Telekom eSIM és MultiSIM – teszt, leírás, vélemény!

Azért mérget ne vegyél rá! :roll_eyes:

Sziasztok!

Személyes tapasztalatok e-simmel és multisimmel kapcsolatban. Van 2 előfizetésünk a Telekomnál, mindkét előfizetéshez rendeltünk multisimet. Az első előfizunál a főkártya egy e-sim egy iPhone XS-ben, az egyik multisim kártya egy iPhone 7 Plusba került, a másik multisim kártya pedig egy 10,5 iPad pro-ba. A probléma akkor kezdődött, amikor aktiváltam a mobil adatforgalmat az iPaden. Onnantól kezdve nem lehetett a telefonokon hívást fogadni, ki se csörög, nem fogadott hívás jelentkezik. A hívó félnél a szám foglalt, úgy, hogy nem is beszélünk rajta. Ha kikapcsolom az iPaden a mobil adatforgalmat, mindkét telefon normálisan működik, mindkettővel lehet hívást fogadni, indítani, netezni. Első körben az e-simre gyanakodtam, de úgy tűnik ennek semmi köze sincs a problémához, mivel a Párom előfizetéséhez is rendeltünk multisimet, ott a főkártya egy fizikai sim egy iPhone 8-ban, a multisim kártya pedig egy iPad Air-be került. Ott is ha az iPaden aktív a mobil adatforgalom, akkor a telefon folyamatosan foglalt, nem csörög ki ha hívják, csak nem fogadott hívás jelentkezik. Jeleztem a hibát a Telekomnál, választ még nem kaptam, ha lesz infó a megoldásról, jelzem felétek. Egyébként az e-simmel nekem semmi problémám nincs, működik normálisan, talán 1x volt olyan hiba, hogy olyan helyen dolgoztunk, ahol nem volt 4G, ott visszaváltott 3G-re, aztán ott is maradt, mindaddig, amíg nem váltottam repülő módra, majd vissza. Ezt leszámítva hibátlanul működik. Az összes készüléken az iOS 12.1 van, az i7±on van iOS 12.1.1 public beta 3. Carrier bundle Telekom HU 34.0, az i7±on Telekom HU 35.0. Telekom fórumon többen is jelezték ezt a hibát, egyenlőre megoldás még nincs. Remélem közűletek senki sem futott bele ebbe a hibába, multisimet ha használtok, teszteljétek a készülékeket, nem kis bosszúságtól kímélitek meg magatokat!

Biztosan lesz még jópár dolog amibe belefutnak és javítaniuk kell, de reményeink szerint gyorsan teszik majd. A barátom samsung szettel használja és eddig csak arra panaszkodik a kezdeti beállítási problémák megoldása után, nem tudják nála azt beállítani ami volt, hogy foglaltság esetén kapjon sms-t, de még a várakoztatást sem sikerült aktiválni eddig, ergo nem tud róla ha vki addig ameddig beszél hívja őt, mert semmi nem jelzi.

Kedves Alali!
Az általad jelzett hibát a Telekom javította. Kérlek próbáld ki és jelentkezz, ha még mindig érzékeled a problémát. Sajnos az adatkapcsolatos, hívásra nem alkalmas eszközök ugyanolyan foglalt jelzést adnak beérkező hívásra, mint a híváskezeléssel rendelkező telefonkészülékek, ezért nem csörgött ki a mobilkészülék.
Ma este 6:40-kor a hiba javításra került.

Kedves Vzsuzsi!

Kipróbáltam, tényleg működik. :blush: Köszönöm az infot! Telekom fórumon olvastam, ez átmeneti megoldás, végleges megoldást jövő hét végére igért a Telekom.

Na igen vannak még kezdeti problémák, pl a hívás várakoztatás sem műxik csak a főkártya esetében, a többin nem. De majd csak kifogynak a hibákból, mert sorra kerül mind.

Átmenetinek terveztük, de jól működik, úgyhogy ez most végleges megoldás.

Sziasztok.
Beálítottam a fizikai szám átirányítását az Esimre, de ha telefonalok es kozben hivom a fizikat kisípol.
Mit csináltam rosszul?

Szuper, köszi :blush:

Azért annyi hiba még időnként becsúszik, ha hívnak, a fő sim-en a hívás nem csörög ki csak a multisimen, ez valószínűleg az e-simnek tudható be. Többi hibátlan, végre! :blush:

Szia, mindkét SIM-nek ki kellene csörögnie. Az előfordulhat, ha van néhány másodperc eltérés a két csörgés között.
Milyen eszközökről beszélünk?

eSIM + Roaming

MultiSIM szolgáltatásom van, ebből van olyan készülék, amiben csak eSIM van. Amint kiértem Londonba, simán elindult a hálózat, nem kellett fő sim kártya, nem kellett fizikai sim ment kényelmesen a Roaming.

iPhone XS e-simmel, iPhone 7+ multisim. Pénteken 2x fordult elő, szombaton 1x, azóta rendben.

Sziasztok,
Van itt olyan, aki eSim-et (telekom) hasznal es mellette pedig fizikai sim-kent egy masik szolgaltatoet?
Van arra mod es lehetoseg, hogy pl. az esim-es kartyan mondjuk elfogy a netem, akkor a fizikai Sim kartyan (mas szolgaltato) levo netet hasznalom tovabb?
Koszi

persze. egyszerűen át kell állítani, melyiket használja rá.

Értem, köszi.
Esetleg van még valamilyen más buktató?
Tényleg szeretnék megszabadulni a 2 telefon húrcibálásától, de vannak bennem még kételyek… :slight_smile:
Az üzeneteket pl. hogy kezeli a telefon?
Arra gondolok, keverve látom vagy van valami megjelölés, ami által látom, hogy az másik számra jött pl.?
Köszi

Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Tervezem, hogy iPhone Xs készüléket vásárolok. Van egy fizikai sim-es vodafonos kártyám. Vennék egy korlátlan mobilnetes esim-et a telekomnál a telefonnal együtt. Ezt a kettőt használnám az Xs-ben. Tehát az esim-en csak mobilneteznék, a fizikai vodafonos kártyán csak beszélnék. Ez így tud működni tökéletesen? Tehát tudok 4G netezni, illetve simán beszélni?
Köszönöm a segítséget előre is.
Üdv :Csaba

Szia!
Segítségedet kérném. Xs készüléket vennék a telekomnál korlátlan mobilnetes esimmel. Van egy vodafonos fizikai simem. Ezt a kettőt használnál úgy, hogy az esimmel csak neteznék, tehát csak netre kell, a fizikai simmel csak beszélnék. Ez így tudna működni zökkenőmentesen, 4G-vel?
Köszi