iPhone dualSIM gate? Nem működik jól az eSIM! (Telekom)

Az nem lehet hogy próbál váltani arra amelyik a legjobbat tudná adni és ezt a videóhívás alatt ilyen hibába torkollik? Gondolom mindkét sim-en van net?

Igen sajnos van, de kikapcsoltam a váltást.

És akkor is azt csinálta amit leírtál?

A váltást kikapcsolva nem nem ment át 4G-n, se 4G-s wifiosztóra felcsatlakozva a hívás, se messenger videó, se sima messenger hívás.

Sziasztok!

2 telefont használok jelenleg és már unom nagyon.
12PRO vásárláson gondolkozom. voda fizikai és telekom esim lenne.

mi a véleményetek? merjem megpróbálni?
telekom a céges, azon telefonálok többet

450k egy ilyen telefonért elég sok, de hajlandó vagyok egyszer kifizetni de ha nem műxik a dual sim, akkor eret vágok

12pro esetén van malamilyen vátoztatás (hárdver :slight_smile: ) a korábbi készülékekhez képest?

Vedd meg a MM webshopjában és lesz 60 napod tesztelni, ha nem jó és karcmentes akkor visszaviszed és nézel mást. Jobb ötletem nincsen. Azért kérdezz rá miért is “single sim” csak mert nem tud minden szolgáltató eSIM-et adni vagy valóban nem jó bennük az eSIM ?

Ótvar Apple. Kidobja a piacra a félmilliós telefont és nem működik rajta az a funkció, ami miatt megvette az ember. A szolgáltató mutogat a gyártóra, a gyártó a szolgáltatóra.

Most cserélek vissza egy eSim-et hagyományos SIM-re és járhatok két telefonnal, mert azt hittem, hogy ez a majom két cég meg tudja oldani a problémát.

Ne tedd! Ótvar, nem működik, kifagy, eldobja a hívást, megszakad fél perc után, döbbenetesen szar és idegesítő.

Szerintem már egy vagyont elköltöttem a megszakadt hívások miatti visszahívásokra, hiszen külföldi partnereket, ügyfeleket, mindenkit hívhatok vissza.

Hányinger ez a cég.

végigolvastad a fenti hozzászólásokat? ellenőrizted, hogy a mobilnet melyik kártyára van állítva? kipróbáltad úgy is, ahogy fentebb már többször is le lett írva, és amire írtad is, hogy átállítod és kipróbálod?

De azt lássuk be hogy ez nem más mint mókolás, nekem az e-sim telekom csak 4GB net van rajta a céges fizikai vodafone ami n 10GB net van had használjam a fizikai kártya netet ha azon van a több. Oldják meg a problémát ne én találjam ki ez olyan mint anno hogy rosszul fogod vicc egy fél millás telefontól szerintem. Nekem is tele a hócipőm mostanában ha az e-simmel kezdeményezek hívást és megszakad hiába hívom ujra felépül a hívás és nem hallom a másik felet és ő sem hall majd megszakad majd megunom és ha tudom hogy iphonet használ hívom facetime audion az megy legalább

én ezt nem vitatom, viszont a fenti beállításokkal nem tapasztalom ezeket a hibákat.

Ezt megértem, csak bizonyos esetekben nem tud működni és életszerűtlen…

én továbbra is azt gondolom, hogy ha mindenki, aki tapasztalja, minden egyes frissítés után rögtön hívná az Apple Supportot, hogy még mindig nem jó, és így az agyukra menne ez a probléma, elvégre az ingyenes telefonszámra érkező hívások is pénzbe kerülnek a cégnek, ahogyan a munkatársaik ideje is, azzal nyomást lehetne gyakorolni a cégre, hogy megoldódjon a kérdés.

ugyanígy lehet bombázni a Telekomot is.

1 kedvelés

Ez a probléma másik országokban pl Német, nem jelentkezik?

Akkor mégegyszer. Ótvar a funkció. Minek kellene nekem ide-oda állitgatnom. Nem úgy árulják, hogy egyik kártyáról telefonálni tudsz, a másikról mobilnetezni?

Teljes értékű szolgáltatásként árulják. Miért kellene nekem hackelgetni?

Sehol nincs az leírva, hogy én csak az egyik kártyámat tudom Netre használni. Történetesen pont azért van 2 kártya benne, hogy ha az egyiknek a nete elmegy, akkor a másikat tudjam használni. Vidék nem Budapest, ahol mindig, mindenhol minegyik szolgáltató 4g-vel áll rendelkezésre.

Tök nonszensz, hogy még állitgassam és megfosszam magam a fizetett szolgáltatásaimtól, mert az Apple nem képes a funkciót normálisan lefejleszteni, de full funkcióval árulja.

Ez lenne az egyetlen megoldás. Nyomatni, hogy szar a szolgáltatásotok.

Nem. Mindenhol le van irva, hogy Dual SIM - Dual Standby, mint ahogyan a piacon levo keszulekeknek a 90-95%.

Ez azt jelenti, hogy egyszerre csak es kizarolag az egyik radio lehet aktiv, azaz egyszerre csak es kizarolag az egyik SIM van fenn a halozaton. Ha egyaltalan nem hasznalod a keszuleket, akkor a keszulek az “ures” idokben kapcsolgat a SIM kartyak kozott. Ha viszont az egyik SIM kartyahoz tartozo halozaton aktivan kommunikalsz, akkor a masik kartya egyaltalan nem fog szohoz jutni. Az internetes atvitel alacsony prioritasu, a beszed vagy jelzesatvitelhez kepest, azaz ezek kommunikaciojabol lehet idoszeletet elvenni. Azaz, ha telefonalsz az egyik kartyan, akkor a masik kartya egyaltalan nem jut szohoz, sem hivas nem fog jonni, sem sms. Ha viszont internetezel, akkor a masik kartya ki tud csorogni es SMS is tud erkezni. Itt pl bekavarhat a bekapcsolt VoLTE, mert az internetezesnek szamit. Tehat bekapcsolt VoLTE eseten termeszetes ha beszaggat a hang, ha a masik SIM eppen csinal valamit (pl. SMS-t fogad, vagy csak fenntartja a jelenletet a halozaton).

Egy kérdés:
korábban már írtam, hogy 12 pro-t szeretnék venni. voda fizikai magán szám + telekom esim céges.

A céges zsámmal beszélek sokat, nagyon sokat. Vodás kártyával keveset.
Olyat lehet-e hogy a fizikai vodás kártyát átirányítom az esim telekom kártyára? Így ha telekomon beszélek folyamatosan, akkor a vodás átirányítás is kicsörögne. ez megvalósítható-e?

Sziasztok!

Arra esetleg tud valaki valami jó megoldást, hogy a fizikális és az esimet aktiválni, inaktiválni lehessen automatizmusokkal?
Pl. Céges szám 4 óra után legyen inaktív és reggel 8-kor újra aktív? A privát szám lehetne állandóan aktív. Abban bízok a parancsokon belül be lehet állítani, de sajnos nem találtam meg rá a megoldást.

erre legjobb tudomásom szerint nincs opció.