Kezünkben az AirPods Pro – teszt és vélemény

Ez a videó mindent elmond arról, hogy miért jó az AirPods Pro és miért írtam le én is, hogy megéri megvenni!

Remek cikk!:+1:t2:

1 kedvelés

Köszönöm szépen :slight_smile:

@Nem_Tom köszi a segítséget :smile: annyi kiegészítésre azért szorul, amit írtál, hogy - habár egy helyen tényleg konkrétan a qc35 van említve -, a Bose-nak, és a Sonynak is van AirPods Prohoz hasonló kategóriás - értsd: “earphones” -, aktív zajszűrős terméke.

Egy olyan szituációban olvastam @SzifonAdmin cikkét, amiben a qc35-öm mellé kerestem(keresek) fülest sportoláshoz. A problémám pedig egyszerűen az volt, hogy a cikk után nem lettem közelebb a megoldáshoz, mint a cikk előtt; a teszt alany ki lett ragadva kategóriájából (azaz: aktív szajszűrős, felső kategóriás fülhalgatók közül, amit, mint már írtam, mindkét nagy konkurencia gyárt), és össze lett hasonlítva a nehéz súlyú ellenfelekkel. Mármint érted, csak azért mert az elektromos autók etalonja a Tesla S modell, nem fogják a városi használatra gyártott e-Golfokat az S modellel hasonlítgatni. Nyilván a Golf mindenben gyengébb a Teslánál, és cserébe olcsóbb, de ezt a hülye is tudja. Ehhez nem kell teszt, ehhez nem kell vélemény cikk, ez trivialitás. És ugyanezt érzem az AirPods kontra high-end fejhallgatók (a fejhallgatók szón a hangsúly) elemzésnél is.

Tehát vegigolvastam admin cikkét, és a következőket konstatáltam.
Ad 1. nem tudtam meg az AirPods Proról semmit saját kategóriás viszonylatban.
Ad 2. adva van egy Bose és egy Sony, évtizedes tapasztalattal a high end zajszűrős, high end hangzásvilágú fejhallgatók/fülhallgatók terén, magas reputációval, és eléggé borsos árakkal. Jön az Apple, lerak az asztalra egy “pro” fülest, árazásban (természetesen) túllő az egész szegmensen, majd az a teszt, ami egyébként hangzásra, és a zajszűrésre is csak közepesre(!!!) értékelte a podsot, ad egy 5 csillagos (ÖT CSILLAGOS) ár/érték arányt (mégegyszer: kategóriája legdrágább füleséről beszélünk), és a konklúzióban ajánlja megvételre.

És ez volt az a pillanat, amiben szerintem teljesen korrekt és helyénvaló véleményt fogalmaztam meg, egy kicsit talán egyébként nyersen (az, hogy erre nem kezdtél el személyeskedni, admin, az nagy riszpekt!!).

Szóval nem, nem gondolom, hogy figyelmetlenül olvastam volna, vagy nem akartam volna megérteni a cikk lényegét.

Písz

A bose-nak melyik vezeték nélküli “earphones”- ra gondolsz? Vásárold meg az általad említett készülékeket, küldd el a Szifonnak és készítenek neked egy tesztet amiben biztos vagyok leírják azt is , ha valamelyik jobb az airpods pro-nál. Bebizonyíthatod, hogy neked van igazad és nem tetszik a cikk, de ez nem egy profi fülhallgatókkal foglalkozó portál ahol az összes létező fülest összehasonlítják neked. Mivel az Adminnak ez a 3 fülese volt, vagy van összehasonlítani így ezzel kapcsolatos véleményét is tudta leírni. Hangsúly a véleményén van! És nem egy profi tesztet végzett el! Árban meg melyik ilyen earphones van sokkal olcsóbban ami azt tudja mint airpods pro?

Amúgy meg én pont a hasonló termékek összehasonlításával nem szoktam foglalkozni mert ott általában nagyon minimális az eltérés árban és tudásban. Hozzáteszem ez csak az én véleményem, sokkal jobban tetszik a különböző kategóriás termékek összevetése, mert akkor jobban tudok dönteni, hogy mire is van szükségem. Árban és tudásban is.

Megértem, amit írsz, jogos is. Mivel in-ear fülessel kellett volna tesztelnem, mondjuk mindkét cégnek van mindkét ilyen fülese. Természetesen nincs ilyen itthon, de gondoltam magamban, meg most már utána is olvastam, a zajszűrés mindkét esetben fül- és fejhallgató esetén ugyanaz!

Nyilván a cég a két terméke esetén nem fog szarabb zajszűréssel kiadni fülhallgatót, tehát a tesztem valid nem? Én a zajszűrést hasonlítottam össze.

