Tim Cook a levelét megírta – azaz mi a baj az Apple-lel? (vélemény)

Annyira új, hogy kb x éve tervezik és erre dobtak vele egy hátast a kiadás előtt. Nem mondom azt, hogy nevetséges, de inkább siralmas. Főleg mert bejelentették és tuti csak mert elsők akartak lenni ezzel. Bár ha jól tudom még a hüvely sem dobta ki a sajátját, pedig már kb ideje lenne a bejelentés alapján.
Az alma nem tudom mivel, mert próbálják titkolni, hogy nehogy a nagy másoló művek nehogy előbb kiadják, egy akár silányabb kivitelben is, mint már volt erre is példa régebben.

Muhaha. :smiley: Alma semmit sem tud titokban tartani, mivel ha valamivel próbálkoznak, az azonnal kikerül, hiszen Kínában tesztelik és rakják össze a Foxconnál. :smiley:
Nem próbálkoznak azok semmivel sem, szinte folyamatosan csak a többiek után kullognak, már vagy 10 éve legalább. És még azt is rosszul csinálják. :smiley: Na ez a siralmas!

Összehajtható kijelző egyébként létező dolog ma már. Most szúrnék be linket, de akkor moderálva lenne a postom. De a youtube jó forrás, ha ilyeneket szeretnél látni. :wink: Nem a Samsung gyártja, de nem is az Apple-Samsung. :smiley: :smiley:

Jaj de jó, hogy ott vagy újra.:roll_eyes:

1 kedvelés

Köszi. Most épp a mosást várom, úgyhogy van időm. :wink:

Akkor erre 10 éves kullogásra csak nézzünk már kicsit jobban rá.

  1. Amikor kijött az apple az i6 és i6max -szal, utána jött a samunál is az S… és mellé az S…+
  2. A F-ID almánál mire a samu dobott egy fényképpel is átverhető verziót, csak a közelmúltból és ha netán a sorrend fordítva volt akkor is látszik milyen jók is a kémei.:smiley:
    Ez hirtelen csak kettő a kullogásról mások után :smiley: Volt még néhány ha kell majd előásom, pl azt a grafikát amin az volt szépen megfigyelhető, hogy az okostelefonok iphone előtt és a megjelenése után hogyan is néztek ki, ja és itt jut eszembe, amikor kijött az i6 utána amit kiadott a samu S modellt, azok a töltő csati felől nézve hát roppantul egyformák voltak, nem is értem miért. :grey_question:
    Talán itt is az van mint az autók esetében, hogy a légellenállás azonosan hat minden autóra nézve ezért is hasonlítanak egyre jobban egymásra az alakjuk? kb megfogalmazva :smiley:

@Kukori figyi, tökre megértjük a frusztrációd, csalódottságod az Apple termékekben és azt is, hogy nem értesz semmivel sem egyet, hogy számodra halott az Apple.

De legalább ne tennéd tönkre mindenki más élményét a fórumon, beleértve a szócsatákat meg az “én apukám erősebb”, meddő vitákat.

Akkor hagyd ennyiben és fórumozz ott és azokkal, akik olyan eszközöket használnak mint te. Nem lesz sértődés, tényleg.

Ez kezd egy kicsit demoralizáló és hangulat romboló lenni, hogy minden témát teljesen megölsz a hozzáértéseddel és véleményeddel.

Én se szeretem a francia autókat, de megértem és elfogadom, hogy mások igen, éppen ezért nem járok olyan helyekre, ahol ilyen autókról beszélnek.

2 kedvelés
  1. És? Az innováció, hogy csináltak egy max verziót??? Ez komoly? :smiley: :smiley:
  2. A face id nagyon gáz az Almánál, a Samunál meg jól működik. (Almánál néha nem vagy csak nehezen reagál, plusz rohadt lassú és muszáj kézzel legyintve oldani utána is, ami által csak még nehezebb. Face id is átverhető egyébként. Jah, a retina nem jó a mobilokon, de erre hamar rájöttek. Viszont szerencsére volt ujjlenyomat is a Samsungokon és most is van. Almán nincs ujjlenyomat és úgy tűnik nem is lesz. Na nem azért, mert ne tartanák jónak a face id mellé, hanem mert snassz nekik beismerni, hogy tévedtek. :smiley: Végülis mindegy nekik, fanok bármit megvesznek így is. :wink:

Hogy az iPhone forradalmasította a mobilokat azt senki sem tagadja. De az már 12 éve volt. Azóta is “ebből élnek”, ami mulatságos, tekintve, hogy mások már előrébb járnak. :smiley:

Minek az alakja hasonlít mire??? A Sansungok alakja tuti nem hasonlít egyik ájfonra sem, még távolról sem, főleg ha csak a hajlított kijelzőket nézzük.

