Mindent az Apple Pay-ről – avagy hogyan használd Magyarországon?

ha még valakinek újdonság lenne:

mar nincs fent igy, lehet kicsit elkapkodtak

Ja mint anno az otp is kicsit korán tett ki egyértelmű dolgot, majd levette vagy levetették velük.

Készítettem egy térképet Apple Pay vs. Revolut témában:

(2019.06.28. állapot, ha hiba volna benne szóljatok)

Tehát 4 ország van ahol van Apple Pay, de a Revolut még nem támogatja / nem támogathatja

  • Magyarország (egy bank: OTP)
  • Luxemburg (egy bank: BGL BNP Paribas)
  • Hollandia (egy bank: ING)
  • Lichtenstein (három bank: Cornèrcard, Monese, N26)

Ez azt erősíti, hogy az első három országban több mint valószínűsíthető, hogy az első szereplő kizárolagosságot kért/kapott az Apple-től.

Lehet, hogy nem egyértelmű, de a zöld + piros együtt kiadja az összes országot európában (-Ukrajna*, -Oroszország*), ahol van Apple Pay bármilyen bank számára is.

*Ukrajnában és Oroszországban az Apple Pay nagyon sok bank számára elérhető, de ezek között nincs a Revolut jelenleg, sőt Revolut regisztrációkor az oroszországi nemzetközi előhívószám nem is szerepel a választhatók között.

1 kedvelés

Oroszorszag es Ukrajna tuti kimaradt a szinezesbol, ott joval elobb elerheto volt

Revolut nincs ott

Köszi az észrevételt.
A térképet már nem, de az értelmezési tartományt pontosítottam, illetve a két ország esetén megadtam értékeléshez szükséges információkat.
Oroszország helyzete egyébként is speciális. Most abba nem mennék bele, hogy Európa része vagy sem, vegyük annak. A Revolut szempontjából sokkal érdekesebb, hogy a két alapító maga is orosz, és emlékeim szerint mindketten dolgoztak az orosz bank szektorban (nemzetközi cégeknél), ennek ellenére vagy éppen ezért érdekes, hogy a Revolut regisztrációnál nem adja fel a választék listában az orosz nemzetközi előhívószámot, de az ukránt igen. További magyar vonatkozás, hogy Oroszországban az OTP csoport helyi bankja már régen támogatja az Apple Pay-t :wink:

ahogy az ukran otp-nel is joideje van mar apple pay.

Most kaptam az alábbi mailt, aki használ simple kártyát az próbálja ki :slight_smile:

A Simple Pay (OTP) lett a fapados magyar Revolut :laughing:
Vagy inkább Curve ?

Szintén, én is kaptam ilyet. :slight_smile:

kar hogy csak havi 65e-t lehet hasznalni igy…

Működik is én most teszteltem le. így 3 kártya van már a walletban :grinning:

Csak nehogy ehhez is tapadjon vmi (Revolut belépést akadályozó) exkluzívitás…

A Simple Pay kártya CVV kódját hol találom? Az nélkül nem tudom az Apple Watch -hoz hozzáadni.

Reméljük Revolut is lép hamarosan.

a simple appon belul, a wallet gombbal sem tudod?

Köszi, így rendben.

A héten sikeresen regisztráltam az ERSTE hitel kártyámat a Wallet-ben.

Van egy “Expressz tömegközlekedési kártya” beállítási lehetőség. Erről nem találtam információkat.

Ti tudtok erről valamit? Mit jelent? Milyen funkció érhető el ezzel?

Előre is köszönöm a válaszokat!