iPhone dualSIM gate? Nem működik jól az eSIM! (Telekom)

jelezted a problémát a szolgáltató és az Apple felé?

Sziasztok! SE 2020-al ~1,5 hónapja dual simezek, Telenor fizikai SIM, Telekom eSIM. A korábban említett problémák nálam is ugyanúgy felmerülnek: telenoron telefonálva másodpercekre elmegy a bejövő hang telefonalaskor & a hívó fel se hall a másik oldalon + telenor 4G-t használva gyakran konkrétan 0 mbit/s -re csökken a 4G sebesseg. En is azt tapasztaltam, hogy az eSIM-es telekomot használva viszont semmi probléma nincs.

Telenor ügyintézőnek lövése nincs a probléma kezeléséről. Egyénileg jopar beállítás-kombinaciot próbálgattam, a korábban leírt halozati beállítások visszaallitasat is. Átmeneti stabilitást csak azzal tudtam elérni, hogy a Telekomost 3G-re állítottam, így a Telenoron telefonálva nem szakadozik, de a 4G-t továbbra is gyakran nullázza…

Tegnap mar elegem lett úgyhogy számátvitellel cserelem a fizikai Telenor SIM-et is Telekomosra, egyébként is jobb a lefedettség, van VolTE iphone-on is (Telenornal nincs) + olcsóbb lesz az elofizu is. Remélhetőleg Telekom fizikai + eSIM komboval mar nem lesz hasonló probléma, aug. közepe fele majd kiderül…

  • infok: megfigyeleseim, tapasztalataim alapjan itt vmilyen fajta 3G/4G utkozesrol lehet szo a ket szolgaltato kozott, mert ha wifire van csatlakozva a telefon, akkor problemamentesen mukodnek a dolgok mindket SIM kartyaval.
    Es eleg nagy valoszinuseggel a Telenor halozatkezelese a ludas, nem a magentas szolgaltatoe…

Nekem mindket sim telekomos es fennallnak a problemak. Ugy oldottam meg, hogy az egyiket kikapcsoltam es atiranyitottam a masikra. Apple supporttal nem jutottam semmire, pedig kozvetlen hozzaferest adtam a fejlesztesnek a telefon log filejaiba mar honapokkal ezelott. A dual sim miatt vettem meg az SE-t. Szegyen.

Ha vki talalt vmilyen beallitast, amivel megoldodott a problema, akkor leirhatna, kosz :slight_smile:
En ezeket probaltam sikertelenul:

  • telefon hard resetelese;
  • halozati beallitasok alaphelyzetbe allitasa;
  • mobiladatforgalom-valtas kikapcsolasa;
  • adatroaming be/ki, mindket szolgaltatonal, nem volt hatasa;
  • Telenor 4G, Telekom 3G -re allitasa (ez par napig megoldotta a problemat, aztan ugyanugy szakadozott a Telenor telefonalas es a Telenor 4G adatkapcsolat)

nekem az elsődleges Telenor fizikai SIM mellett másodlagosként Telekom eSIM van, és a mobilnetet a Telekom eSIM adja, a Telenoron nincs net. minden egyéb beállítás alapértékeken van. hívni elsősorban a Telenoron hívnak. a Telekom esetén a Wi-Fi hívások is be van kapcsolva. sosem futottam bele a fenti hibákba.

azt fontos tudni, hogy mivel az iPhone-ban a dual SIM DSDS, azaz dual SIM dual stand-by, így ha az egyik kártyán aktív hívás van, a másik kártya és annak a szolgáltatásai elérhetetlenek. tehát ha az elsődleges kártyán bejön egy hívás, de a mobilinternet a másodlagos kártyán van, akkor a hívás ideje alatt mobilinternet kapcsolat sem lesz.

a néma hívás és hogy a másik nem hall minket problémáját passz, sosem tapasztaltam.

Sziasztok,
Probléma nálam is ugyanaz, mint a fentiek többségénél. Iphone 11, telenor fizikai sim, telekom e-sim. Bejövő és kimenő hívások esetén mindkét simről első 4-5másodperc néma csend és hellózás után lehet rendesen telefonálni. Közben nekem nem szakadt meg.
Amíg csak a telenor fizikai simmel használtam semmi ilyen probléma nem volt.
Fenti dolgokat én is kipróbáltam semmi hatás…

@Kjozsy és a mobilnet melyik kártyán van?

A telenor fizika sim van priorizálva hívásra és mobilnetre is. Ez a céges kártyám, a magán telekom. Arról hívást én nem igazán indítok, inkább csak fogadok.

és mi történik akkor, ha lekapcsolod a mobilnetet a Telenor kártyán, és vagy Wi-Fi, vagy a Telekomon bekapcsolod a mobilnetet?

mert nálam is Telenor fizikai SIM, Telekom eSIM, viszont nálam a net a Telekomról megy, és semmi ilyesmit nem tapasztaltam sosem.

Ezt a kombót nem próbáltam, Holnap tesztelem, hátha. Köszönöm a tippet.

