Mindent az Apple Pay-ről – avagy hogyan használd Magyarországon?

Amiért Szlovákiában, Bulgáriában, Szlovéniában, Romániában stb.

Terjeszkedni kell (egyébként ideje volt már 5 év után). Gyanítom neki teljesen mindegy kivel akart szerződni, csak legyen valaki.

Így meg simán rámondták az áment.

Piac 3/4??? Legutobbi emlekeim alapjan, az OTP tobb mint felet birtokolja a piacnak.

amikor bo egy honapja megjelent vegre az apple pay orultem es gondoltam sorra jonnek majd a bankok, akik mind be akarjak vezetni, azota nagy csalodas az egesz, mert nem vagyok otp-s (nem is akarok) es ez az exkluzivitas is csak gatolja a folyamatokat, mert ha nem lenne legalabb a revolutnal lenne lehetosegem hasznalni

Ezen országokban nincs exkluzivitása egy banknak sem.

Persze hogy nincs. Nem is erről volt szó. :slight_smile:

Amire rá akartam világítani az az, hogy az Applenek tök mindegy az exkluzivitás (megteheti), ha valaki olyan partnert talál, ami egyezik a terjeszkedési tervével.

ha revolut-tal lehetne, akkor mas bankkal is lehetne.
kar ezen rugozni.

az applenek nem az az erdeke, hogy minel szelesebb korben legyen elerheto?

Orszagunk eseteben az Applenal nem latszik semmi ebbol.

ha szerinted ez az érdekük, hogy minél szélesebb körben legyen elérhető, akkor szerinted miért nem tették azonnal elérhetővé világszerte, és aztán már csak a bankokra lenne bízva?

a paywall miatt meg számunkra sem a linkelt cikkből. :smiley:

Nyilvan ugye csaloka, mert Irorszag az EU-s elosztokozpont, viszont jol latszik, hogy a magyar piac rettentoen pici.

Mondjuk nagyon csalóka, mert a szolgáltatók eladása Írországban jelentkezik, a saját boltjuk ott jelentkezik, a kis GSM-ek a Távol-Keleten általában, a nagyobb multik és nem multi online boltok más EU-s országban.

A sajat boltjuban tortent vasarlaskor kapott szamlan 27% AFA szerepel, forintban feltuntetve. Ez biztos, hogy a hazai koltsegvetest noveli.

Azért itt benne lehet az is hogy két ország kivételével és ezek a Porugálok akik kb annyian vannak mint mi és a Svédek, de ott tudjuk hogy lényegesn jobban élnek nálunk, szóval a többi országban sokszorosa a mi hazánk lélekszámának, nem csoda a sokkal nagyobb eladás. Viszont a nálunk hozott szám az biztosan nem a valós mert mint fentebb is írták ,nagyon sok a szürke import pl az enyém is úgy volt olcsóbb, hogy okosban lett megoldva .

Igen a “szurke”. Az a keszulek, ami nem hivatalos uton, a magyar Applen keresztul kerul az orszagba (legyen az hivatalos reseller, szolgaltato vagy maga az apple.hu), az Apple szamara nem szamit magyarnak, igy ha szamolgania kell, hogy mit hova erni meg elvinni, akkor ezek az eszkozok rontjak a magyar statisztikat.

Sott az abra ertelmezesebe bele lehet vinni sok-sok mindent. Portugalia kb ugyonannyi lakos mint mi, a fizetett ado 15-16x viszont az afa csak 23%. De ott van Lengyelorszag, volt kommunista allam, mint mi, 4x annyian vannak ennek ellenere 20x a fizetett ado merteke mikozben az afa ott is csak 23%.

Na igen, a Lengyeleknek volt helyzeti előnyük velünk ellentétben, mert mi előbb “váltottunk” rendszert és ők mikor csinálták már kiküszöbölték a nálunk lekövetett hibákat, pl ők az egész addig volt politikai elitet elzavarták dolgozni, vagy csináljanak amit akarnak és újat hoztak létre (ezt egy volt lengyel miniszter mesélte egy interjúban, most ő a kizárólagos importőre az orosz gáznak hozzájuk és nem szegény)
De ott látszik is a hatás, mert fejlődik az ország szépen, legalábbis amerre megfordultam az elmúlt 2 évben.

(A magyar nyelvben a melléknevek kis kezdőbetűsek, így a nemzetiségek nevei is, lásd: magyar, lengyel, portugál, svéd, stb.
Ha az adott ország tulajdonnevét írod le, az nagy kezdőbetűs: Magyarország, Lengyelország, Portugália, Svédország, stb.)

végre frissítette a HWSW a cikkét:

Igaz, ők igen, meg talán az APR-ek is, ha még mindig az Apcomtól kell venniük. A szolgáltatók viszont nem, adózásilag nem számítanak magyarnak, ahogy a szürkék és a többi bolt sem.