Megjelent az iOS 13.3 – fejlesztések és hibajavítások

Sziasztok
Szép és jó ez a wifi hívás de jó ha tudjátok.
A 4G Hang használata esetén nem küld hívásértesítő SMS-t. Tehát kettő együtt nem megy.

@Derek41 mármint miért kellene hívásértesítő SMS-t küldenie?

Milyen szituban?

Én arra értem
Ha 4G hangot bekapcsolod akkor nem fog hívásértesítő sms küldeni 2 együtt nem megy .

de miért kellene hívásértesítő SMS-t küldenie? ha nem vagy elérhető? mert az hálózati szolgáltatás, független kell legyen attól, hogy épp aktív-e a VoLTE, vagy sem, mert ha nincs térerőd, akkor nincs térerőd. vagy nem értem, mire gondolsz.

És ezt hol lehet be kapcsolni? Ez az RCS nem? Van egyáltalán ez iOS-re?

@babavoss98

Pl. Be van kapcsolva a hívásértesítő és most szeretnéd , h legyen 4G hang akkor persze be lehet kapcsolni 4G t de utána nem fog küldeni sms-t ha nem voltál elérhető.

Ez nem az. Az RCS az ingyenes üzenet küldés ami korábban lett irva, az a text over ip, hogy állítólag ezzel elérhető az is. Azt hogy tudom használni be kapcsolni?

a VoWifi szolgáltatásról bővebben itt:

nem tudok arról, hogy lenne RCS az iPhone-ok esetén. a Telekom is csak androidos készülékeket sorol fel hozzá.

az meg számomra nem világos ebből, hogy ingyenes lenne ezzel az üzenetküldés, mert ezt írja a Telekom:

A DT RCS a chatüzenetek és fájlok küldéséhez Wi-Fi-t vagy mobil díjcsomagod szerinti mobilinternet kapcsolatot használ, ennek díját a mindenkori díjcsomagod szerint számlázzuk. Így SMS/MMS küldés során is a mobil díjcsomagodnak megfelelő SMS/MMS díjakat számítjuk fel.

Korte68 írta másik cikkben, hogy az alábbi kódot küldjük a 1430-ra és automatikusan bekapcsolja a rendszer:

+WIFIHANG

Ez a topik jobban pörög, azért írtam ide.

Köszi Korte68

Kicsit más téma, de wlan callinggal kapcsolatos. Nem tudom, hogy otthon is így van-e de pl nálunk a nemzetközi segélyhívó számok mint pl. 112 nem hívható wlan callinggal. Az csak mobilhálózattal hívható.

Itt megy a 112 hívása wcalling-al, igaz hívásindításkor felugrik egy ablak, hogy “váltsak adatforgalomra vagy hívja-e wifiről?”

Szuper. Azért jó ilyet tudni biztosra. Kösz, hogy megnézted.

Az előszobája lehet, de nem feltétlen az.

A text over IP pont annyit tud az SMS-ekkel, mint a voice over Wifi: ha nincs GSM szolgáltatásod de van Wifid, akkor:

  • voice over Wifivel tudsz telefonálni
  • text over IP-vel pedig megkapod az SMS-eket.

Ennyit tud.

Itt engedjük el a VoWiFi-t mert két topic fog menni emiatt. Szal marad az iOS 13.3 problémák a VoWiFi-s kérdéseket itt lehet feltenni.

Sziasztok!
Nem tudom felmerült-e itt eddig, hogy az iOS 13.2… verzióra frissítés után nem ritkán zuhanóban merült le az akksi pl. Safari közben. Muszály s.o.s. Alacsony tölt. üzemmódba átkapcsolni.
Az akksim állapota 84%, nem gondolnám, hogy kimúlófélben lenne (2 éves 6S)

Vajon másnál ez hogy jelentkezik?

Simán lehet, hogy rossz az akkumulátor, de ettől függetlenül érdemes megnézni mi merítheti ennyire. Én cserélném azt az akkumulátort is már.

Sziasztok! Tegnap este jött egy hálózat frissítés, ezáltal ha rányomok a 4G VoLTE cuccra akkor már nem dobja fel azt az üzenetet , hogy a szolgáltatója nem támogatja a VoLTE cuccot. Csak mondom tudom, hogy eddig is ment, csak már nem ír ki semmit.

1 kedvelés