Homebridge, avagy HomeKit szerver létrehozása Raspberry Pi segítségével

Nem nézted ki belőlem, köszi :joy:
A leírásod alapján meg a kész fájllal amúgy tényleg egyszerű és én tényleg abszolút kezdő vagyok. A pluginnal már voltak problémáim, valami Tokent kellet kiolvasni a porszívóból és ahhoz kellet egy iPhone backup majd azt meg kellet nyitni egy programmal onnan egy fájlt kimásolni, aztán ebből a fájlból egy 96 számjegyű számot kimásolni, végül egy online oldalon tudsz ebből a számsorból egy 32 számjegyű Tokent generálni és ezt kell a konfigurációba bemásolni. De szerencse a Google jóbarát.:grinning:
A porszívóhoz eddig is volt siri parancs, de most már a Homepod-ról is indítható, és ez nagyon tetszik.

1 kedvelés

Jééééézusom :smiley: ez tényleg körülményes. Én pont emiatt nem raktam rá még az EUFY porszívót, mert nálam is hasonló a helyzet. Andoird-os alkalmazást kéne használni, ami egyszerre irányítja a porszívót és közben lehallgatni a kommunikációt, ami ad egy tokent, hogy végül ugyanígy működjön. :slight_smile:

Mert a xiaomi roborock porszivo kb. az egyetlen eszkoz ami rendesen meg van tervezve es valositva security szempontbol.

Szeretném megköszönni a leírást: tökéletesen működik szinte minden eszközöm (Roborock porszívók, LG TV, Neatmo időjárás állomás,stb.)
Két dologgal nem sikerült eddig megbírkóznom:

  • Paradox riasztórendszer (itt valószínű a portokkal lesz problémám, mert sem a 10000 sem a 443 portra nem reagál. Azt írja, hogy az eszköz nem elérhető. Nem tudtam kideríteni, hogy melyiken akar kommunikálni)
  • Marantz házimozi erősítő: ez ugyan rendesen megjelenik a listában, de nem reagál semmire…

Még küzdök velük, de a cikk nagyon jó!
Még egyszer köszönöm és BUÉK mindenkinek!

1 kedvelés

Mit ír a logoknál a riasztó és a Marantz? :slight_smile: Amikor próbálod aktiválni vagy ilyesmi.

Próbáltam (WMvare) virtuális gépen a leírás szerint lépésről-lépésre, de itt akadt el a telepítés:
sudo -E sh -c apt-get install -y -qq --no-install-recommends docker-ce >/dev/null
E: Ez a csomag nem található: docker-ce

Nyomsz erről egy screenshotot kérlek. Ezt valamelyik script futtatja ezt a parancsot? Olyan mintha az apt-get nem lenne friss, milyen rendszeren próbálod? Ubuntu, debian?

hmm,
apt-get update
apt-get upgrade

után apt-get install docker-ce?

Ez volt a baja + megoldás:


sudo apt-get install \
     apt-transport-https \
     ca-certificates \
     curl \
     software-properties-common

curl -fsSL https://download.docker.com/linux/debian/gpg | sudo apt-key add -

sudo add-apt-repository \
   "deb [arch=amd64] https://download.docker.com/linux/debian jessie stable"

sudo apt-get update

sudo apt-get install docker-ce

Köszönöm a segítséget

1 kedvelés

Helló,
Örültem a cikknek, de nem kaptam választ a magamban sokszor feltett kérdésemre.
Ezért gondoltam megkérdem.
Nem igazán van eszköz, amit nagyon tudnék használni, de ami van azt sem látom mi értelme.
Van Netatmo az újabb hardveres dolgokat bele is lehet tenni, de minek? Mire jó?
Aztán vannak Hue lámpák, de annak is van saját alkalmazása. Nem is látom a HomeKit tudja vagy sem vezérelni, de mondjuk igen, akkor is mi értelme van nem elég a saját alkalmazás?
Tudom sokféle a lehetőség, de mégis ki mire használja?
Köszi.

A Netatmo szenzorok sok féle automatizálásra adnak lehetőséget. Ilyen például a CO2, vagy belső hőrmérséklet, sok-sok apróság. Nyilván ha nem látod értelmét, akkor nem kell, ez pusztán rajtad múlik, szerinted mi kell otthonra. :slight_smile:

Mert a Homekit-ben egyben vannak a készülékeid amit írányitani akarsz és nem kell külön külön appokat megnyitni. Sőt össze is tudsz hangolni különböző készülékeket. Pl kapcsolja le a villanyt, húzza fel a rolót, tekerje le a fűtést stb…

1 kedvelés

Az egyik nagy előny tényleg az, hogy egy helyen van az összes készüléked, a másik, hogy pld. az otthoni kamerarendszeremet végre be tudom állítani, hogy ha hazaérek akkor automatikusan álljon le a rögzítés mert akkor már amúgy is felesleges és ne terhelje a szerveremet.
Természetesen, ha elmegyek akkor ugyanígy elindítja a felvételt…
Nekem külön öröm, hogy a számtalan Sonoff eszközöm (kapcsolók, konnektorok, kismegszakítók) szintén megjelent a HomeKit-ben s így az Alexa-t is ki tudom hagyni sok automatizmusból.
Egyedül a riasztómmal nem boldogultam (Paradox), de azt is inkább csak az érdekesség kedvéért próbáltam, a biztonság miatt továbbra is megmarad a mobiltelefon alkalmazásában. :slight_smile:

2 kedvelés

Amit kifelejtettem: a HomeKit megjelenik a CarPlay alkalmazásban !
A jövő héten kerül be a CarPlay modul az autómba s nekem ez nagyon fog tetszeni…
:smiley:

1 kedvelés

A szervert telepítettem , de sajnos elakadtam. Homebridge Insona plugin-t telepítettem konfigurációban kitöltöttem úgy mint a Insona oldalán írta. De ezt a hibaüzenetet kapom: Error: The requested platform "Control4’’ was not registered by any plugin. Segítsetek mit rontok el?

Csak hangvezérlés szintjén, maga az app nem jelenik meg.

Az automatikus azt jelenti, hogy tudja, hogy itthon van a telefonod vagy felismeri az arcod, vagy pontosan hogy?
Köszi.

Ha nekem kell a telefonon csinálni, különféle appokkal vagy egyben a HomeKit-el, akkor nem látom értelmet, ha magától, pl felmegy a hőmérséklet valamennyi fölé, akkor bekapcsolja a legkondit nyáron magától teljesen, na az úgy már értelmes :slight_smile:
Már csak azt kell akkor kitalálni, hogy a legkondit hogy tudom bekapcsoltatni vele, mert telefonról működik bárhonnan. …
Köszi.

Összetudod kötni egy ajtó érzékelővel, vagy a kamerát is betudod állítani ami érzekeli a mozgást, de csak simán is belehet állítani, ha hazaérsz és akkor a helyzeted alapján érzekeli, hogy otthon vagy. De igen betudod állitani, hogy egy bizonyos hőmérsekleten bekapcsoljon a klíma, ehez vannak különböző kiegészítők. De be tudsz állítani programokat is pl “Hey Siri Guten Morgen” és akkor felhúzza a redőnyt, bekapcsolja a szellőzöt, és elinditja a rádiót.