Szívemből szóltál!
Én sem járok androidos fórumokra max kérdezni, vagy tanulni, ha vmit nem vágok a tabletjeimen, esetleg az XDA-ra nézek rá ha vmi 2-3 éves csúcs droidra nem adták ki az aktuális új OS, hogy van-e rá vmi jó főzött rom. De hiába csinál bármit is a samu ami nekem nem tetszik esetleg maximum csak itt ha szóba kerül, akkor itt írok rá vmit és nem megyek oda egyik fórumukra sem vitázni velük és fikázni a céget vagy az általuk gyártott eszközöket, pl a tv-ik egészen jók :smiley:

Muhaha… :smiley: :smiley: Most akkor megint lehet személyeskedni, vagy nem? :wink:

Szerintem amúgy nincs semmi gond a hangulattal, épp megjött. Ha te demoralizálódsz ettől, az meg nem az én hibám. Viszont legalább pörög a fórumotok. :wink:

Na én meg járok mindkettőre. És??? Ez valami vétek? Vagy valamiféle tiltott dolog? :smiley: :smiley: Ennyire szerettek belterjesek lenni? :smiley: Ne már…

Teljesen egyetértek. 6 év droidozás után váltottam, de azóta az a világ is fenekestül felfordult. Elengedtem, okkal és nem haragból. :slight_smile: Más világ, más előnyökkel és hátrányokkal.

Ember! Miről is beszélsz? Én a kullogásról írtam a mások után, nem az innovációról.
A F-ID neked rossz de sokaknak meg és nekem is jó, az Xs-ben abszolut de nem hiányzik a T-ID pláne mikor vizes a kéz, vagy hidegben le kell venni a kesztyűt és stb. De ez persze megint csak user kérdése, kinek ez jobb kinek az, ezért sem állítom, hogy nincs létjoga a T-ID-nak.
A samu nem hasonlít, akkor nézz meg egy i6-ot és az utána kiadott S… modelljét a samunak csati felől pl, de akár egészében is . Azóta eltértek az iránytól, na de akkor látványos volt a hasonlatosság.

Nem érted amit írtam látom, ez most vagy a dislexia tünete, vagy nem is akarod.

Milyen előnyei vannak az iPhone-nak?

Persze, ezért is használok tabletből nem almásat hanem androidosat, mert ott arra van szükségem, hogy pl a navigálásra használton fusson a mókolt igo, azért amit itt egy régebbi kibeszélőben is leírtam az igo-ról. Meg van pár dolog amiért nekem tabletben az kézenfekvőbb. Mac-em sincsen mert egyrészt megszoktam a windows-t és sok eszközhöz arra van szükségem, nem állítom hogy Mac alól nem lehetne használni őket, de lusta vagyok azt keresni v megtanulni.

Innovációról volt szó, nem tudtam, hogy te már váltottál. :smiley: De OK. Apple egyébként elbukta anno a Microsofttal való harcot, ezért nyergelt át egyáltalán a mobilra anno. :wink: Csak mondom, ha már a bukásokról meg a kullogásokról van szó. Továbbá, az egész Lisa projekt anno egy Xerox Parc-ban kitalált grafikus felületre épült, amit a Xerox tök ingyen odaadott az Apple-nek. Tehát nem ők találták ki. Ebből fejlesztődött azután a Windows és az IOS is jóval később. Persze azután hülyére próbálták perelni a Microsoftot, de hát mint azt a történelemből tudjuk, akkorát buktak, mint egyetlen tech cég még sosem addig és azóta sem. :wink: Kevés híja volt, hogy nem szűntek meg teljesen.

