Homebridge, avagy HomeKit szerver létrehozása Raspberry Pi segítségével

Ez konkrétan a Synology NAS-ra kötött IP kamerák működtetését jelenti: amikor hazaérsz (a telefonod GPS pozíciója alapján meghatározott körzetbe) automatikusan beállítja az alábbi Plugin a “Home” módot:

Amikor elhagyod a területet újraindul a rögzítés.
:smiley:
Természetesen nem az admin jelszóval (és joggal!) hanem korlátozottan létrehozott felhasználóval szabad megcsinálni. :smiley:

1 kedvelés

Az ember mindig okosodik: este elkezdtem beállítani s közben vettem észre, hogy a Synology mobil applikációja már kezdetektől tudta ezt. Sőt: nem is fontos a GPS figyelése mert elég ha az otthoni WiFi-re kapcsolódik a telefon.
Látjátok, erre is jó a Homebridge mert így legalább jobban megismerem azokat az alkalmazásokat amiket évek óta használok.
:smiley: :smiley:

1 kedvelés

Ehhez kapcsolódik, hogy tegnap felfedeztem:
Az Intel processzoros (plusszos jelű) Synology NAS-okra is fel lehet telepíteni a Homebridge-t!
Kb. 10 perc alatt készen van s ugyanaz a felület és beállítási lehetőség:


:smiley:

Igen, :slight_smile: én is onnan futtatom. Csak sajnos kevés embernek van synoja :slight_smile:

Akkor ez csak nekem volt újdonság! :smiley:
Egyedül az Adax Neo WiFi fűtőpanelemet nem sikerült hozzáadnom, nem találok hozzá semmit…
Esetleg valakinek ötlete? :slight_smile:

Szerintem sokaknak van Synoja, csak a többség ARM procis. Azon meg kb. semmi nincs ilyen értelemben.

Intel Celeron proci is jó?
DS918+

a Synology oldalán láthatod, hogy melyik típusok esetén támogatott a docker: https://www.synology.com/en-us/dsm/packages/Docker

Köszi. Szuper benne van.
Mennyire erőforrás zabáló ez? Nekem most 4GB RAM van benne, szükséges ehhez bővíteni?

@Nem_Tom szerintem nem szükséges bővíteni, de szerintem @SzifonAdmin is meg tudja ezt erősíteni.

Teljesen elég, alig pár megabyte ramot eszik :slight_smile:

Felesleges bővítened: nekem DS216+ -om van (szintén 4GB RAM). A megszokott alkalmazásokon kívűl 6db IP kamera és most már a Homebridge is fut rajta 42 db kiegészítővel. Jelenleg a proc. 15%-on fut és 3 GB szabad memóriája van. Ráadásul a Tiéd (DS918+) sokkal erősebb:smiley:

1 kedvelés

Homebridge small

Előfordul, hogy hibás frissítés érkezik egy pluginhez. Ilyenkor a Homebridge szerver oldalán jobb felül a terminal megnyitása alatt a következő paranccsal lehet downgradelni:

sudo npm install -g PLUGIN_NEVE@VERZIÓSZÁM

Ekkor letölti a régebbi verzió-t, és újraindítás után már ismét minden a helyén van.

Időközben egyébként frissült a HomeBridge webfelülete is, érdemes frissíteni. :slight_smile:

Arra egyelore nincs megoldas, mert az Adax semmilyen szempontbol nem enged hozzaferfni a futopanelhez. Irni kell nekik emailt.

A Google Home-ba tökéletesen be lehetett regisztrálni az Adax-ot (jobban is kezelhető), már csak ebből kellene hozzáadni a Homebridge-hez.
Visszafele működő plugint találtam (hanggal lehetne vezérelni az eszközöket)…

Hogyan integraltad be?

Igazából nagyon egyszerű volt:
Az Adax WiFi2-t használom s abban az account info végén van a Google Home integráció.
Letöltöttem a Google Home app-t s létrehoztam benne az otthonomat. Itt megtalálta az Adax-ot, a Xiaomi robotporszívókat és a Tuya Smart alá bebiggyesztett eszközöket is.
(Az egészben nekem a legnehezebb a Google regisztráció volt, mert eddig távol tudtam magam tartani tőlük s most megtört a jég… :smiley: )

1 kedvelés

wow! Köszi a tippet, hát nem gondoltam volna, hogy van egy másik app :smiley: Legalább Google-lel már megy, de sajnos HomeBridge plugint nem találtam, ami a Google eszközöket húzná be a Homebridge alá, csak fordítva :frowning: Szal egyelőre ezzel nem jutottam előre.

Paraszt módon megtudnám oldani, hogy Alexa-val kimondatom hogy Ok Google, set XY de nyilván nem ez a jó megoldás.

Én is keresem a megoldást.
:smiley: