Használ-e valaki iBlue Immobilzer-t?

Akkor most ha jól értem, lesz egy 2.0-s verziód a Bt-immo-ból? Mennyiért is?

@gunar leírtam:

Jó ok. Összekevertem a 2.0 GPS verzióval, ami ugye bevezető áron 74$ 1 év garival és 99$ élettartam garival. Ja és ugye ez egy új hardver. Ha lesz.

Azt mondanom se kell, hogy elrejtették a tweetemet amiben rákérdeztem, hogy miért szerepel egy megszünt cég a honlapon. :joy: De lehet próbából rendelek valamit náluk. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

a pre-order aloldalukon pár nappal ezelőtt még 2023.05.11. szerepelt az új okos zár és a keyfob kapcsán, most meg már 2023.06.11.

a poén kedvéért megnéztem archive.org-on, van-e mentésük az oldalról. egyetlen egy mentésük volt, 2023.02.03. dátummal, akkor meg még 2023.01.11. volt a dátum. hogy ezek előtt mi volt, az jó kérdés.

jó, oké, minden gyártás visszaesett a chiphiány miatt, stb., de ha a gyártó kommunikálna, akkor senki lehetséges / függőben lévő vásárlónak nem kellene találgatnia, hogy akkor most voltaképp mi is a helyzet ezzel a céggel.

Lehet gyűjtenek vmire :crazy_face:

nem tudom, hol van ezzel kapcsolatban bármi is a weboldalukon, mert leginkább sehol.

https://twitter.com/ibluesmarthome/status/1659986022409596929

2023.06.11. van, amikor is a Smart Lock-nak és a KeyFobnak meg kellett volna jelennie, de a weboldalon továbbra is “…in progress” van feltüntetve. kicsit olyan érzésem van, mint valami crowdfunding kampánynál – csak ott az emberek hozzá tudnak szólni, ha nem közöl információkat a kampány indítója.

Na igen, ez folyamatosan tolódik és ezért elő utóbb elmegy az emberek bizalma, v megütik a bokájukat, megtévesztés miatt. Gondolom Svajc-ban is van vmi hasonló vásárlót védő törvény erre.

felfedeztem egy szerintem biztonsági problémának tekinthető dolgot, ami lehet by-design, de valahol mégis probléma.

ha hosszabb időre le van húzva a kocsi az akkuról, mert például éjszakára töltőre van rakva, és így 12+ órán keresztül nem kap feszültséget az immobilizer, akkor a jelek szerint teljesen kikapcsolt állapotba kerül, azaz olyan, mint ha nem is lenne, azonnal engedélyezi a gyújtást.

érdekes módon amikor emiatt utána direkt be/ki kapcsoltam a szerviz módot az appban, illetve még az automatikus PIN-t és a kéznélküli használatot is letiltottam, tehát hogy mindenképpen kérjen kódot, nem tette meg.

egyedül akkor tért magához, amikor ezek után a PUK-kóddal megváltoztattam a PIN-t. azóta újból rendesen működik, de egy rövid ideig azt hittem, hogy egyszer és mindenkorra megoldódott az immobilizer kérdése, mert egyszerűen megadta magát. de szerencsére nem ez a helyzet. most már csak azt várom, mikor lesz végre 2.0-s firmware…

Hát ez érdekes és ugyanakkor nevetséges is, mert, ha vki megtalálja és lehúzza a csatit róla, akkor x idő múlva viheti is?

Mivel svájcban már rég nem létezik ez a cég, így sajnos mindegy milyen törvények vannak itt.

közben augusztus lett a dátum, a Server Access meg kapott egy dátumot az eddigi “under beta testing” helyett.

Na ez egyre ordasabb kamunak tűnik. Nincsen erre vmi szerv aminél egy ellenőrzést lehet indítványozni?

Na ide is leírom az esetemet, nehogy valaki így járjon:
Én is rendeltem egy smart gate-et az iblue.eu-n és soha nem kaptam meg a rendelésemet. Kiszállítási határidő 1-2 nap, én 1 hónap alatt sem kaptam meg. Nem válaszoltak se e-mailre, se online chatre. Telefonszám nincs is az oldalukon.
Hagytam egy értékelést a sitejabberen, mire ők törölték a megrendelésemet az értékelés miatt.
Válaszoltam nekik, hogy kérem vissza a pénzemet. Erre elkezdtek fenyegetni, hogy tudják a címemet, telefon számomat, ip címemet és jogi lépéseket fognak tenni. A pénzemet természetesen nem fogják visszautalni, kompenzációként megtartják, mivel 1 csillagos értékelést adtam.
Szánalmas egy cég…
A pre-orderes cuccokra már egy éve vár egy ismerősöm. Folyamatosan változtatják a beérkezési időpontot. Amikor letelik, meghosszabbítják 1-2 hónappal. Világosan látszik, hogy nem lesz belőle semmi.
Szóval ne rendeljen tőlük senki, ha jót akar, mert se pénz, se portéka nem lesz belőle…

@cimbi ezt a sitejabber-t én nem ismerem, de jelezted nekik ezt? csak mert a FAQ-jukban külön szekció szól ilyesmiről (még ha az egyébként egy amerikai törvényre hivatkozik) – és itt téged az értékelésed miatt büntetett meg a cég, ezzel mintegy kényszerítve annak a törlésére, más kérdés, hogy ezt nem fogod megtenni:

A business is forcing me to remove my review. What should I do?

Consumers have the right to share their honest opinions about a business’s products, services or conduct. Businesses that threaten reviewers or offer compensation in exchange for review removal may be in violation of the Consumer Review Fairness Act (CRFA), which is enforced by the Federal Trade Commission and state Attorneys General. If a company forces you to remove your review in order to receive a refund or exchange, keep in mind that you can always republish or write another review after your issue has been resolved. You can also report these incidents to compliance@sitejabber.com

hovatovább, kaptál számlát a fizetésről? ha igen, milyen cégtől?

Valahogyan csak meg kellene őket szívatni, ha már ők így állnak a dolgokhoz és emberekhez, nem a pénz miatt, hanem a hozzáállásuk miatt, na meg hogy másokat ne tudjanak beugratni.

ha valakinek magyar cég ad róla számlát, akkor ott van a fogyasztóvédelem például.

Na a fogyasztóvédelem az ami nincsen már jó ideje. Senki nem tart pont emiatt tőlük, hiába emlegeti bárki.

és fraudként jelezni a banknál hogy adja vissza a pénzt? :slight_smile: