Megjelent az iOS 14 – widgetek a főképernyőn, Alkalmazáskönyvtár és még sok más

Kedves YouTube természetesen letiltotta a 4K lehetőséget, hiába van prémium előfizetésem. Örülök neki… Apple tv ugyanez a helyzet. A codec elviekben benne van pedig végre a rendszerben. Safari 14 sincs YouTube 4K, maradt fent a Chrome a Macen is.
Érdekes módon csak a referencia 4K videókat nem tiltja a YouTube. Azért ez nagyon csúnya húzás a Google-től. 40ezres android telefonon stb meg engedi a 4K.

A fitnessz appban eddig egy kihívásnál kiírta pl, hogy szeptemberi cél 30.000 kcal eddig 17.000 használtál el és a hátralévő napokban napi 900-at kell. Mostmár csak azt írja mennyit használtál el.

@ef-dani

varok, de akkoris ciki

Köszi a választ , azt a lehetőséget nem is láttam alul hogy megerősítő kód nélkül is megy az iPhone keresése.Jól el van dugva.
Viszont megoldódott a kérdés,bár az Apple supportos ügyintéző is esküdött hogy nem lehet kikapcsolni a kétlépéses hülyeséget. Annyi az egész hogy a mailban amit küldenek a bekapcsoláskor,abban van egy link ,és azzal vissza lehet állítani bizonyos időn belül. Ennyi volt az egész,szerencsére ismét jól működik.

Szerinted az egy normális megoldás, hogy két havonta gyaluljam a készülékem? Nagyon Windows XP szintű megoldás a világ legfejlettebb mobil operációsrendszerétől.

én semmi ilyesmit nem állítottam. az egyéb által elfoglalt tárhely mértéke a használat függvényében folyamatosan változik. ha kell szabad hely, akkor a rendszer automatikusan takarít.

Az „Egyéb” kategóriában található gyorsítótárazott fájlok

Az iTunes és a Finder az Egyéb kategóriába sorolja a gyorsítótárazott zenéket, videókat és fényképeket, vagyis nem jelzi külön a dalokat, a videókat és a fényképeket. Amikor különböző tartalmakat, például zenéket, videókat és fényképeket streamel vagy tekint meg, gyorsítótárazott fájlok jönnek létre. Amikor zenét vagy videót streamel, a készülék ezeket gyorsítótárazott fájlok formájában tárolja, így szükség esetén gyorsan elérheti ezeket.

A készülék automatikusan eltávolítja a gyorsítótárazott és az ideiglenes fájlokat, ha több szabad területre van szükség.

23 posts were split to a new topic: iOS 14: miért nem működik az Erste app?

1 posts were merged into an existing topic: iOS 14: miért nem működik az Erste app?

Ja, takarít kivéve ha frissíteni akarod az OS-t, mert akkor jön az újratelepítés. iPhoneon ez kimondottan jópofa, főleg ha van mellé egy Watchod is, mert akkor egy több órás folyamat. Szerencsére közel se használom annyit a telefonom mint az iPadet, így ott nem olyan gyakori, de már többször volt hozzá szerencsém…

Üdv!
Spatial audioval kapcsolatban kérdeznék. Apple tv+ al kipróbáltam, szépen működik. De ez pl. működik más appokkal is? Pl. Infuse? Azt látom, hogy van készülék korlátja (pl. iPad 6tól felfelé), de ha Infuseban megnyitok egy 5.1 filmet, akkor ott is fog működni, vagy kell hogy támogassa az app is?

Ott is működni fog, írni fogok erről egy cikket :slight_smile: Csak még nem jutottam el odáig.

