal kliens, de mint kiderült, nem támogatja a 48K nál nagyobb mintavételű lossless zenét, pedig elvileg a HDMI kimenete alkalmas lenne az átvitelére. A régi 4K sem, és az új 4K sem.
Tehát gyakorlatilag maradnak a Tidal és Spotify előfizetések. Ha a Spotify nem vált hamarosan, lehet hogy lemondom, de a Tidal biztosan marad addig, amíg nem lesz olyan internetes lejátszó, aminek van Apple Music kliense is.

2 kedvelés

Nekem nagyon kényelmes az airpods, egyesem volt, csak elhalt, meg ki is mostam. Hogy kell elképzelni a pro kényelmetlenségét? Mint mondjuk bãmilyen szilikonharangos fülhallgató? Az engem annyira nem szokott zavarni.

@fivetrillion @83miki83

Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre :slight_smile: Ezt a számot hallgassátok meg először jacken, majd pedig a DAC-kal. Az elején én rögtön kihallottam a több “sistergést” és a hangja is a csajnak is részletesebb volt a dob szóló pedig erre van tervezve :smiley: :smiley:

CleanShot 2021-06-12 at 14.06.35@2x

@fivetrillion kérlek Mac-en játszd le én is ott csináltam a iBasso DC03 DAC-kal.

2e52d07310f522944800d465ffa5ba06

Danna Ross - i’m comming out

Update: hogy őszinte legyek, iOS-en ezt nem annyira hallottam ki mint Mac-en. Ami azt mutatja hogy DAC és DAC között is van különbség bőven.

PS: készül már az átfogó Lossless cikk, akit érdekel. :slight_smile: Remélem a napokban kirakhatom!

1 kedvelés

Na, a helyzet a következő. Ez a szám a Fiio szerint iPhone-on “csak” <48k viszont Mac-en >48k. De például a Nothing Else Matters mindkettőn Hi-Res. Kiváncsi vagyok, hogy ott hallasz-e különbséget.

1 kedvelés

Na majd mindjart en tesztelem xD (de csak a fulemmel). Vagy megsem. A 1more nem adott lightning usb-c kabelt, uh speciel most nem fog menni. Viszont az az usb-c-jack kabel, amit adnak hozza, az iszonyat jo minosegu. De hat nincs jack kimenetem es atalakitom sem. :man_shrugging:t2:

1 kedvelés

Hat ez a jack usb c kabel egy eleg fura megoldas szamomra :smiley: Jelen esetben egy mac vagy jack csatlakozos telefont tudnal hasznalni. Mivel jack ezert mac vagy telo hangkartyajat (DAC) fogja hasznalni h eloallitsa az analog jelet. Majd ez a kabel a masik vegen ahol usb c van ujra digitalis jelet ad ki. Majd a 1more ezt a digitalis jelet ujra atalakitja analogga :smiley:

@DonkaRichard nekem kicsit kenyelmetlenebb a pro szerintem a harang miatt. Ha nem illeszkedik tokeletesen az egyik fele akkor a zajszures is eleg fura hatast idez elo. De van ismerosom akinek a sima pl kiesik a fulebol es a pro tokeletesen illeszkedik meg kenyelmes.

@SzifonAdmin ma tesztelem majd hosszabb ideig apple musicot. Csekkolom majd a szamot amit linkeltel is, mindenfele daccal, fejhallgatoval, mert most van itthon par cucc :smiley:

2 kedvelés

Én időközben megírtam a cikket, már csak apróbb javítások vannak hozzá. :slight_smile: Egyébként én is átállítottam a MIDI-t biztos, ami biztos. Jó lenne ha az Apple fixálná ezt hogy rendesen ki lehessen haszni az USB-C-s DAC-okat.

USB-C - USB-C kábel kell neki és akkor a 1MORE DAC-ját használja. :slight_smile: Elvileg.

2 kedvelés

Igen, szerintem is szukseges volt a MIDI beallitas. Anelkul nalam a DAC alacsonyabb sampling ratet jelzett, hiaba mutatta az apple music, hogy hi-res.

Sziasztok!

Az lenne az elképzelésem, hogy régi hifim (már optikai bemenet van azért) elé teszek valamiféle WLAN Audio receivert, ami CD minőségben tudna zenét lejátszani Apple Musicból, közvetlenül internetről, és/vagy AirPlay 2-n keresztül. Tudtok ajánlani ilyen eszközt? Köszi

de ugye nem a macOS Monterey bétája van fent? mert akkor lásd innentől kezdve:

Nem nem. Ráadásul felismeri, de mint egyéb eszköz.


közvetlenül dugod be, vagy esetleg bármi adapteren keresztül?

Közvetlenül. És a köv. kérdés előtt, minden fülesemmel is végigpróbáltam, megnéztem a Midi appban, ott sincs semmi, és a Hang beállításoknál se látszik a Kimenetek között.

akkor passzolom, működnie kellene, mert @SzifonAdmin is ilyen gépet használ, és működik is neki. hülye kérdés, de újraindítás is volt már?

Volt és NVRAM reset is.
(céges gépen, Android telón működik, de így megy vissza a boltba)

Furcsa, nekem működik megfelelően. Nem tudom mi lehet amúgy a hiba.


1 kedvelés

Erase Mac & reinstall után se látszik. Akkor megy vissza. Úgy tűnik viszont pár japán blog / review alapján, hogy nem én vagyok az egyetlen M1 MacBook tulaj, akinél nem működik az iBasso DC03.