iPhone dualSIM gate? Nem működik jól az eSIM! (Telekom)

Sziasztok!
Látom hogy a probléma nem egyedi. Az iphone 8 után Huaweire váltottam. Majd amikor kijött a 12 -es széria gondoltam itt az idő visszatérni. Az első sokkoló élmény akkor ért mikor megtudtam hogy a 2 kártyás mobil, sajnos nem tudja hozni azt a szintet ezen a téren, amit a legtöbb tescos dual sim-es 15 eres mobil. Az hogy nincs 5G oké. Nem is izgat. Az hogy egyszerre nem fog menni, na az már érdekesebb eset volt, ugyanis mikor egy hívás közben elment a navigáció mert a másik sim- ről ment a net akkor kezdtem el érezni hogy a 12 pro nem annyira pro. Aztán vissza se jött a hálózat, vagy random leszakadozott. Persze hívtam a supportot, akiknél úgy kezdtem hogy legyenek szívesek azt a részt hogy mindent törölni, visszaállítani stb, az ha lehet hagyják is ki és térjünk a tárgyra. Semmilyen megoldás nem születetett , de erre is számítottam. Majd utána nézve rájöttem, hogy ez megint egy olyan dolog, amibe bele kell törödni. Nem lesz jó. Nem lesz más. Ez ilyen. Fogalmazhatnák úgy hogy ezzel speciel megint átbasztak, de tulajdonképpen számítottam erre mikor megvettem a telót. Tudtam hogy ez lesz. Mert mindig ez van amióta van iphone-om. Kompromisszum. De ez konkrétan a napi használatot cseszi meg. Tudom. Használjam 1 kártyával. Aha. Na mindegy. Szóval úgy látom ez nem változott semmit. Megcsináltam azt a váltás kikapcsolgatást, ami ugye megint egy kompromisszum, mert akkor mondhatták volna azt is hogy 2 kártyás de csak 1 kártyával tudod használni. Majd pár év mulva eljutunk oda hogy jó legyen. Amúgy el lehet élni ezzel is, megvan még a másik telóm. A varázszó mindenre a support szerint az hogy jön majd egy frissités. :smiley: Hát jön.

az iOS 14.5 óta van már 5G is a dual SIM mellett.

ez azért van, mert nincs benne két modem, hanem csak egy. független attól, hogy a 12 az Pro vagy nem.

én ilyet nem tapasztaltam még egyszer sem, pedig dual SIM-et használok már az iPhone XS óta. mondjuk nekem az elsődlegesnek beállított fizikai SIM az Telenor és nincs mobilnet rajta, a másodlagos meg Telekom eSIM mobilnettel. jelenleg ezt a felállást egy 12 Pro-val használom.

pedig mondták. :frowning: le van írva a termékoldalon is, hogy DSDS (Dual SIM Dual Stand-by) az, amit tud.

Na ja és az ugyanennyibe kerülő Samsungok is ezt nyújtják, meg ha jól tudom a többi zászlóshajó is a nagyobbaktól. Csak ugye megint az iPhone az ami pellengérre van állítva. Na de mindegy.

Hát nem tudom. Nekem egy Huawei mate 20 pro-m van amit használtam, de megvettem, beraktam a kártyát és jó volt .Nem volt problémám a térerővel, a SIM kezeléssel, meg ilyesmi. Nem szünt meg az adatkapcsolat ha beszéltem az ellentétes kártyán. És igen biztos valahol le van írva a termékoldalon, hogy ez ilyen, de nekem ez nem volt szembetűnő és az előzmények fényében nem is feltételeztem hogy ez az Iphone on nem működik, vagy nem úgy működik. De nem is akarok belemenni ilyen összehasonlítgatásba , csak leírtam a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban. Legközelebb mielőtt újra Iphone-t veszek, megkérdezlek előtte titeket. :slight_smile:

1 kedvelés

Én ezzel teljesen egyetértek brutálisan panaszkodnak az emberek a kétsimkártya borzalmas kezelésére. Én nem használok ilyet, de sok ismerősöm anyázik 0-24.

