Mindent az Apple Pay-ről – avagy hogyan használd Magyarországon?

Lehet, hogy türelmetlen vagyok :thinking:
Bennem is megfordult, hogy van egy átfutási idő, de miért a legrégibb van még függőben és miért a legújabb van jóváhagyva?
Talán a saját OTP által kihelyezett POS terminálok magyarázhatják ezt.
Pár napot még várhatunk…

Nekem is vegyesen össze-vissza van, de nem igazán foglalkozom vele. A kártyánál is vannak ilyen tételek. :slight_smile:

Ez addig így van amíg az a szolgáltató akinél használtad a kártyát, nem nyujtja be az igényét arra a bizonyos vásárlási tételre amire ha jól emlékszem 30 napja van. És ha kicsúszik akkor bukja a lovét neked meg jóváírják.

Ahogy mondod, settlement függő.
A bolt részéről ez lehet automata vagy manuális. Habár sajnos real-timeban is mutathatná szegény otp hogy mi pending… :slight_smile: de merjük hinni hogy ez javulni fog.

szerintem eleg gyasz, hogy igy 2019-ben sehol nem latom a fuggoben levo kartyas tranzakciokat az otp-nel.

Megnéztem és ezeket az összegeket zárolja a folyószámlán és a SmartBank számla részletes adatainál egy un. előjegyzett kártyaforgalmak soron ÖSSZESÍTVE hozzza is. Tételenként valóban nem találtam. Igazad van, hogy az lenne jó, ha látszana. Talán az új SmartBank verzió amit már beharangoztak tudni fogja…

igen, ott elvileg igy lesz es valos idoben lesz noti is.
(vegre revolut app szintet hozna vmennyire :smiley: )

Aggódom értük, hogy miből fognak megélni, ha nem lesz SMS díj :stuck_out_tongue_winking_eye:
Lehet, hogy jön majd a fizetős noti…
Igen van egy pár nemzetközi minta amit lehet követni. De nem bántom őket, végülis Ők nagy bank létükre legalább tolják a digitalizációt. Az Apple pay maga a kényelem és pl a Revolut még mindig nem tudja.

1 kedvelés

en ezt azert nem latom igy.
ugy gondolom, hogy minimum feltetelnek kellene lenni, hogy a tranzakcioimat latom.
ha nincs sms ertesito, marpedig nekem nincs, honnan tudom, hogy ha vki hasznalta a kartyamat, ha pl. elveszett? sehonnan.
nem ertem, hogy a tranzakcios listaban miert nem lehet ott minden valos idoben, max egy fuggoben statusz jelzi, hogy meg nem konyveltek. nem hiszem, hogy ez olyan ordogi nagy fejlesztes lenne. kivancsi lennek ennek a magyarazatara.

1 kedvelés


Mindenki boldogan ApplePayezhet, működik a Revolut ApplePay! :slight_smile:

@SzifonAdmin

Edit: sajnos csak bizonyos BINes kártyákkal, a MasterCardom nem megy még, viszont haveromé igen.

Visa BIN(6/8) amivel megy jelenleg : 459654
MasterCard BIN(6/8): 539123
MasterCard Virtual: 527346

Persze még akadhat 1-2 fajta, de eddig ez a fix.
Az ok rá hogy csak a UK kártyákra szerették volna első körben engedélyezni, és ezt a BIN által szabályozták le.

Angol régióra állítva működik!

Minden kártya? Mert nekem magyar régión működött a Visa. :slight_smile:

Nekem magyar régión nem ment, angolra állítva okés.

Én is magyar régióban vettem fel a VISA és az MC kártyám is… Szerintem ugyanaz az oka lehet (akinek régiót kellett váltania) mint az itthoni OTP rajtnál, hogy nem frissült be azonnal.

Szlovákiában is működik angol régióra váltva. Királyság, pislogtak is a boltban :slightly_smiling_face:.

De gondolom egyezik a kártyád első 6 száma a fent említettekkel? :slight_smile:

Persze

1 kedvelés

OFF: közben a Revolut Apple pay támogatást kapott :smiley:

Update: A Revolut rájött a dolgokra és letiltotta lokáció alapján :slight_smile: aki hozzáadta ne fagyassza le a kártyáját mert nem tudja újra hozzáadni majd újra.

4 kedvelés