Sajnos így rosszabb lehet, három bejövő hívásból kettőről sikertelen a telenor kártyára, jött az sms értesítő a nem fogadott hívásról. Visszaállítottam mivel a pár másodpercet könnyebb hálózati mizériára fogni, mintsem magyarázkodni miért nem érnek el :slight_smile:
A következő beállításokat használtam:
Telenor: 3G/ adatroaming ki
T-com: 4G- Volte ki/adatroaming ki

Telenor kártya mikor volt legutóbb cserélve?

Durván 2 hónapja kaptam. Ekkor váltott a cég telekomról telenorra. XS-nél volt hasonló tapasztalatom, de ott két telekom kártyával használtam, rendszeres volt, hogy nem értek el, így inkább elengedtem a sztorit, és egy droidosban használtam a magán számomat, hívásaimat meg átírányitottam a cégesre, így elég volt egy telót cipelni. Viszont telekomról telenorra irányítani a hívást már percdíjjal jár, ahogy utóbbi számlám megmutatta :slight_smile:

hát akkor passz, adott esetben egy régebbi SIM-mel lehet gond, de ha ennyire új, akkor nem valószínű, hogy az lenne az oka.

Addig semmi baj nem volt a telenor simmel, amíg nem állítottam be mellé az e-simet. Több fórumon nézelődtem, volt ahol azt írták, hogy hálózati hiba is lehet, mert több embernek random időközönként jelenik meg. Ma eddig még én sem tapasztaltam problémát.
Köszönöm a tippeket!

Leírom a történetem, hátha tanultok belőle és átgondoljátok, hogy érdemes-e ezzel a e-sim, hagyományos SIM történettel foglalkozni.

Volt egy iphone 9 xs-sem, amiben egy telenoros kártyát használtam. Majd egy másik, telekomos e-sim kártyát tettem bele. Ez kb. egy éve történt. Szenvedtem vele, mint a kutya. Hol egyik, hol másik telefonról be/kimenő hívásnál ment el a hang 2-3-4 másodpercre. Teljesen elnémult a telefon addig. Se ki-se be hang. Aztán visszajött hosszabb-rövidebb időre, majd megint elment.

Qvára idegesítő, hogy pl. egy telefon lediktálását 4x, 5x kell elkezdenem, mert nem hallja a másik fél.

Azt mondtam, hogy egye fene, veszek egy új telefont. 11 pro lett.

De gondoltam, hogy próbálom a telefont mielőtt beleteszem az e-sim kártyát újra.

Kivettem a hagyományos kártyát, áttettem az új telefonba. Láss csodát. Mindkét telefon hibátlanul működött. Az e-sim is és a másik is. Használtam így 3,5 hónapig. Jártam két telefonnal.

Tegnap eldöntöttem, hogy egy telefonba összeköltözök. Telenor hagyományos és telekom e-sim kártya.

Már az első hívásnál elkezdte csinálni a kihagyást a Telenoros (hagyományos) kártyához kapcsolódó hívásokon. Egyetlen tiszta, végig hallható hívásom nem volt.

Mondom mégegyszer! Nem az e-sim-es kártyán! (Az e-sim-es kártyán nem volt bejövő hívásom).

Tehát az én következtésem. Nem a szolgáltatói oldalon van a gond, hanem a hardver oldalon, illetve a hardverhez kapcsolódó szoftver oldalon.

Ahogy már fent is utaltak rá. A szolgáltatók és az apple egymásra mutogat, hogy a hiba a másiknál van.

Az egyetlen lehetőség az lenne, hogy ha a telefon telekomnál vásárolt lenne, beletennék egy telekomos hagyományos kártyát és ha úgy sem működik (márpedig miért működne), akkor az bejárati ajtóból b@sznám be nekik a készüléket, hogy csináljatok vele valamit parasztok.

Így meg marad a két telefonozás és a lehetőség, hogy teleszórom a netet a tapasztalataimmal, hogy a rohadék szolgáltató hadd’ gyártsa a hagyományos kártyát és minél nehezebb legyen neki az áttérés az e-sim kártyára.

Hamarosan úgyis elkezdik az e-sim promózását, mind hardver, mind szolgáltatói oldalról, mert úgyis elindul a profit iránti igény nyomása felülről.

Akkor ezeknek a tapasztalatoknak a közreadása vélhetően fognak annyi kellemetlenséget okozni nekik, mint amennyi kellemetlenséget nekem okozott ez az elmúlt egy év.

Az elején rosszul írtam. Az e-sim telekomos volt.

és eközben a mobilneted melyik kártyára volt beállítva? be volt kapcsolva a VoLTE mindkét vonal esetén? melyik volt az elsődleges?

ezt egy független készülék esetén tudod megtenni, és a készüléked már eddig is független kellett legyen, mert másképp az eSIM-et sem tudtad volna a telenoros SIM mellett használni.

Szia,

Nagyon köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

Az elsődleges (hagyományos - telenor) volt a mobilnet és a kimenő hívások alapértelmezett kapcsolata is. Nem figyeltem, hogy volt-e 4G, de ha jól tudom nem is mutatja a főképernyő jobb felső sarkában, ha 2 kártyásként használod az iphone-t, hogy éppen milyen mobilnet kapcsolat érhető el.