Megjelent a macOS Big Sur – megújult design és frissített alkalmazások

Most olvasom, hogy tudom visszaállítani a korábbi verziót. Ez Big Sur és Big Sz.r!

Szerintem elvárható lenne az Apple-től, hogy olyan frissítést adjon ki, aminek a telepítése után minden ugyanúgy működik, mint korábban. Ez sajnos most (sem) sikerült az Apple-nek.

A minőség és a színvonal sajnos tényleg egyre alacsonyabb. Jónéhány éve nem gondolkodtam el a váltáson, de az iOS14 és a Big Sz.r óta erősen elgondolkodtam…

Még egy gondolat: ezt a kinézetet lehet, hogy szokni kell, de ezt én nem akarom látni sem, annyira bazári és gagyi!

Reggel már nagyjából gond nélkül felment (egyszer elakadt de a egy kikapcsolás megoldotta), egyelőre tetszik, de van egy kis gondom, remélem tudtok valami ötletet adni.
A fótókönyvtárat egy ISCSI LUN-on tárolom, amihez a Daemon tools initiator-át használom az viszont nem indul el, mert nem támogatott, a support szerint csinálják, de nincs még várható dátum sem. A kérdésem az lenne, hogy használ-e itt valaki bármilyen más ISCSI initiator alkalmazást ami még/már működik.
Köszönöm a tippeket

Mavericks ota hurcolt rendszerem van, megy mint alom.

Szerintem nalad mas gond lesz.

2014 early MacBook Air-en használom, már dev beta 5 óta, ilyen hibákat nem tapasztaltam. A kinézet pedig szubjektív, meg lehet szokni. A hiba nálad lesz.

2017-es MacBook Air. “Gyorsan” települt, gond nélkül működik. Három felhasználói fiók van beállítva, mindenhol betöltődnek az adatok iCloud-ból.

A Watch mizériáján kivűl semmilyen szinkronizációs problémát nem tapasztaltam. 2012-óta használom mind munka, mind magáncélra az “Alma” ökoszisztémáját és szinte semmilyen negatívumot nem tudok elmondani róla. CSAK EGYSZERŰEN MEGY!.

Biztos vagyok benne, hogy nálad lehet valami komoly árulás, mert gond nélkül mennek ezek a folyamatok!

1 kedvelés

Hát ez érdekes felület.
Nem is tudom mit mondjak, olyan játék Lego hatása van egy kicsit.
Megint elő jött ez a flat design, csak most minden nagyon szines.
Az biztos, hogy szokni kell, fent a jobb felső sarokban ezek a wifi és Bluetooth kapcsolók, hát ez nagyon nem jó…
Aki ezt csinálja annak nincs méret arány érzéke??
És azt vettem észre, hogy nagyon megy ez a nagy 3as össze olvadás ami nem biztos, hogy rossz ha használati szempontból nézzük, de tényleg iPad és iPhone kinézetét akarjuk kelteni egy MacBook vagy iMac esetleg bármilyen Mac környezetben??

Új irány az biztos, de azért lehetne még egy kicsit jobban csiszolni bár szerintem sokan dolgoznak rajta.
Lesz még jobb is…

Annak kell örülni ami van, szerintem szép a kinézet.
Használj windowst, az még szebb :smiley:

Windows, soha többet.
Igazából az a helyzet, hogy nem nagyon tudnak újat kitalálni ezért megy a sok szerencsétlenkés.
Annak idején amikor 2004-ben látom először Mac ikon készletet azt mondtam, hogy ennél szebb nem létezik.
Azt kellett volna megtartani.

Airpods első generáció és Airpods Pro.
Egyikkel sem működik.

Te mire vársz? :smile: Pár hónapja írtad, hogy eleged lett és eladtad a géped aztán vettél egy csúcskategóriás víndózos gépet, arra nem lesz jobb a Big Sur egy hónap múlva se :joy:

2 kedvelés

nekem a pro gond nélkül vált az iPhone ipad között a big sur még nincs fent azt nem tudom

Nekem minden szinkronizálás működik, FaceTime, Messages, Dokumentumok, további Handoff funkciók, Névjegyek, jegyzetek is. Még a Fotók is, bár mindig ki kell kapcsolnom mert nem szeretem ha szinkronizálja. MacBookPro-n, iMac-en is jó.

Amit észrevettem, hogy a Képernyőmegosztásnál ha a több monitoros iMac-re csatlakozva MacBookPro-ról váltogatok a monitorok között akkor egy üres ablakot kapok és újra kell indítanom az alkalmazást, ezt jelentettem is a Feedback Assistant-ban bugnak.

Illetve néhány oldalon ahol 1080p HEVC videót nézek a Safari felzabálja egy idő után a gép összes RAM-ját (16 GB) és elkezdi enni a swap-ot is (MacBookPro13,1), ez a legidegesítőbb, szerencse, hogy nem minden oldalon teszi ezt. Ezt is jelentettem nekik.

A kinézet egyébként nekem bejön, szerintem nagyon franya és hasznos a Control Center, az ikszelhető értesítés meg egyenesen mennyei.

1 kedvelés

iMac 5K 2015 Végre olyan, amilyen volt. Nem CTO, hanem a legnagyobb opciós variáns, ugye sajnos Fusion Driveval.

  • A lényeg, hogy ismét működik az alvás, el tud aludni és nem preventeli semmi, Katika alatt ez műsorozott: com.apple.apfsd.wbc_drain
  • Visszatért a Zenelejátszó, dalok fülébe az albumborítók megjelenítése, mint régen az iTunesban.
  • Gyorsan összeszedi magát a gép.
  • iPhone, iPad eszköznél, ha frissítesz, akkor a Finder mutatja egy statusbaron, hogy hol tart a letöltés. Katika alatt nem volt ilyen, csak simán a háttérben ment és egyszer befejezte, vagy nem.
    Csinos, nekem tetszenek ezek az átmenetes, árnyékolt Flat ikonok, ez ilyen hibrid megoldása a szkeu és flat között. Kellett a vérfrissítés nagyon. A kerekített ablakok is nagyon tetszetősek.

Így belegondolva a Catalina egy rakás húsleves volt a Mojave után, mert ott ment minden, ha emlékezetem nem csal. Szimplán a Fotók alkalmazás miatt ment fel Kati.

Persze ez csak a személyes véleményem, de én megvagyok elégedve az új rendszerrel.

Én még vacillálok… Mac Mini (2014) 4 GB a Mojave is már olykor gondolkozik. A Catalina miatt nem láttam sok értelmét frissíteni, a Big Sure viszont csábító.

macOS megy rajta :smiley:

Na felment ez a csoda. Nem látja az Instant hotspot nak se a telót se az ipad-et. Valószínű ugyan emiatt nem megy a Hand off sem.

@Hacsi a Bluetooth be van kapcsolva ezeken?

Na, fent van a Big Sur. Piszok gyors még halkin is :smiley:
Pathfinder-nél vannak kisebb gondok, de remélem hamarosan frissül…