Mindent az Apple Pay-ről – avagy hogyan használd Magyarországon?

Most próbáltam, magyar régió, magyar cím, magyar telefonszám, 2 éves 5391 23 kezdetű mastercard. Telón simán ment, a watchra már nem sikerült… :blush:

Komment egy Facebook csoportból:

Nah… sikerült a Virtual kártyámat hozzáadni… Annyi volt a trükk, hogy a fiókban át kellett állítanom a címemet egy angol címre és utána létrehozni a virtual card-ot… és a végén automatikusan feldobta hogy apple pay… így az már megy az órán és a telefonon is egyaránt…
Nem érzem hogy ezek után annyira nagy gond lenne, ha nem tudnám hozzáadni a fizikai kártyámat… elvégre ez ugyan az

Párom MasterCardja is pöccre ment váltogatás nélkül magyar címmel. Érdekes :slight_smile:

Az órán watch s2 sajnos nem adja hozzá. Nembaj, telón műxik. :blush:

Hülye kérdés. A Walletben a kártya mauális bevitelénél a kártya részleteinél a nevéhez mit kell írni, mert a Revolut esetében nincs a kártyán feltüntetve a nevem (ellentétben más kártyákkal)?

Nyilván próbáltam a saját nevemmel keresztnév családnév sorrendben, de nem engedte. Persze tudok róla, hogy van még itt pár dolog ami miatt nem engedi esetleg (eddig magyar és francia régióval próbáltam, cím átírás nélkül és a helymeghatározás engedélyezése mellett).

Ha tudnám, hogy a névnél jól csinálom az sokat segítene :wink:

angolul kell a nev es ekezetek nelkul (NAGYBETUKKEL).

Nekem ment kisbetűkkel is.

Írd be pontosan úgy ahogy a beallitasokban van a personal detailsnel :slight_smile: nekem legalabbis a fizikai kartyan egy az egyben ugyan az van.

Sziasztok, Nekem sima OTP MasterCard van, be is állítottam a Walletben, de “Tartsa közel az olvasóhoz” üzeneten nem jutok túl, ilyennel találkoztatok már? Tesco önkiszolgálóban próbálkozok hogy ne a sima kasszákat tartsam fel, de akárhova teszem, nem észleli a POS terminált. Próbáltam tok nélkül, nem segített, illetve újra is indítottam már a telefont, így sem megy. Egyéb ötlet esetleg?

Lehet, hogy hibas az NFC a telefonban (illetve, ha az orat probaltad, akkor az oraban). Milyen eszkoz egyebkent?

Mi tortenik ha duplagomb kattintas nelkul teszed a telefont a POS terminalhoz? Feljon a Wallet?
Volt már javítva a telefonod sufnituning szervízben? :slight_smile:

Ezt még nem próbáltam. Simán lezárva mindenféle tapicskolás nélkül tartsam oda? Nem volt még javítva egyáltalán szerencsére. iPhone 7 egyébként a telefon.

igen, csak úgy tartsd oda.

Még annyi, hogy azt jól tudom, hogy a telefon tetején van kb. az NFC chip, szóval azt tartsam közel a terminálhoz, ugye?

igen, a tetejét kell odatartani.

Az Erste Bank szombaton rendszerfrissítést végez. Júniustól ígérte Visa-val az NFC fizetést Androidra, illetve az a “pár hét” is lassan meg lesz :slight_smile:

Twitteren futottunk bele ebbe, ha valaki a Revoluttal próbálkozna OTP-s kártya hiányában:

Revolut kártya Apple Pay-hez való hozzáadása

Az Apple Pay Revolut-tal elvileg csak Egyesült Királyságból és Franciaországból érhető el. Éppen ezért szükség van arra, hogy minden beállításunk azt tükrözze, mi is ott vagyunk.

  1. Töltsd le a TunnelBear VPN alkalmazást (én ezt ajánlom, de bármely más megfelelő) ‎TunnelBear: Secure VPN & Wifi on the App Store és állítsd be a VPN-t UK-re.
  2. Nyisd meg a Revolut-ot, menj a beállítások alatt a Profile → Personal menüpontra és írd át a címedet egy angliai címre. Ez elengedhetettlen lépés, később vissza fogjuk írni, egyelőre semmi hátránnyal nem jár. Példa egy címre: WC1H 9SE, London, 37 Tavistock Pl (bármely más cím megfelelő, a lényeg hogy angliai legyen). Ezután mentsd el és minden felugró ablakot (T&C változtatások) fogadj el. Ezután lődd ki az alkalmazást a háttérből.
  3. Menj a telefon beállításaiba és ott az Általános → Nyelv és Régió menüben válaszd ki az angol nyelvet és régiónak állítsd át az Egyesült Királyságra.
  4. Miután újratöltött a telefon, nyisd meg a Revolut-ot és menj a kártyák menüpont alá. Elképzelhető, hogy már megjelenik a gomb amivel hozzá tudod adni a Wallet-hez. Ha nem, csak folytasd a lépéseket.
  5. Nyisd meg a Wallet alkalmazást és add hozzá a meglévő Revolut kártyádat. Így elvileg már működnie kell, de az is lehet, hogy még most sem lesz jó.
  6. Ha eddig egyik lépés sem ment, akkor nyisd meg újra a Revolut-ot és a kártyák alatt adj hozzá egy új virtuális kártyát. Ha már volt virtuális kártyád (amit nem tudtál hozzáadni) akkor azt töröld és igényelj egy újat. Ez semmi költséggel nem jár, és ingyenes felhasználók is tudnak kérni. Most ezt az új kártyádat próbáld meg hozzáadni a Wallet-en keresztül.
  7. Ha minden jól sikerült és a kártyádat sikerült felvenned, állíts vissza minden beállítást a korábbiakra a telefonodon, köztük a Revolut-on is írd vissza a címedet az igazira. Ettől még ugyanúgy fog működni!
1 kedvelés

VPN sem kell :slight_smile: csak régióváltás meg új cím.

A virtuálisat sikerült, de a simát sehogy :frowning:

Valószínű hogy akkor a BIN már a lokáció alapú neked. Tehát ameddig hozzánk nem hozza a Revolut addig nem lesz aktivalhato az a kartya :slight_smile: nekem is ilyen az egyik MC-m, hiaba mar regota megvan. Visaval nem volt gond.

1 kedvelés