Megjelent az iOS 14 – widgetek a főképernyőn, Alkalmazáskönyvtár és még sok más

Köszönöm szépen a választ , megcsináltam a telefonon a szoftver frissítés menüpontban :slightly_smiling_face:

Onedrive widget is elérhető, az appfrissítés után

Na igen itt rögtön látszik melyik fejlesztő hogy áll a kérdéshez, a felhasználóihoz.

1 kedvelés

tevekenysegbol torlodtek a terkepek?! :triumph:
(nekem 14 ota felforr a xs max…)

Kb. 11 éven át már az első este telepítettem az új operációs rendszereket. Tavaly azonban több bosszantó hiba jött az új rendszerekkel, korábban már javított dolgok tértek vissza. Nem részletezném, mert pontos információt nem tudnék adni, de nem is emlékszem már mindre. Arra azonban igen, hogy hónapokat kellett várni a javításukra. Idén tehát az új rendszerek telepítésével várok – a kevesebb bosszankodás reményében.

Ezért érdemes a public beta-kat kipróbálni előtte, kevesebb meglepi fog érni és vissza lehet simán tenni a hivatalost ha nem jön be vmiért

ehhez nem kell bétázni, hiszen ezt most is meg tudod tenni, ameddig az Apple még aláírja az iOS 13.7-et.

Tudom, de a beta biztosabb módszer szvsz mivel azt hónapokig tesztelheti aki akarja és van ideje eldönteni kell-e v sem. Most meg ha felteszi vki a 14-et, használja és közben az Apple gondol egyet és mint szokta volt a múltban, véget vet a réginek, akkor ott a 14 és az esetlegesen hibázó dolgai. Vagy már tudható, hogy pontosan meddig ír alá még, vagy esetleg azt ígérik be lesz jelentve ha kukázni akarják a régi IOS-t?

de a béta nem mérvadó, arra nem lehet alapozni. mert abban nyilván sokkal több a lehetséges hiba, mint a hivatalos verzióban, hiszen ezért béta.

az Apple sosem közli előre, hogy meddig írja alá a korábbi verziót, de már jó ideje legalább 3-4 hét átfedés van egy főverzió-váltás esetén. nem csak gondol egyet, és véget vet a réginek, hanem menetrendszerűen így történik. minden alkalommal. évek óta.

Azért sokat lehet belöle látni előre. Amugy meg mivel évek óta csak a fejlesztői beta-kat tolom fel, így ezért nem is tudtam hogy van ez az átfedés, ennek ellenére, szinte mindig volt aki panaszkodott mert már nem tudta visszatenni a régi IOS-t az aláírás miatt.

most úgy írsz erről, mintha nem így lenne évek óta. ez már az iOS 3.0 óta így van. kijön egy új verzió, a régit nem írja alá többé. régebben mindössze percek, maximum órák voltak az átfedések. évek óta meg már napok, sőt hetek. aki nem figyel és nem lép időben, az így járt. még ha újdonság lenne, akkor megérteném, hogy valaki lecsúszik erről. de ez már több mint 10 éve így van…

De hát pont ezt írtam én is, hogy ennek ellenére szinte minden évben akadtak emberek akik lecsúsztak és akkor jött a fikázás, igaz aki ilyenért fikázza az apple-t az meg is érdemli a sorsát 2x.

Annak semmi köze hozzá. Ha DEP-es akkor esetleg le lehet tiltva de kötve hiszem.

Szerk.: és ha mégis DEP-es és tiltva van a frissítés akkor az viszont iTunes-on sem fog menni. Pár beágyazott rendszernél láttam ilyet, de elenyésző.

Nekem engedi, hogy gombokat és egyéb vezérlő elemeket rakjak a widgetbe.

![IMG_0042|281x500]

Nekem 3uTools-al sikerült frissítenem.

Az Apple Shortcuts widgete az egyetlen egy kivetel. Fejlesztokent nincs lehetoseged semmi hasonlot sem kesziteni. Igy az osszes olyan Widget repulni fog, ami gombokat tartalmazott. Bovebb info angolul.

Important

Widgets present read-only information and don’t support interactive elements such as scrolling elements or switches. WidgetKit omits interactive elements when rendering a widget’s content.

Aztán gondolom a jövőben ez változni fog, mert kizárt dolognak tartom, hogy legalább a gyári widgetek mint Reminders / Calendar / Clock ne legyen interaktív. Azon se lepődnék meg, ha a 14.2-ben erre lesznek jelek, ne adj Isten visszahozzák például a kedvencek névjegyeket.

Az a baj, hogy a regi widgetek, technikailag apro alkalmazasok, amelyek futnak, amikor megjelenited oket (a fejleszto konkretan ertesitest kap arrol, hogy most jelenik meg a widget, tehat tenylegesen fut a kodja). Az ujfajta widgetek nem futnak, a megjelenites pillanataban (a fejleszto nem is tudja, hogy meg lett-e jelenitve, vagy latszik-e, ezert engedelyezi az Apple az appok koze helyezni), hanem csak akkor hasznalnak CPU idot, amikor az “idovonalat” frissitik (emiatt, ezt nem is tudjak valos idoben megtenni, csak elore utemezett idokozonkent, illetve az “anya alkalmazas” is frissitheti a widgetet). Igy olyan widgetek, mint pl a Philips Hue widgete, amelyen gombok vannak, vagy pl a Holabusz, ami valos ideju informaciot jelenit meg, azok nem portolhatoak az uj rendszerre.

Szerk: Ahogyan az Apple korabban is egyenlobb volt masoknal (multitask a multitask bevezetese elott pl.), ugy ok jelenleg is egyenlobbek, hiszem a sajat Shortcuts Widgetuk interaktiv…

1 kedvelés

Nekem a passcode kikapcsolása megoldotta a 4000-es hibát. (addig a lokátort és a képernyőzárat is kikapcsoltam, de az nem hozott áttörést, sem a vírusirtó/tűzfal kikapcs). Most megy frissítés az X-en.

meg Az idojaras is

vki help?!