Homebridge, avagy HomeKit szerver létrehozása Raspberry Pi segítségével

Sziasztok! Tudtok segíteni? Xiaomi, broadlink rm plus, magic home beáálításban kérnék segítséget! Nem tudom beállítani sajnos ezeket az eszközöket!

Kifejezetten kényes a Broadlink sajnos, és nekem már nincs itthon ilyen, mert Harmony HUB-ot használok.

Értem! Xiaomi és magic home beállitásban kérhetek segítséget? Sajnos ezt a részét nem nagyon értem!

Pontosan mi a kérdés, hol akadsz el? Talán úgy jobban tudunk segíteni. :slight_smile:

Sajnos én is csak abban tudok segíteni, amelyik kiegészítővel rendelkezem, jelenleg ezeket a plugineket használom:
Denonmarantzavr (v0.2.0)
Eveatmo (v0.5.0)
Ewelink Max (v01.19)
Google Smart Home (v1.1.4)
WebosTV (v1.6.3)
Xiaomi Roborock Vacuum (v0.6.5) - ezt tervezem lecserélni, mert nem mindig kapcsolódik az S50-hez: keresem stabilabb verziót

A config alatt akadok el!

A roborockot csak elinditani/leallitani lehet? Nekem meg uton van a roborockom.

Lehet a szívóerősségét is állítani. De láttam olyan plugint is ahol zónabeállításokat is hozzá lehet adni, de az nekem túl bonyolult :slight_smile:

Akkor ezekszerint van a HomeKit-ben valami porszivo tamogatas. (tehat nem villanykapcsolonak, vagy hasonlo dolognak latszik). Remek :slight_smile: mar alig varom, hogy megerkezzen.

Nem porszívó hanem ventilátor :slight_smile:

1 kedvelés

Oh, vegulis a semminel jobb. Koszonom az infot.

1 kedvelés

Látod az akku töltöttségét, dokkolását, indíthatod v. megállíthatod, fokozatot állíthatsz.
A zónás plugint én is láttam, de amíg nem kastélyban használom addig a számomra felesleges (ha majd ott élek, akkor meg a személyzet fogja kezelni!) :smiley:

1 kedvelés

Ha végül ezekhez volt idő és belőtted bobd már be ide a config-ot :slight_smile:

Meg nem jott meg a szerkezet. A gearbest kerekei lassan orolnek.

Hozzám most EUFY L70 zászlóshajó jött, ami megegyezik a Roborockkal, lézeres, felmosós minden… majd kíváncsi leszek mire képes.

Ide egy S5 Max tart, remeljuk, jo lesz

Felmosástól ne várj sokat, vagyis a roborock inkább csak nedvesíti a talajt egy kicsit, de mivel tele van tárgyakkal, székkel, asztallal a lakás így el kéne pakolni mindent, hogy ezt tudja rendesen. Így csak maszatol össze-vissza :slightly_smiling_face:

Hát alapból azért el kell pakolni, persze kikerülik a dolgokat, de nem árt.

Úgy gondolom, hogy még a porszívó funkciója jó mert van egy forgó seprű az oldalán ami kilóg és így kisöpör szépen a sarkokban meg mondjuk az asztal lába körül. De a felmosó funkciónál “csak” egy nedves mikroszálas csík van alúl tehát elég messze van a tárgyaktól illetve sarkoktól.

Amúgy, ha valaki tud xiaomi kamerához plugint az szóljon vagy tudja, hogy lehetne homekit kompatibilisé tenni az szóljon. Vettem egyet kiprobálni. Megjegyzem kb 15ezer ft volt és szerintem nagyon jó kis kamera, forgatható me minden csak nem homekites :disappointed:.