Mindent az Apple Pay-ről – avagy hogyan használd Magyarországon?

Evek ota hasznalom, Spar/CBA/Piaci terminal/Pizzafutar terminalja/barmi helyen, sohasem volt vele semmilyen problemam. A terminal szamara teljesen egyforma az Apple Pay Mastercard/Maestro kartyaja a valodi, fizikai PayPass kepe Mastercard/Maestro kartyaval.

Ez fura… Csak ezekben a boltokban dupla pittyenéssel elutasítja pedig többször be mertem próbálkozni. De akkor ez pozitív visszajelzés hogy másoknak flottul megy és nálam a hiba :thinking:

Sajnos nálam sem megy. Watchcsal már sikerült fizetnem, de a Sparban és a DM-ben, ahol próbálkoztam a telefon nem működik (iPhone 8), nem reagál a terminál rá. Már minden létező dolgot végigpróbáltam ami eszembe jutott, esetleg van valakinek valamilyen ötlete? (Lehet, hogy hardveres probléma?)

Lehet hogy idővel jó lesz majd, elvégre a legtöbb terminál OTPs.
Lehet kimaradt arrafelé az update :slight_smile:

1 kedvelés

Fel sem dobja a walletet? ( anélkül hogy dupla homegomboznál)

Sajnos nem.

Biztos, hogy mukodik az NFC a telefonban? Nekem meggyult a bajom azokkal a repuloteri leolvasokkal, amiben NFC is van, mert ha beledugom a telefont (hiaba nem terminal), akkor is atvaltott az ApplePayre, igy nem tudtam beolvastatni a beszallokartyat/egyeb kartyat. Tehat ha a telefonod nem reagal egy olvasora ugy, hogy elougorjon a fizetes, akkor elkepzelheto, hogy nem mukodik az NFC benne.

Szerinted én ezt ki tudom valahogy magam deríteni, vagy esetleg egy mezei telefonszervízben meg tudják mondani, hogy működik -e az NFC?

Erdekesseg: a kartya nem hasznalhato, a telefonon felhivott Erste telefonos ugyfelszolgalata pedig nem tudott mit mondani, de sikerult Erstes, Visa virtualis kartyat hozzaadni az Apple Payhez.

Ha esetleg tokban hordod a telót akkor elképzelhető, hogy a tok maga gátolja az nfc-s kommunikációt (leárnyékolja)…
Amúgy én pl. úgy vettem észre, hogy i7 esetén a teló felső részét kell oda tartani ahová amúgy a kártyát tartanád a POS terminálnál.
Nekünk eddig működött mindehol ahol fizettünk vele és utóbbi két napban mindenhol így fizettünk.

Amit még édemes megemlítenem, az Apple Pay legyártotta az “eszköz fiókszámát”, azaz digitalizálta a kártyát, látszik a token-es kártya utolsó négy számjegye. Továbbá az Erste ügyfélszogálatosa az ő oldalánt azt látta mintha az Erste mobilaplikációba regisztráltam volna be a kártyát (soha nem használtam), és nem az Apple Paybe.

De nem tudott segíteni az aktivációban, mert csak “néhány héten bellül” fog indulni az Apple Pay az Ersténél.

Nem rakja be. Nekem is egyedi kártya van és az alap kártya képét mutatja.

Én vissza is váltok sima, nem egyedi képes kartyára, mivel elő sem veszem már, így a tököm se fizet dupla annyi éves díjat érte.

Sziasztok Cib Bank év közepétől fogja bevezetni …és nem lesz különbség állítólag Visa és Mastercard közt mind2 mehet majd.

de legalabb oszintek es megirjak, nem kodositenek.

Kedves Péter! „A K&H Bank folyamatosan figyeli a piaci trendeket és az ügyféligények változását, fejlődését. Szolgáltatásait ezen változások figyelembe vételével fejleszti, és célja, hogy ügyfeleinek mindig innovatív, gyors, könnyű és gördülékeny kiszolgálást biztosítson. A K&H 2017 novembere óta, az elsők közt biztosítja ügyfelei számára az okostelefonos fizetést Android operációs rendszerű mobilkészülékeken. Azóta a K&H mobiltárcának 20 ezer felhasználója több mint 1 millió tranzakciót hajtott végre, és közel 3,9 milliárd forint értékben fizettek ily módon. A mobiltárcások többsége a harmincas éveiben jár, az országos bontás szerint pedig a Pest megyében élők a legaktívabbak.
Az innovatív, gyors, könnyű és gördülékeny kiszolgálás szellemében a K&H az elsők között kívánja elérhetővé tenni ügyfelei számára az Apple pay általi fizetési megoldást is, a pénzintézet Apple okostelefonnal rendelkező ügyfelei előreláthatóan 2019 negyedik negyedévétől tudják majd fizetésre használni bankkártyájuk helyett mobilkészülékeiket. A KBC Csoporton belül az Apple Pay Írországban már elérhető, így a K&H az ő tapasztalataikra is támaszkodhat ezen innovatív fizetési megoldás bevezetése során.” Üdvözlettel: K&H Csoport

addig irány az OTP… legalábbis hitelkártya szinten

Kapják be! Az még legalább 5 hónap. Ennyivel később kezdték el a tárgyalást, mint az OTP?
Van itthon működő megoldást addig is? Ami tényleg működik!

A telefonodról sehol nem műxik? Ha nem akkor ott csináld az órával, ergo azonnal kiderül hogy hibás-e a telód.