Használ-e valaki iBlue Immobilzer-t?

Igen néztem, hát mit ne mondjak érdekes dolog, hogy nem is tud róla az ember és látják a cuccot valahogyan. Vagy ez csak droidon létező dolog?
Bár azt írták a sorozatszám blokkolja mert nem hivatalosan vették, hát hogyan mikor 6 éve nem frissült az app, kicsit sántít ez nálam.

ötletem sincs. meg mégis hogyan azonosították volna be, hacsak nem látják véletlenül az értékelést író email címét, amivel mondjuk náluk is regisztrálhatott.

Arról nem is beszélve, hogyan lehet valami lopott, ha más nem gyártja, akkor tőlük kellett megvegye valaki és azt akkor tilos eladni ha mégsem jön be, mert onnantól lopott? Vagy mi a fene van ezekkel?

@gunar egyik-másiknál azt írja az oldaluk, hogy a raktárukból lopták el, tehát a “leesett a kamionról” szituáció lehet.

megnézed megint? mert most már azt is promózzák, hogy még Apple Watch-csal is elérhető, pedig a régi app aztán nem. és ahogy nézem, /ch/-val a linkben feldobja a preview a weben (sőt, még amerikai ID esetén is), de ugyanúgy a 2.4-es, tehát a régi verziót látom így csak, hacsak nincs más link az újhoz.

Forrás: https://twitter.com/ibluesmarthome/status/1639235735168360449

Az előbb visszakerestem, hogy mikor is volt amikor véletlenül bedobta az órás lehetőséget és hát 2021 jan-ban írtam itt fent, az sem ma volt. Talán azóta kűzdenének ezzel?

@gunar nem tudom, igazából mindegy, mert sosem volt elérhető benne, új app meg (még?) nincs, tehát nem tudom, milyen alapon emlegetik, hogy lenne.

Na igen, én is kb erre jutottam, de majd kiderül, lesz-e valóban vmi érdemi változás a közeljövőben és az merre viszi a kütyüt. Csak remélni merem, hogy az általam is várt, jó irányt adnak neki és az óra is tudja majd vezérelni és stb, hiszen a másik eszközüknél, az alapból benne is volt.

a facebook oldaluk kapcsán még az a fura, hogy pont a firmware frissítésről szóló posztjuk alatt volt két hozzászólás két magyar kollégától, az egyik magyarul, a másik angolul, és ezekre válaszoltak is, de most már nincs ott egyik hozzászólás sem.

azért ezek a képernyőfotók sem tudom, hogyan készültek, mert a 2.4-es verziójú app mindent tud, de Dynamic Islandet biztosan nem.

De ha ez dyn island lenne, akkor se lehetne, mert a karika tetejen lennenek a szenzorok, de itt kep van odarajzolva :smiley: ez egyre inkabb egy scam kampanyta hasonlit.

mondjuk a képen nem is iPhone 14 Pro van, hanem valami iBlue márkajelzésű készülék, úgyhogy tuti ez a titok nyitja! :smiley:

Most megjelenik nálam is, de csak a 2.4 illetve smart key is de ott is egy régi 3.3-as verzió.

@Jadeye twitteren rákérdeztem miért van a cég megszünve.

amennyire néztem, Twitteren semmire sem szoktak válaszolni, de kíváncsi leszek.

Amúgy pár napja alapitottak egy iBlue GmbH nevű céget svájcban. Kiváncsi leszek, bár nem magyarok alapitották.

igazából nem kellene találgatni, ha válaszolnának a megkeresésre. :smiley:

Ez a címük?
Bellevueplatz 5, CH – 8001 Zürich, Switzerland

Volt.

na hát most van egy 60%-os kupon kódjuk (58UTBR83), amivel 8 dollárt fizettem nekik a firmware frissítésért egy egyszer használatos virtuális kártyával. kíváncsi leszek…


https://twitter.com/ibluesmarthome/status/1652322906871848961

a “lifetime firmware upgrade option” említése miatt kellett erről is egy képernyőfotó, ha esetleg valamit mókolnának az oldalon közben, hogy ez eltűnjön onnan.

a csillagos megjegyzés egyébként tartalmaz egy ilyen mondatot: “The purchase of the preparation for the firmware update option is a future product, so by purchasing it you pre-order the option. When the option arrives, we will notify you by email about the necessary steps.”, viszont a rendes leírásban a “will be sent after ordering” normális esetben ugye azt jelentené, hogy közvetlenül utána, nem pedig majd valamikor…

iBlue Immobilizer 2.0 ….in progress 25.05.2023

ezek alapján valószínűleg ennél hamarabb nem lesz, de szerintem hétfőn rájuk fogok írni, hogy mi a helyzet pontosan. nyilván teljesen más email címet adtam meg a fizetéskor, mint amiről korábban írtam nekik, ha már annyira nyögvenyelősen ment az egész, úgyhogy kíváncsi leszek.

az előbb kaptam egy számlát erről az iBlue-tól, amit a számlázzhu-val állított ki a PRODOM Kft.