Ár/érték
Sony fülese bumszli, nehéz, jobb hangzással rendelkezik zajszűrés nélkül. Nehezen rakható el mondjuk a zsebedbe, ám olcsóbb “csak” 71.000Ft / iOS esetén semmilyen támogatást nem kapunk, mindent az appon belül állíthatunk.

Bose-nál pedig van kábelünk, tehát már más a tészta. Ott mondjuk valszeg jobban benne marad, de továbbra is kevés a támogatottság jogosan, mivel nem Apple termék.

Igazából megértem, hogy ez a teszt neked nem adott pontos választ, de én konkrétan 5 órát dolgoztam vele, kimentem, lefotóztam, metróztam, MEGVETTEM saját pénzből és leírtam, hogy rosszabb benne a zajszűrés nem voltam elfogult. Ahogy megtehettem össze is hasonlítottam, próbáltam egy rendkívül részletes cikket lehozni az olvasóknak. Erre nyilván megkapom, hogy ez szar, de szerintem érdemes megvenni, mert jó a termék még úgy is hogy egyes funkciók nem annyira jók, mint a vetélytársak.

Nem tudok vele mit kezdeni, az a válaszom, hogy megrendeled és letesztelted a saját költségeden, ha ez nem megfelelő.

Halkan megjegyezném hogy kijött a Beats Solo szintén zajcsökkentéses verziója ugyanebben az ársávban.

1 kedvelés

Nekem sajnos annak a hangja egyáltalán nem jön be, a túltolt mély és úgy általában a minősége teljesen off kategória.

Lehet rosszul gugliztam rá, de ezt nem tudod a füledbe dugni és talán az ársáv ok de felépítésben teljesen mások ahogy látom, ergo akkor megint csak nem egy kategória ha jól sejtem. De persze én nem értek ezekhez, nem is használom őket, csak elolvasom amiket leírnak róluk itt és máshol.

Rászántam magam, és ma elmentem venni egy airpods pro-t, hibás vagyok mert nem néztem utána neten, de sehol nem lehet kapni, eladták az összeset és csak decemberre várható megint. De annyira írogattad @SzifonAdmin hogy milyen jó a bose fülhallgatója, hogy lett belőle egy bose nose cancelling headphones 700 , csak, hogy ne üres kézzel menjek haza. :joy:

hát, ha “nose cancelling”, akkor biztosan nem fogod lógatni az orrodat amiatt, hogy nem lett AirPods Pro. :smiley:

Jogos :joy: Kicsit mást jelent így.:joy:

Vissza tudod vinni a Bose-t? :smiley: Sorry, de a Sony jobb :confused: Bose is teljesen megfelel, de a Sony-nak a hangzása szerintem jobb, legalábbis ez az én véleményem.

AirPods Pro ennyire nincs?

Ha most rendelem meg online december 3.-10. között szállítják ki. ( az apple-nél) . Ha Panasonic lenne visszavinném, nem tudom de nem szeretem a Sonyt, nincs okom rá csak a neve vagy a logó nem tudom :grinning: De amúgy brutális, soha nem próbáltam zajcsökkentős fülhallgatót.

Őszinte leszek, jobb a Sony, tényleg. Sok szempontból. A zajszűrésben pont ugyanaz, de van több funkciód és sokkal jobb hangod. Én azt jobban ajánlom, ha már a kettő között választasz. :slight_smile:

Na szóval, volt bose nincs bose, párom le is nyúlta, úgyhogy akkor megnézem a sony-t magamnak. A WH-1000Xm3b-re gondolsz? Meglátjuk hátha, ez a bose mondjuk nagyon jó, de adok egy esélyt.:grinning:

Tipik, nálunk is ez a helyzet :smiley: Folyton. Igen az a Sony, kíváncsi vagyok majd a véleményedre, hogy szerinted melyik a jó :slight_smile:

Agyalok már napok óta egy ilyen fülesen, de még mindig nem érzem magam 100%-ig biztosnak, hogy tuti megfelelő lesz számomra.
Hangzás mennyit javult a teszt megírása óta?
Arra lennék kíváncsi, ha valaki max hangerőn hallgatja, akkor mennyire hallatszik ki, mennyire zavaró másoknak akár a néma csöndben?

Szia! Jelentősen javult, most már elmondhatom én is ,hogy azért itt szignifikánsan jobb hangzásra lehet számítani. Tervezek egy 1-3 hónapja az AirPods Pro-val cikket. Az, hogy mennyire hallatszik ki, fogalmam sincs. Mi miatt nem vásárolod meg? Hátha tudok segíteni.