Megjelent az iOS 13.1.2 – Bluetooth szétkapcsolási, Kamerát érintő és más hibák javítása

A frissítéscunami kapcsán jutott eszembe, hogy vajon milyen végzettséggel és szaktudással lehet valaki fejlesztő az Apple-nél… Mert az, hogy 1-2 év sem elég arra, hogy 1db OS-t rendesen lefejlesszenek az egekig magasztalt szilícium-völgyi szuper fejlesztők, hát az felvet pár kérdést a képességeikkel kapcsolatban. Arról nem beszélve, hogy lelkiismeret-furdalás nélkül kiküldenek publikba egy olyan OS-t, amihez aztán pár nap múlva kell 1 frissítés, majd még 1 nap múlva a következő. Tesztelők nincsenek a fizetési listán, ha vannak, nem kellene átgondolni a fizetésük csökkentését?
És most képzeljük el ha pl. egy gépész- vagy építészmérnök dolgozna ennyi hibával!

Szóval én le💩om, hogy ennyi frissités jön és, hogy nem képesek normálisan megcsinálni az OS-t, de akkor vegyenek már vissza az arcukból, mert jelen pillanatban az Apple és a többi gyártó között annyi a különbség, hogy az Apple cuccai 3x drágábbak, és nem az, hogy jobbak.

1 kedvelés

Nalam az A1863-as iPhone 8 nem dobalja a halozatot, sem most, sem korabban nem tette. Elkepzelheto, hogy ez egy bug a baseband szoftvereben, tehat majd jonni fog javitas az europai modellek szamara.

Vodafone és 1905 . Dobálja a hálózatot. átrakattam 3 G re és így működni látszik , azóta nem panaszkodott ! Na meglátjuk ! Most beállítottam 4 G Volte be, teszteljük így is

annyi probléma van a voltéval, hogy én arra gyanakszom, hogy ez lehet a gond. Csaladban van iphone 8, 1-2 napja frissítettük és hasonló problémák jöttek elő, megnézzük mi is kikapcsolt voltéval.

Melyik Bundle van a telefonon?
(Beállítások/álltalános/infó/Szolgáltató ---- vodafone HU ??.?)

Ezt még talán érdemes elolvasnod a Vodafone VoLTE kapcsán

Ez a hiba, mármint a hálozatvesztés, meg volt ios 12-ben is. Nem minden telefonnál az a vicces. Ki kell kapcsolni a 4G-t teljesen és müködni fog. Legutoljára is kellet 1-2frissités mire helyre állt.

Nem iOS, de mégis ide kapcsolódik… látva, hogy mennyi szenvedés van ilyen téren, ha októberben jön az új macOS, nem biztos hogy az elsők között fogom feltenni (eddig mindig úgy volt), mert félek hogy abban is lesz nem kevés hiba… aztán ha ott elszáll valami - munkaeszköz lévén - akkor baj van… :disappointed:

A1865-os X-em (US) Telenor halozatan megolhetetlen. Csak akkor nincs halozaton a keszulek ha en ugy akarom.

Sziasztok! iPhone SE akksi probléma fennáll még valakinél? 98%-os akksi állapot, és kb. fél nap alatt lemerül a semmitől. :frowning:

restore volt már?

nalam meg mindig minden szar szot tovabbra is alahuz. most dontottem el, hogy visszamegy a 12. az a nagy baj, hogy ha angolul vagy nemetul irok, akkor is alahuz szinte mindent

this is really professional - oh wait…

Úgyis jó, hogy telóból Erase all content and settings" ? Vagy mindenképpen iTunes? Backup-om nincs, de nem is szükséges, visszarakok mindent utána. Köszi!

Igen.

én iTunes-szal csinálnám.

Tenyleg van kulonbseg? Mert nem tudom elhinni, hogy restore (i mean full gyalu) eseten igen.

az összes tartalom és beállítás törlése az összes tartalmat és beállítást törli, az iTunes-os restore pedig full felülírja a memóriát és a basebandet is.

1 kedvelés

En tokre azt hittem, hogy valami szuper biztonsagos teruletrol olyankor from scratch ujrahuzza a rendszert (ha regebbi akkor regebbi), mindent felulcsapva ami korabban ott volt.

Raadasul szentul hittem, hogy minden iOS upgradenel ezt a biztonsagos teruletet aktualizalja a letoltott ipsw-bol, igy ha tolsz neki egy restore-t, akkor egy friss rendszert kapsz az adott iOS-t, including azzal egyutt szallitott komponensekkel (pl baseband).

Koszi a valaszt.

kicsit leegyszerűsítve az egészet: alapvetően két partíció van rajta, az egyik a rendszer, a másik a user. az elsőn értelemszerűen maga az iOS foglal helyet, a user partíción pedig a felhasználói adatok, alkalmazások, stb.

amikor az összes tartalom és beállítás törlésére nyomsz a készüléken, akkor csak a user partíción lévő adatoktól búcsúzik el – bár ilyenkor azokat nem írja felül mondjuk nullákkal, mert az órákig tartana, hanem csak a titkosítási kulcsot törli, amivel olvashatatlanná válnak az eredeti fájlok, és egyúttal szabad helynek jelöli őket a fájlrendszerben.

az iTunes-os restore viszont felülírja az egészet, a készülékre feltöltődő ramdisk újraparticionálja a memóriát, felmásolja a rendszer és a user partíció tartalmát, aztán átdobja bootolásra. (amikor frissítést nyomsz az iTunes-ban, akkor pedig a ramdisk csak a rendszer partíciót írja felül, az adataidat és a beállításaidat nem piszkálja.)

Vodafone HU 38, de a Volte bekapcsolásakor azt írja hogy nem hagyta jóvá a szolgáltató IPhone on, ha felhívom őket nem ráznak le?