A Mate 20 Pro, ahogyan a speckoja is irja, az iPhonennal ellentetben DSDA, mig az iPhone es a droidos keszulekek nagyresze DSDS.

Ezt azért az Apple nem tolja a pofádba sajnos, itt én most neki adok igazat.

az iPhone XS és a dual SIM támogatás bejelentésekor külön kiemelték, hogy DSDS, a termékoldalon a 11-es lábjegyzetben hivatkoznak a vonatkozó szócikkre, abban meg szintén le van írva.

ebben a rövidre vágott videóban 7 perc 18-tól:



Igen ennek fényében én is oda adom a pontot, csak hát ugye nem az a jellemző sajnos hanem a DSDS és igen ez nem kis baj annak aki ténylegesen akar dual készüléket a kezébe és nem csak jelentős kompromisszumokkal. Ugyan en ezen segítettem a VOIP megoldással és így egy SIM a telóban több szám akár egy kliensen(Groundwire) és ez legalább úgy műxik mint ahogy a többinek is kellene, mert a bejövő hívás valós időben kijelzésre kerül a watch-on is, azaz nem csak egy push-t kapok a sikertelen hívásról pl lenémított, stb teló esetében. Csak egy VOIP gaterway kell másik SIM-hez (1 SIM=70e kb.) és van rajta Bp-i volnalasom is (06 1 …, ephone)

sziasztok van egy iPhone 13 pro amiben telekom e-sim és tettel normál sim van ha az e-sim telefonszámot hívom folyamatosan megszakad a hívás az almariumpro szervizben megnézettem van e valami probléma a telefonnal de nem találtak semmit. Van valakinek ötlete hogy mit kellene csináljak. a mobilcet yettel-ről megy az céges azon van nagy adatcsomag. iOS 16 legfrissebb. már megőrülök tőle. ha tudnám hogy megoldódik egy új telefonnal biztos lecserélném.

SIM csere? hálózati beállítások törlése?

Nem az a SIM lesz mindig “stabil”, amelyiken a mobilnet atktiv? Probald ki ugy, hogy mind a kettot bekapcsolod a mobilnetet. Tehat, had tudjon ugralni a telefon IP kapcsolata egyutt a SIM kartyakkal.

nem hiszem, hogy ez számítana, mert nekem fordítva van, tehát hogy a net a Telekom eSIM-en van, miközben a Telenor (Yettel) fizikai SIM a fő telefonszámom, azon így feleslegesen nincs is net, mégsem dobálja el a hívásokat.

töröltem az e-simet de nem tudom hozzá adni újra mert a webes felületen azt írja e-sim aktiválás de az a kód nyilván a régi volt, pedig azt kellene írja hogy e-sim ujra generálás kérése mert másik szám alatt ezt írja ki. Ma próbálom reggel felhívni a VIP ügyfélszolgálatot és majd kérek új kódot hátha valami rendszer hiba miatt van ez. Egyébként úgy van beállítva a mobilnet hogy tudjon ugrálni.

teljesen új eSIM-et kell kérned, és a friss QR-kódot beolvasni a készülékkel.

tudom de töketlenek voltak, nagynehezen a műszaki ember megértette, hogy a webes felületen nem tudok új kódot kérni mert ott pont azt mondja hogy aktiváljam. végre küldtek kódot talán most már jó lesz és a weben is az látszik hogy ez most aktív és ha kell ott már tudok újat csinálni…

és azóta működik rendben?

most úgy néz ki igen, de nem akarom elkiabálni. A feleségem használja és most csak ott szakad meg ahol minden telefon az Árpád híd felüljárónál soha nem tud a tornyok között válltani mert messze van. De ott az enyém is megszakad mindig

Sziasztok!

Ezek a problémák megoldódtak? Vagy továbbra is tapasztalhatóak? Csak mert, hogy megjelentek a 15-ös telók és vajon ezek is ezekkel a betegségekkel küzdhetnek?

Előre is köszönöm!
Üdv
Csabi

továbbra is DSDS-t támogatnak csak a készülékek, annak minden korlátozásával. vagy milyen betegségekre gondolsz most pontosan?