Köszönöm!!
Esetleg egy olyan cikk nem lesz, hogy milyen iapdet érdemes vásárolni? Tavaly volt ilyen, ha jól emlékszem. Most váltanék iPad 5 ről és kicsit tanácstalan vagyok.

autosleepet is visszaraktam (a natív “app” semmi infót nem mutat), de nem megy… írtam nekik, visszaírtak, h iOS bug, már jelezték applenek…

Tévedtem, nem működik :frowning: Időközben kezdem már kapizsgálni mi a lényege. Szóval összerakom majd ma a cikket és akkor el tudod olvasni

iPad cikk: amennyiben az iPad Air-t teszteljük szerintem fogok írni erről hosszabban, milyen iPadet vegyen az ember 2020-ban, de ez még 2-3 hét.

Köszi! Nem sürgős, az ötös iPad van megjelenés óta, ez a 2-3 hét belefér. :grinning:

1 kedvelés

ezt h lehet eltuntetni?

nem tűnik el, ha rányomsz a kezelésre, és beállítod, mihez férhessen hozzá a Messenger?

Akkor összegezném az eddigi tapasztalataimat:

Most nyilván megint többen sértettségükben droidosnak fog kikiáltani, de nem számít. :smiley: Szóval, nekem rögtön az ugrott be, hogy az Alma “feltalálta a widgeteket”. Pontosan azokat a widgeteket, amik az Androidon már vagy 12 éve jól mennek. :smiley: Igen, nyilvánvalóan „óriásit alkottak” ezzel. :rofl:

Azután az is bevillant, hogy szerintem ilyen ronda és ennyire kevéssé átszabható, a környezetbe totálisan bele nem illeszthető és illeszkedő widgeteket, kb. 10 éve láttam utoljára. Ugye van három méret, amit használhat a júzer. Azt is igen agyament módon lehet kiválasztani, de mondjuk ezt már megszokhattuk Almáéktól, hogy ami logikus lenne, az náluk nem járja. Viszont az, hogy olyan widgeteket alkossanak, így a 21. századnak talán már nem is annyira a legelején járva, melyeket ne méretezhessen úgy az egyszeri felhasználó ahogy csak szeretne, enyhe kifejezéssel élve is hiányosságokra utal. Ez kb. ugyanolyan, mint az, hogy le lehet ugyan játszani az mp3 fájlokat, de nem lehet betenni csengőhangnak, ahhoz előbb tökölni kell valamilyen értelmetlen átalakítóval és persze akkor is csak 20 mp az engedélyezett.

Az alkalmazáskönyvtár, ahol csoportokba rendezheti a júzer az alkalmazásait igen hasznos dolog…. lenne, ha azt is lehetne egyénre szabni. De sajnos azt sem lehet. Az is amolyan eszed, nem eszed, nem kapsz mást módjára működik. Vagyis, vannak a rendszer készítői által hasznosnak vélt és előre megkreált csoportok, melyekhez nem csak hogy nem lehet újakat kreálni, de még a meglévőek elnevezésén (némelyik elég idiótán sikerült) sem lehet változtatni. Ezen felül nem lehet őket áthúzni a főképernyőre, ahogyan a widgeteket, hanem csak “majd ott leghátul megtalálod, ha kell” címmel használhatod.

A fordító meg szinte szót sem érdemelne. Ugye ott kezdődik, hogy magyarul nem tud. Már csak emiatt is felmerül a felhasználóban, hogy akkor meg egyáltalán minek? Meg persze, ekkor már bevillan, hogy a Siri se tud magyarul, pedig néhány éve azért már létezik. Lehet már nem is fog… Mindegy, tényleg nem érdemel szót sem, a SayHi amelyik magyarul is tud, szénné alázza tök ingyen.

Legszívesebben röhögnék ezeken, hogy mekkora ökrök ott az Almánál a kreatív mérnökök meg igazgatók, de inkább sírok, mivel nekem is használnom kell kreálmányaikat. Néha egyébként az az érzésem, hogy talán a legjobb az lenne, ha inkább semmit sem akarnának újítgatni, hanem a hiányosságok kiküszöbölését rábíznák az alkalmazás gyártókra, a saját rendszerüket meg hagynák a fenébe így ahogy van, csak a hibákat javítgatnák, mert lehet még azzal is beljebb lennének a felhasználók.

1 kedvelés