Na, most, hogy ezt tisztáztuk… Mikor az asztalon van a készüléked, neked fölé kell hajolnod, vagy fel kell venned az asztalról és az arcod elé tolni, hogy fel tudd oldani. :smiley: A Samsungnál erre nincs szükség, mivel van rajta ujjlenyomat is. Ez ilyen egyszerű. De említhetném, hogy ha valamit rá akarsz tölteni a telefonodra, az egy kínszenvedés és nem is lehet bármit és nem is lehet akárhogyan. Samsungot meg simán tudom a Win fájlkezelővel menedzselni, tök egyszerűen. Azután említhetném, hogy iPhone-on nem lehet mp3-t csengőhangnak beállítani és nem lehet hívást sem rögzíteni, meg persze nincsen rajta még lehetősége sem az always on display-nek. Stb…stb…

Nem tudom miről beszélsz. Az gsmarena oldalán ott az összes Samsung modell, kuksizd már meg , azután írd már le ide plíz, hogy szerinted ugyan melyik hasonlít és miben is az i6-ra? Aminek a dizájnja egyébként szerény véleményem szerint pont egy fostalicska volt. Persze rájöttek erre Almáék is, így azután később visszatértek az üveg hátlaphoz újra.

Egyébként hasonlítsd már össze, hogy pl. akár a Samsungnak hány modellje is van? És mennyi is az Almának iPhone? :wink: Ugye ugye.

i6 vs S5 és nyugodtan tanulmányozd meg az S4-et is hogy merre változott szegény S5 az elődhöz képest.

Most komolyan, te ugye erős szemüveget viselsz? :smiley: Mert másképpen nem tudom elképzelni, hogy szerinted az általad említettek hasonlítanak egymásra. Vagy legfeljebb úgy, mint mondjuk Krumpli a tojásra. :smiley: :smiley: A kamera sem ott van a hátulján, ráadásul nem is olyan alakú. Elölről a Samsungnak a kijelző alatt ovális a gombja, az i6-é meg kerek. A két készülék méretei sem egyeznek, az S5 nagyobb. Az S5 hátlapja műanyag és még levehető, ellentétben az i6 hátlapjával ami fém és nem vehető le. Az i6 fém keretes, az S5 csak fém hatású műanyag. Az első kamerák sem ugyanott vannak a két készüléken és a sarkok lekerekítésének mértéke és milyensége sem azonos. S4 egy nagyon jó készülék volt a maga idejében egyébként. Az első olyan modell, ami már meghaladta az iPhone-ok képességeit, legalábbis az akkoriban forgalomban lévő i5 messze elmaradt, kijelző méretében, szépségében is, meg már tudásban is. Mellesleg a Galaxy S5 2014. Áprilisban jelent meg, míg az i6 csak 2014. Szeptemberében. Még ha akarták volna sem koppinthatták volna, hiszen előbb jelent meg, de - mondom - még csak nem is hasonlítanak.

Inkább az i6 az S4-re, legalábbis abban, hogy nagyobb lett a kijelzője. Apple rájött, mégis szükség van a 4"-nál nagyobb kijelzőkre, hiszen az S4 nagyon fogyott. :smiley:

Nem annyira kell főlé hajolni, ha használod akkor tudnod kellene, mert egészen lapos szögekből is azonosít ha kesztyűt hord aki használja akkor is, az adatokat pedig bármit lehúzok az otthoni synology-ról és ott figyel máris rajta. Nyomtatni is tök egyszerű hálozati nyomtatókra is, tudom mert több estben teszem különféle nyomtatókkal, de mindenhez szinte van megfelelő app csak meg kell találni, mert nem feltétlenül az lesz a befutó amit annak hisz a user. (pl HP nyomtatóra simán a hozzávaló HP app nem lett jó, de egy samuhoz valóval prímán nyomtatok rajta és ez nem az apple hibája szvsz.)
A hívásrögzítés is olyan amit az apple vmiért pl törvény, nem akar, nekem nem is kell így nem hiányzik.
De amiket leírsz itt az ugye nem a samsung pozitívuma vagy az apple hibája hanem ilyen az OS rajtuk, Mac alól amennyire tudom szintén lehet winhez hasonlóan mókolni, ez nem biztos de majd aki használja cáfol v jóváhagy.
A többi amiket sorolsz pedig olyanok, hogy aki ezt használja az tudja ezek nincsenek és ennek fényében veszi meg, he nem akkor hibázik és kész, de van lehetősége ha 4-5 évre veszi is, hogy esetleg belekerül egy új IOS kiadásakor és akkor már lesz benne vmelyik addig hiányolt funkció. Erre az androidos csúcs vasakon esély sincsen mivel max 2 évig támogatják a gyártók, szerencsés esetben 3-ig na ez már ritkább.

Hoppá elírtam mert az S6 volt nem az S5 és a kettő változását idézte elő az i6, jó hát elütöttem valóban.
De valóban az még 3 évig kapott támogatást utána mind csak 2-ig. na ezt megint kilőttük