Megjelent az iOS 13.2.2 – az Apple javította a hálózateldobási hibát!

Csak az egyik sim legyen 4G-n. Én is két telekom simmel használom és amióta így állítottam be stabil a működése

Szerintem nem a használat a lényeg jelen esetben ,ha azt írom ,hogy két nap majd frissítés után egy az jobban hanzik?

Nekem ugyan ez a problémám. A tetves szolgáltató meg a gyártó egymásra mutogat. A szolgáltató azt mondta nem támogatja a telefon (felvilágosítottam őket az ellenkezőjéről). Szerintem ez gáz. A gyártó meg vett fel hibajegyet. De azt mondta szolgáltató nem csinálta meg jól a software-t. De mindkettő tehet egy szívességet. Ahelyett hogy megy az egymásra mutogatás össze szedhetnék magukat és megcsinálhatnák hogy működjön ha már fizet az ember egy termékért meg szolgáltatásért. Remélem olvassa valaki az illetékes elvtársak közül.

Ma vissza raktam a kártyámat az X-be.1 oran at mukodott aztan ujra 0 terero.Híváskor sikertelen hivas felirat.Gondoltam adok neki meg egy esélyt,de nem jott be.Nem javitottak ezen semmit.Asszem maradok az uj p30 pronal.Annak eddig semmi baja.Gyorsabb,szebb,jobb!
Indithatnanak egy akciot amiben visszaveszik az el.aszott telefonokat teljes aron,vagy ha nem tudjak megjavitani a szoftvert,akkor cserelhetnenek egy mukodo 11-re.

az iPhone-ok esetén a szolgáltató semmit sem csinál a szoftverrel, azt az Apple fejleszti.

Mondjuk engem nem foglalkoztat, hogy a szolgáltató csinál-e valamit a szoftverrel, vagy nem. Egy dolog érdekel: MŰKÖDJÖN A TELEFON A FUNKCIÓJÁNAK MEGFELELŐEN. De feltételezem ezzel más is így van, de cáfoljon meg aki nem így gondolja.

1 kedvelés

Majd szólj ha házat és autót is vesz az apple, jelentkezem én is, a mostaniakat cserélném nagyobbra, újabbra ilyenformán. :eyes:

Szomoru hogy ilyen hosszu ido elteltevel meg mindig ugyanaz a hiba all fenn ezeken a draga keszulekeken. Az ember azt gondolna, hogy az ilyen alap funkciot befolyasolo problemat azonnal kijavitnak. Tobb mint egy evtizede hasznalok apple ezkozoket, es most eloszor kezdek ketelkedni benne. Szerencsere nalam megoldodott ez a hivas mizeria egy keszulek cserevel. Viszont ahogy azt mar elozoleg leirtam, nagyon rogos volt az ut mig vegul uj keszuleket kaptam. Az egeszben nagyon erdekes, hogy vajon miert van kulombseg 2 egyforma keszulek mukodeseben?! SW hibarol beszelunk, de hogy letezik az, hogy ugyanazt a HW-t mashogy kezeli ugyanaz a SW?! Remelem mihamarabb minden erintett megszabadul ettol s problematol. Szerintem Apple-nek el kellene gondolkodnia azon, hogy tarthato e ilyen formaban meg az iOS. Nem veletlenul szuletett meg az iPadOS sem.

En egyebkent meg mindig elegge gyanusan gondolom, hogy rettentoen nagy bajt okoz a VoLTE olyan forman torteno megvalositasa, ahogy nalunk megcsinaltak. Gondolok itt arra, hogy a carrier bundle szerint a szolgaltato tamogatja, a valosagban pedig mindenkinek egyesevel kell bekapcsolgatnia. A problemak is ezzel egy idoben kezdodtek.

2 kedvelés

úgy létezik, hogy ez egy többkomponensű hiba, ami miatt ugyanazok a lépések nem feltétlen oldják meg ezt másik készüléken, mert más a hálózati háttér, más szolgáltató, más környezet, stb. lásd korábbi cikkünket, amiben pont ezt említettük meg:

Akkor most mi a helyzet az új frissités hasznos volt?! Vagy maradt a káosz?

Korábban próbáltam azt is, de az iOS 13.3 Beta 1-el (ahol a modem FW 2.03.04-re módosul) egyenlőre mindenki el tudott érni (X időnként felhívattatom magam mind a két számon).

Mind a két SIM-en 4G VoLTE bekapcsolva + Mobiladatforgalom-váltás is engedélyezve van.

Ilyet még iOS 12 alatt sem tudott, úgyhogy mindenképpen bíztató a helyzet! :smiley:

Vissza minden, befizettem Skype-ra és hívogatom felváltva a számokat.
Nem javult semmit a helyzet.
Egyszer működik, máskor meg ugyanúgy SMS, hogy volt egy nem fogadott hívása.

Itt igen az egyiket ki kell kapcsolni a mobilinternetet. Amúgy vicces hogy ez már több mint 1 éves probléma, és az Apple nem javítja.

Ez a technologiabol fakadoan nem szamit hibanak szerintem. Majd hardverfrissitessel el fog mulni ez a korlatozas.

Legjobb tudomásom szerint ez a probléma nyugaton nem áll fenn.

Egyik haverom ugyanígy 2 SIM-el dolgozik (az egyik magyar, a másik német Telekom)
és Németországban a kinti hálózaton gond nélkül működik az XS-e (a tényhez tartozik, hogy az egyik csak adatforgalmi kártya, a másikon telefonál).

Ha ez a probléma globális lenne, már szétszedték volna az Apple-t, így szerintem ez a hiba valamelyest leszűkíthető kis hazánkra, illetve környékére a “blokkban”.

Igen, nem is mondtam, hogy globális :slight_smile: Sajnos ez ilyen.

Legalább kaptunk Apple Pay-t és m̶a̶g̶y̶a̶r̶u̶l̶ ̶i̶s̶ ̶b̶e̶t̶a̶n̶í̶t̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶i̶r̶i̶t̶ ̶(̶S̶h̶o̶r̶t̶c̶u̶t̶s̶-̶a̶l̶)̶.
Ha eleget költünk az új technológiával, lehet megoldják a problémát is nekünk! :thinking:

Szerkesztés: Az Apple “átgondolta” a Shortcuts integrálását a rendszerbe, így nem lehet már magyar kifejezéseket betanítani, úgy mint iOS 12-ben :unamused:

Mire gondolsz, mit nem lehet már iOS 13 alatt, mint az iOS 12 -ben?

Nekem semmit nem változott, ugyanúgy eldobja a hálózatot. Voda / Iphone 8

Volt egy olyan funkció az iOS 12-es Parancsok alkalmazásban, hogy “Hozzáadás Sirihez”

Ha a parancsod megnevezése magyar volt, rákoppintva a piros rögzítés gombra bediktáltad magyarul a megnevezést, később a Siri megértette, hogy mit akarsz és futtatta a parancsot.
Ha mégsem, mikor félreértelmezte csak rá kellett bökni a Sirin belül az általa felismert szövegre és kijavítani a parancs nevére (2-3 ilyen alkalom után tökéletesen megtanulta felismerni).

Most azonban iOS 13.3 beta 1:
A “Hozzáadás Siri-hez” funkció eltűnt, vagyis inkább átkerült a Beállításokba (Kisegítő Lehetőségek, hangvezérlés), ahol nem enged ékezetes betűket bírni a parancs hívószavának"

Elképzelhető, hogy ez csak a beta-ban fordult elő és később újra visszakerül ez a bizonyos gomb, de én így oldottam meg hogy Siri megértsen néhány dolgot magyarul.